GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

+5
Vica
Ink
Violoncella
myrk
pitulicea
9 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătescă?

EL
 
EA
 
Jumi-juma
 
Cel care a facut invitatia
 
Cine ia primul nota de plata
 
 
 
Vezi rezultatele

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? - Pagina 2 Empty Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  pitulicea Vin 17 Mai 2013 - 21:47

Rezumarea primului mesaj :

De multe ori ne intrebam, cand invitam pe cineva in oras, sau cand suntem invitati:
Cine ar trebui sa plateasca? Love
Unii sunt de parere ca barbatul, altii sunt de parere ca cel/cea care face invitatia sau, de ce nu, jumi-juma Smile
Hai sa vedem cum gandesc femeile si cum gandesc barbatii legat de aceasta chestiune atat de sensibila (asta va rezulta din comentariile voastre, fireste Wink )

Fiind vorba de un sondaj, astept "raspunsul" vostru sub forma de "vot". Dar si comentariile sunt binevenite. Foarte binevenite! Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? - Pagina 2 Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  shu Lun 28 Mar 2016 - 9:10

ca gentelmenii...pai mai conservator semn ca si capricornul nu se exista... Razz
shu
shu
4
4


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? - Pagina 2 Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  mario368 Lun 28 Mar 2016 - 10:41

In mod normal el trebuie sa plateasca in orice situatie ca a fost invitat sa a invitat , avand in vedere ca s-a bucurat ceva timp de o companie placuta Razz
mario368
mario368
4
4


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? - Pagina 2 Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  shu Lun 28 Mar 2016 - 10:49

ia uite, inca un gentelman ...
shu
shu
4
4


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? - Pagina 2 Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  pitulicea Lun 28 Mar 2016 - 11:08

In teorie e plin de gentlemani... in practica nu-s chiar asa multi Laughing
Totusi, sunt curioasa ce a votat mario in sondaj Laughing Votul apare la jumi-juma Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? - Pagina 2 Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  dorina_s Lun 28 Mar 2016 - 11:23

Eu am votat jumi-juma asa mi se pare firesc, dar daca suntem un cuplu nu voi scoate eu bani din poseta Razz caci stiu cati bani are in buzunar Shocked
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? - Pagina 2 Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  pitulicea Lun 28 Mar 2016 - 11:27

Laughing Laughing Dorina stie tot!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? - Pagina 2 Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  dorina_s Mar 29 Mar 2016 - 5:41

Ei.. nu chiar tot , Shocked dar cand plecam de acasa stiu cate mere sunt in desaga Razz
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? - Pagina 2 Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  Faun Mier 10 Iul 2019 - 7:04

mie mi se pare frumos ca ambele persoane sa plateasca
Faun
Faun
2
2


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? - Pagina 2 Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  dorina_s Mier 24 Iul 2019 - 5:55

Recitesc ceea ce am scris cu ceva timp in urma si ajung la concluzia ca am ramas la aceasi parere.Doar ca acum ies la un suc mai rar!
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? - Pagina 2 Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  pitulicea Mar 3 Sept 2019 - 12:57

Laughing Laughing Ce statornica esti!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? - Pagina 2 Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  myrk Mar 3 Sept 2019 - 13:49

Pai in cuplu de ce sa iesi in oras la suc daca poti sa-l bei acasa? Iesi mai ieftin, ai control si oricum tot nu platesti! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? - Pagina 2 Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  dorina_s Lun 23 Sept 2019 - 10:33

Noi ,mereu iesim in cuplu, daca nu e suc, e o plimbare macar la sfarsit de saptamana, caci in timpul sapatamanii suntem atat de obositi incat am astepta sucul sa vina la noi! Laughing Laughing
Sper ca si peste 10 ani sa fie la fel! La sfarsit de sapatamana cand iesim ma rog cica la cumparaturi, dupa ce am lasat banutii in supermarket sa nu iesim la o praji e mai greu! Eu sunt o iubitoare de dulce asa, nu refuz cand vine vorba de praji. De platit plateste el, cu banii familiei!
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? - Pagina 2 Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum