GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vi se indeplinesc visele?

+10
sharp00714
csabaxx
atat de simplu
shadow
soryn
elis27
Pingu
RALUCA
Lolita
pitulicea
14 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Vi se indeplinesc visele?

Vi se indeplinesc visele?  Vote_lcap23%Vi se indeplinesc visele?  Vote_rcap 23% 
[ 21 ]
Vi se indeplinesc visele?  Vote_lcap16%Vi se indeplinesc visele?  Vote_rcap 16% 
[ 14 ]
Vi se indeplinesc visele?  Vote_lcap37%Vi se indeplinesc visele?  Vote_rcap 37% 
[ 33 ]
Vi se indeplinesc visele?  Vote_lcap12%Vi se indeplinesc visele?  Vote_rcap 12% 
[ 11 ]
Vi se indeplinesc visele?  Vote_lcap2%Vi se indeplinesc visele?  Vote_rcap 2% 
[ 2 ]
Vi se indeplinesc visele?  Vote_lcap10%Vi se indeplinesc visele?  Vote_rcap 10% 
[ 9 ]
 
Total voturi : 90
Inapoi
 
 

Vi se indeplinesc visele?  Empty Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  pitulicea Lun 21 Ian - 11:05

Se stie ca visele pot fi interpretate si ca aceste vise sunt, de fapt, niste predictii. Insa, prea putini dintre noi stiu sa le interpreteze corect.
Unii dintre noi cred in vise, altii nu. Unora li se indeplinesc visele, altora nu.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Hai sa vedem cat de importante sunt visele pentru noi si cat de multa atentie dam semnificatiei acestora.

Fiind vorba de un sondaj, astept "raspunsul" vostru sub forma de "vot" in sondaj. Insa si comentariile sunt binevenite. Foarte binevenite! Very Happy

Cand spun comentarii, ma refer la comentarii legate de vot. Pentru discutii despre vise si interpretarea acestora, va invit in topicul: "Visele si realitatea" Arrow [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  pitulicea Lun 21 Ian - 11:14

Eu zic ca "depinde cum le interpretez". Chiar cred in vise si chiar cred ca acestea se implinesc... Dar nu intotdeauna le cunosc semnificatia corecta sau intreaga semnificatie Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  Lolita Lun 21 Ian - 12:33

Uneori Smile
Lolita
Lolita
4
4


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  RALUCA Lun 21 Ian - 12:57

Uneori imi aduc aminte ce visez alteori nu. Si daca ii aduc aminte , nu le stiu interpreta.
De obicei le tin minte pe cele naspa, cu ceva viermisori cum am visat acuma intr-o noapte. Cand am avut frisoane am visat ca se dadeau ceva caini dupa mine si nu puteam scapa de ei. Acuma ma gandesc daca erau barbati si eu am vrut sa scap?! Ce toanta pot sa fiu Laughing
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  Pingu Lun 21 Ian - 13:01

Am avut un vis la sfarsitul anului trecut si vreau sa vad daca se indeplineste pana la sfarsitul acestui an, in rest nu prea. Razz
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  pitulicea Lun 21 Ian - 13:14

Tu ce vrei sa se imdeplineasca, Pingule? Visul sau interpretarea lui? Laughing Ca-s lucruri total diferite.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  Pingu Lun 21 Ian - 13:21

Nu-i nimic de interpretat. Very Happy
Visul nu lasa loc de interpretari. Razz
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  pitulicea Lun 21 Ian - 13:26

Laughing Asta s-o crezi tu. Ia intreaba pe cineva care stie talmaci visele si o sa vezi ca semnificatia e cu totul alta decat visul in sine Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  elis27 Mar 22 Ian - 11:43

Eu una nu stiu sa-mi interpretez visele,asta in rarele cazuri in care mi le amintesc Very Happy
elis27
elis27
4
4


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  soryn Mar 22 Ian - 18:45

Eu stiu de la bunica cateva interpretari ale viselor:
-daca visezi bani....te vei certa cu cineva
-daca visezi apa tulbure (lac, rau)...sanatate ti-e in pericol
-daca visezi ca te musca cainii...dusmanii iti pregatesc ceva
-daca te visezi mire/mireasa...moarte
Interesant este ca nu-mi aduc aminte decat de interpretarile rele, pentru ca stiam mult mai multe.
Am votat „Uneori”

Apropo elis, sa nu-ti indrepti ochii spre geam imediat dupa ce te trezesti dimineata,astfel uiti tot ce ai visat in noaptea respectiva, asta tot de cand eram mic o stiu. Smile
soryn
soryn
4
4


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  pitulicea Mar 22 Ian - 19:14

Ziceam ca pentru alte comentarii decat cele legate de raspunsul bifat, sa treceti la topicul dedicat viselor Very Happy Acolo discutam despre interpretari si semnificatii.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  soryn Mar 22 Ian - 19:39

mea culpa Smile
soryn
soryn
4
4


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  shadow Mier 23 Ian - 13:25

Visele din timpul somnului ? ... chiar nu stiu , nu le dau mare importantza Neutral .
Vorbind despre visele imaginate de mine in lumina realitatii , da , majoritatea s-au indeplinit ... nerealizate au ramas cele mai mult sau mai putin fantastice Laughing ...


Inteleg ca sondajul face referire la visele nocturne - am votat : nu cred in vise . Cool
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  pitulicea Mier 23 Ian - 13:38

Exact. E vorba de visele din timpul noptii Smile

Nu crezi in ele, dar ti le-a interpretat cineva vreodata, ca sa ai motiv sa nu crezi?

Eu cred pentru ca se adeveresc Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  atat de simplu Mier 23 Ian - 13:42

Eu am votat "depinde cum le intrepretez".Nu am timp sa dezvolt.Ideea principala e ca eu cred in vise( tot din experienta proprie vorbesc), ele sunt o rasfrangere a subconstientului asupra constientului.Depinde,insa, de cum si le interpreteaza fiecare.Freud avea o adevarata teorie despre vise.Considera ca interpretarea lor corecta da multe raspunsuri ale bolilor de suflet, ca scoaterea lor la suprafata poate vindeca multe.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Vi se indeplinesc visele?  Empty Re: Vi se indeplinesc visele?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum