GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

+11
sharp00714
myrk
ssdd
pauletz
tegeusa
Pingu
soryn
shadow
RALUCA
seaman65
pitulicea
15 participanți

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

după cum comunică
 
după pregătirea profesională
 
după modul în care arată
 
 
 
Vezi rezultatele

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 5 Empty Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  pitulicea Vin 2 Noi - 22:09

Rezumarea primului mesaj :

Hai sa vedem, cum ne-am alege angajatii daca am fi angajatori [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asa vom sti, la randul nostru, la ce sa ne asteptam cand vom merge sa ne angajam Smile

E interesant de vazut pe care-l considera angajatorii ca fiind cel mai important criteriu de selectie.

Fiind vorba de un sondaj, astept "raspunsul" vostru sub forma de "vot" in sondaj. Dar si comentariile sunt binevenite. Foarte binevenite! Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 5 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  atat de simplu Vin 7 Feb - 21:59

Si asta inseamna ca stii sa citesti?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 5 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  ssdd Vin 7 Feb - 22:52

Dragii mei
In scrierile mele am precizat clar ca sunt exceptii! Nu ajungi performer la patinj sau balet in 2-3 luni, intelegeti va rog putin si "dincolo de cuvinte"! 
In domeniul in care activez eu nu exista oameni calificati sau cu experienta, dar pe oricine am angajat din domenii conexe in 2-3 luni a inceput sa se descurce bine si in 5-6 ani se descurca foarte bine. Este un domeniu complex, totusi bine instruit si cu dorinta de lucru fac un student sa castige bine in 2-3 luni.
Nu contest ca cineva cu 2-3 luni vechime poate concura real pe acelasi post pe altcineva cu o vasta experienta si CARE DORESTE SA LUCREZE. Nu contest un contabil bun cum mie nu imi este frica sa imi fie "luat postul " de cineva pe care l-am angajat de doua luni. 
Si ca sa inchei citand oarecum din postarile anterioare, da cred si pot sa devin in 2-3 luni o cusatoreasa buna, cu doua conditii: sa aiba "rabdare" angajatorul cu mine acest interval si doi sa imi fie suficient de foame.
Oricum scuzati ca "mi-am aparat" parerea ca cel mai important si mai greu de obtinut lucru este comunicarea, lucru valabil mai degraba in vanzari, servicii, in general unde interactionezi cu oamenii...un bucatar nu conteaza cat de "prezentabil" este sau cat de abil este in arta conversatiei ci cata experienta are...
ssdd
ssdd
3
3


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 5 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  atat de simplu Vin 7 Feb - 23:10

Si bucatarul ala despre vorbesti isi "obtine" experienta in 2-3 luni?  Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 5 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  myrk Vin 7 Feb - 23:16

Daca are șorțul patat de grasime si sosuri, nu cred ca e ok!  Smile Laughing Simpla, poate la asta m-am gandit- tre' sa fie atent bucatarul si la șorț si cum vorbeste!  Smile
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 5 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  atat de simplu Vin 7 Feb - 23:23

Nu trebuie sa arate si bine tocmai pentru ca e bine pregatit profesional?  Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 5 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  myrk Vin 7 Feb - 23:55

Daca e bucatareasa, trebuie sa arate si mai bine!  Very Happy Laughing Fisa postului impune aceasta!  scratch Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 5 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  pitulicea Sam 8 Feb - 15:50

Ce bine va completati voi doi de la o vreme  Laughing 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 5 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  myrk Sam 8 Feb - 15:54

Laughing Laughing ---------------------------  Surprised scratch 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 5 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  atat de simplu Sam 8 Feb - 22:35

Laughing  Eu speram sa se vada ca-l provocam pe Mircea sa raspunda acolo unde mie mi se parea ca se contrazicea.  Smile Trebuia sa fiu mai "brutala"?  Cool
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 5 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  myrk Sam 8 Feb - 22:42

"Bruta mica" ! Smile  Laughing Probabil ma gandeam eu la ceva cand am scris ce-am scris (referitor la job)!  Smile 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 5 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  atat de simplu Sam 8 Feb - 22:45

Laughing  Laughing  Laughing Ma faci sa rad.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 5 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  myrk Sam 8 Feb - 23:56

Mmm... esti sigura?  Smile (bruta mica  Smile Laughing ) Poate mi-o iau!  nail biting 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 5 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  ssdd Dum 9 Feb - 16:56

Simpla
ai citit printre randuri sau foarte tarziu  Laughing 
Bucatarul, balerina, cantareata de la filarmonica si multe alte joburi sunt valabile doar cu ani buni de experienta in spate.
Cred ca la fiecare ne place sa intalnim oameni care "stiu sa graiasca", ca sa putem stabili puncte comune.
Imbracatul este cel mai usor de rezolvat, experienta vine cu timpul si toti "meritam o sansa" avand in vedere ca am luat-o de la zero...atunci "uram" sa ni se tranteasca ca nu avem experienta, pentru ca aveam alte calitati pe care doream sa le punem in valoare.
Cu graitul este o alta poveste, este nativa si comunicarea nu se prea poate invata.  Smile
ssdd
ssdd
3
3


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 5 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  Vizitator Dum 9 Feb - 17:01

ba se invata si comunicarea ss, tot exersand timp indelungat  Smile  ca nu vine la fel de natural ca unui comunicator nativ...asta e, dar de invatat se invata  Smile 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 5 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  myrk Dum 9 Feb - 20:25

ssdd a scris:Cu graitul este o alta poveste, este nativa si comunicarea nu se prea poate invata.  Smile
Atunci sa mergem la sapat santuri!  scratch
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 5 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum