GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

+11
sharp00714
myrk
ssdd
pauletz
tegeusa
Pingu
soryn
shadow
RALUCA
seaman65
pitulicea
15 participanți

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Vote_lcap26%Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Vote_rcap 26% 
[ 8 ]
Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Vote_lcap71%Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Vote_rcap 71% 
[ 22 ]
Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Vote_lcap3%Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
 
Total voturi : 31
Inapoi
 
 

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Empty Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  pitulicea Vin 2 Noi - 22:09

Rezumarea primului mesaj :

Hai sa vedem, cum ne-am alege angajatii daca am fi angajatori [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asa vom sti, la randul nostru, la ce sa ne asteptam cand vom merge sa ne angajam Smile

E interesant de vazut pe care-l considera angajatorii ca fiind cel mai important criteriu de selectie.

Fiind vorba de un sondaj, astept "raspunsul" vostru sub forma de "vot" in sondaj. Dar si comentariile sunt binevenite. Foarte binevenite! Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  atat de simplu Dum 9 Feb - 22:44

Vad ca se tot bate moneda pe comunicare.  Very Happy Si aia se invata.Nu invatam sa scriem, sa citim, sa vorbim?Ce are comunicarea asa special ca ori o ai, ori n-o ai?   thinking Am citit foarte bine, ssdd si am raspuns pe masura posibilitatilor mele de comunicare... in scris.Sunt convinsa ca mai pot invata.   Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  ssdd Dum 9 Feb - 23:30

Bine,  scuzati, eu sunt cel care comunic prost...
Acum nu ma voi duce sa sap santuri ca nu am destula experienta si probabil nu as fi angajat pentru ca nu sunt destul de prezentabil pentru acest job.
Recunosc ca sunt joburi in care primeaza una din cele trei  caracteristici propuse, depinde de preferintele angajatorului, de natura jobului si inca de cateva criterii.
Nu mai are sens discutia in acest fel, deci eu personal ma retrag din discutie pana nu este tarziu.
ssdd
ssdd
3
3


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  atat de simplu Dum 9 Feb - 23:35

Cred ca am inteles la ce te-ai referit,ssdd.
ssdd a scris:Orice lucru daca te pliezi pe domeniul ales poate fi invatat in 2-4 luni, ORICE.
ssdd a scris:un bucatar nu conteaza cat de "prezentabil" este sau cat de abil este in arta conversatiei ci cata experienta are...
Te contrazici. Si eu raspunsesem tocmai legat de asta:
atat de simplu a scris:Si bucatarul ala despre vorbesti isi "obtine" experienta in 2-3 luni?  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

A, uitasem un "care".Poate ca asta a fost motivul neintelegerii.Scuze.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  myrk Lun 10 Feb - 0:00

Vad ca iar se interpreteaza la modul personal!  Smile E clar ca-n discursul lui ssdd sunt inadvertente! Smile Eu oricum n-o sa am angajati prea curand... asa incat alegeti-i pe ce criterii vreti!  Smile Numai sa-i gasiti... ca pleaca afara!  Smile Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  atat de simplu Lun 10 Feb - 0:03

Care mod personal?Zicea omul ca se poate invata orice intr-un timp scurt, iar apoi ca nu se poate invata chiar orice.  Smile Ce sa iau de bun?Sau as putea lua ceva de bun?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  ssdd Lun 10 Feb - 0:10

Offf, nu ma pot abtine sa nu comentez...provocarile astea , nu invatam o viata intreaga sa ne tinem gura  Very Happy 
Simpla, as putea sa-ti pregatesc o cina ca sa te convingi si de faza cu bucataria  Laughing 
Nici nu am nevoie de 4 luni ca sa gatesc mai bine decat multi bucatari pe care "i-am testat", observi nuanta, nu? In plus stiu bucatari batrani pe care " nu i-a ajutat experienta deloc" Laughing  Laughing 
De cantat la pian sa-ti iei gandul, or mai fi muuulte care nu-mi ies dar nici nu vreau sa fiu ingrijorat pentru asta.
Myrk, stai linistit ca a fost o gluma, am dat la lopata si tarnacop in viata asta mult, dar mult, nu m-as putea compara cu un sican dar as putea "umili" mai toti muncitorii pe care ii vezi pe la regii privind lung si tamp la cate o groapa.
ssdd
ssdd
3
3


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  atat de simplu Lun 10 Feb - 0:12

Pai, atunci regula cu 2- 4 luni nu mai tine.   Laughing Nu crezi?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  ssdd Lun 10 Feb - 0:26

La bucatarie nu Laughing 
La pian nu imi ajunge viata ca sa te pot "impresiona" cat de cat  Laughing 
Am folosit neinspirat orice in loc de aproape orice, dar la fiecare post am precizat clar ca sunt si exceptii.
Daca este atat de simplu, ce nu ai putea face bine in 2-4 luni daca ai vrea, ti-ai dori, in afara exceptiilor pentru care muncesti clar o viata ca sa excelezi?
Comunicarea, offf, vezi ce dificila este? Nu mai conteaza cum sunt inbracat sau ce experienta am, acum aceasta este calcaiul lui Ahile  Laughing
ssdd
ssdd
3
3


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  atat de simplu Lun 10 Feb - 0:28

Si nu se poate invata si asta?  Laughing Incep sa inteleg ce-ai vrut sa spui.  Razz
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  ssdd Lun 10 Feb - 0:41

Se poate invata, dar nu este atat de simplu  Laughing 
Stiam eu din carti ca gandirea ceva mai complicata este apanajul doamnelor...noi gandim mai "putin profund" si actionam mai repede Laughing  Si asta nu se poate invata, intelegi, nu ?  Laughing
ssdd
ssdd
3
3


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  Vizitator Lun 10 Feb - 0:43

doar din carti?   Rolling Eyes
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  veronica_franco Mier 19 Feb - 10:13

Da! Interesanta lectura!!!

hai sa ma bag in vorba, referitor la faza cu bucatarul care tre' sa arate bine (impecabil adica)
Lucram candva la SNT (santierul national al tineretului) si avem o bucatareasa grasa care era in permanenta cu sortul murdar...ma, da; murdar tare.
si noi, pe chestia asta nu mergeam la cantina!

ca sa adaug inca o parere, e evident ca ce stii, cum arati si cum comunici e important in toate domaniile dar pe rand... idee: propunem un domeniu/meserie/functie si adaugam comentarii "la obiect" .. de acord?
veronica_franco
veronica_franco
2
2


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  Faun Mier 10 Iul - 7:06

eu asi angaja dupa pregatirea profesionala
Faun
Faun
2
2


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 6 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum