GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vi se indeplinesc visele?

+10
sharp00714
csabaxx
atat de simplu
shadow
soryn
elis27
Pingu
RALUCA
Lolita
pitulicea
14 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Vi se indeplinesc visele?

Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Vote_lcap23%Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Vote_rcap 23% 
[ 21 ]
Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Vote_lcap16%Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Vote_rcap 16% 
[ 14 ]
Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Vote_lcap37%Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Vote_rcap 37% 
[ 33 ]
Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Vote_lcap12%Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Vote_rcap 12% 
[ 11 ]
Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Vote_lcap2%Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Vote_rcap 2% 
[ 2 ]
Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Vote_lcap10%Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Vote_rcap 10% 
[ 9 ]
 
Total voturi : 90
Inapoi
 
 

Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Empty Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  pitulicea Lun 21 Ian - 11:05

Rezumarea primului mesaj :

Se stie ca visele pot fi interpretate si ca aceste vise sunt, de fapt, niste predictii. Insa, prea putini dintre noi stiu sa le interpreteze corect.
Unii dintre noi cred in vise, altii nu. Unora li se indeplinesc visele, altora nu.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Hai sa vedem cat de importante sunt visele pentru noi si cat de multa atentie dam semnificatiei acestora.

Fiind vorba de un sondaj, astept "raspunsul" vostru sub forma de "vot" in sondaj. Insa si comentariile sunt binevenite. Foarte binevenite! Very Happy

Cand spun comentarii, ma refer la comentarii legate de vot. Pentru discutii despre vise si interpretarea acestora, va invit in topicul: "Visele si realitatea" Arrow [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  pitulicea Joi 20 Mar - 13:11

Nu l-am citit pe Freud, dar sunt de acord cu el Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  Vizitator Joi 20 Mar - 13:17

A fost o vreme cand mi s-a indeplinit orice vis. Acum nu mai cred in vise.  Smile Nici nu prea visez, sau nu le tin minte.  Smile 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  pitulicea Joi 20 Mar - 13:18

Surprised  Ti s-au indeplinit toate? Adica exact ce visai se indeplinea?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  csabaxx Joi 20 Mar - 13:22

asta as vrea si eu,macar timp de un an  Very Happy 
csabaxx
csabaxx
4
4


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  pitulicea Joi 20 Mar - 13:23

Bifeaza in sondaj si asta o sa ti se intample Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  csabaxx Joi 20 Mar - 13:25

am bifat,dar nu pun sperante  Razz 
csabaxx
csabaxx
4
4


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  sharp00714 Joi 20 Mar - 13:45

Nu cred in vise si... visez fooarte rar !!! Atunci cand se intampla, vorba Aellei, visez ... umed !!!  Laughing Laughing Laughing Dar, asa cum si Simpla mentiona, conform lui Taica Freud(vorbim aici de abordarea psihanalitica): visele sunt acte ratate sau reprimate de Constiinta in Subconstient(un amalgam de vise neimplinite inca), din viata noastra cotidiana ! Ele, avand o puternica incarcatura emotionala, isi pot face simtita prezenta ori de cate ori Constiinta este in repaos ca atunci cand dormim sau abolita ca atunci cand bem peste 6 pahare de vin !Very Happy  Doar asa acestea trec cenzura/bariera Constiintei si-si fac simtita existenta... Cam asta cu visele de noapte, caci la ele am facut scurta referirie aici.  Smile 
sharp00714
sharp00714
4
4


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  Vica Mier 11 Mai - 22:49

Eu visez mult,uneori visele imi plac alteori ma fac sa ma trezesc obosita si inspaimantata.Imi amintesc mereu ce visez dar niciodata nu le-am inteles sensul si nici n-am fost atenta daca au avut vrio semificatie.Sa vrea sa cred ca ele se pot indeplini,dar sunt sceptica Razz
Vica
Vica
6
6


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  pitulicea Joi 12 Mai - 10:09

Pei ele nu se indeplinesc sub forma in care le visezi Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  Vica Joi 12 Mai - 10:54

Uneori mai aud pe cineva spunand ca i sa intamplat ceva si trebuia sa se gandeasca ca de fapt a visat ceva ce l-a atentionat ca i se va intampla Laughing Laughing Oare visele trebuie sa fie pentru noi un avertisment?Ele pot deveni realitate? confused Este una sa visezi noaptea si alta sa visezi cu ochii deschisi? affraid
Vica
Vica
6
6


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  pitulicea Joi 12 Mai - 11:34

Visele trebuie interpretate... ele nu se intampla asa cum le vedem in vis. Tot ce-ti apare in vis are o semnificatie.
Da' aici nu dezbatem semnificatia viselor, asa cum am scris in mesajul de prezentare. Pentru vise avem un alt topic... mai serios Wink Asta-i unul neserios Laughing

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  liviaionita Joi 12 Mai - 16:24

Am bifat uneori,dar de fapt,mi s-a intamplat ceva ciudat cu ani in urma:trei nopti la rand,trei visr care a doua zi s-au indeplinit.Prima data m-am gandit ca e pura intamplare,a doua oara m-a pus pe ganduri dar si a treia zi,cand m-am trezit si m-am intalnit cu persoana din vis care imi punea aceleasi intrebati,mi s-a facut pielea de gaina.Eu nu vreau sa mi se indeplineasca visele fiindca mai am si cosmaruri cateodata...Bine ca n-a tinut mai mult....
liviaionita
liviaionita
4
4


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  dorina_s Lun 25 Iul - 19:38

Intotdeauna mi s-au indeplinit visele, conteaza cum le-am interpretat.In timp am invatat sa fac acest lucru.Iar daca mi-am dorit ceva atat m-am gandit la lucru respectiv ca il si visam
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  dorina_s Vin 27 Iul - 11:15

In ultima perioada nu mai am vise ci cosmaruri! Laughing Laughing Probabil agitatia de peste zi!
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  Faun Mier 10 Iul - 6:51

depinde cum interpretez visele
daca sunt vizuni, alea se indeplinesc
Faun
Faun
2
2


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  - Pagina 2 Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum