GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Exista suflete-pereche?

+23
magda17m
AlbertM
kam3l3on
freda white
Florin2013
Joita Florin
atat de simplu
Violoncella
mercur
Tizona
elis27
oli
curcubitza
Mandarax
Monica777
shadow
habibi77
Pingu
soryn
seaman65
tegeusa
RALUCA
pitulicea
27 participanți

Pagina 1 din 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Exista suflete-pereche?

Exista suflete-pereche? Vote_lcap49%Exista suflete-pereche? Vote_rcap 49% 
[ 26 ]
Exista suflete-pereche? Vote_lcap15%Exista suflete-pereche? Vote_rcap 15% 
[ 8 ]
Exista suflete-pereche? Vote_lcap11%Exista suflete-pereche? Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Exista suflete-pereche? Vote_lcap2%Exista suflete-pereche? Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Exista suflete-pereche? Vote_lcap23%Exista suflete-pereche? Vote_rcap 23% 
[ 12 ]
 
Total voturi : 53
Inapoi
 
 

Exista suflete-pereche? Empty Exista suflete-pereche?

Mesaj  pitulicea Lun 17 Sept - 12:28

Exista suflete-pereche?
Cred ca e interesant de vazut cam cum gandeste lumea Smile Considerati aceasta sintagma un adevar sau o legenda?
Exista? L-ati gasit? Il asteptati? two heart

Fiind vorba de un sondaj, astept "raspunsul" vostru sub forma de "vot". Dar si comentariile sunt binevenite. Foarte binevenite! Smile

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  RALUCA Lun 17 Sept - 12:32

Ma cam indoiesc ca exista acest suflet pereche dar speranta moare ultima.
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  tegeusa Lun 17 Sept - 12:37

cred ca exista sufleuri-pereche. adica suflete. Very Happy
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  seaman65 Lun 17 Sept - 14:08

Eu cred ca ne place noua (in general) sa facem valuri, sa ne vaicarim tot timpul, dar multi dintre noi si-au gasit sufletul pereche.
Cateodata ne mai certam, ne mai boscorodim, ne mai suparam (pentru fleacuri si din motive puerile), dar cand tragem linie ne dam seama ca de fapt suntem alaturi de omul care trebuie.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  pitulicea Lun 17 Sept - 14:18

Gandind ca TREBUIE sa fii langa omul respectiv, faci compromisuri, ierti, mergi mai departe.... Cand faci atat de multe, inseamna ca fortezi oarecum lucrurile. Evident ca-n situatia asta nu-i vorba de un suflet pereche, ci de un suflet cu care vrei/accepti sa traiesti Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  pitulicea Lun 17 Sept - 14:28

NU! Nu exista "suflete pereche". E o inventie de-a noastra, scornita din dorinta de-a fi fericiti. Din dorinta de a da un sens cautarilor si asteptarilor noastre.
Iubesti si ai impresia ca cel de langa tine e sufletul pereche. Esti chiar convins de asta. Apoi iubirea trece, iubesti pe altul si acela devine sufletul pereche. Cate perechi poate avea un suflet?
Chiar daca nu iubesti pe altul... iubirea se uzeaza, iar sufletul pereche devine din ce in ce mai putin pereche Very Happy Tot mai multe certuri, neintelegeri, compromisuri. Exista "suflete imperecheate", "nu suflete pereche" Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  RALUCA Lun 17 Sept - 14:31

Cat poti sa fii de dura!! Laughing Si eu care speram ca exista! Mi-ai spulberat orice speranta Laughing
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  tegeusa Lun 17 Sept - 14:38

Voi uitati ca un om se schimba de-a lungul timpului, normal ca ceea ce cauta sa fie tot mereu altceva.
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  pitulicea Lun 17 Sept - 14:39

Laughing Laughing Asa gandesc eu. Mi-am spus doar punctul de vedere. confused
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  RALUCA Lun 17 Sept - 14:41

Atunci daca se schimba si este tot mereu alceva unde mai este sufletul ala pereche?
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  pitulicea Lun 17 Sept - 14:43

Nu e Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  soryn Lun 17 Sept - 19:54

Eu raspund, da, categoric. Ca sa stiu cu exactitate ca mi-am gasit sufletul pereche trebuie sa mai astept, pana acuma asa s-ar parea, numai ca trebuie sa ajung acolo undeva la nunta de aur ca sa pot sa spun cu desavarsire ca suntem doua suflete-pereche. Pana atunci inca trebuie sa ne mai "acceptam" unul pe celalalt reciproc: tabieturile, naravurile, defectele, sa facem multe compromisuri ca sa putem sa dainuim si sa devenim suflete- pereche.Binenteles ca trebuie sa existe si foarte multe clipe minunate, sa fie si acele seri frumoase de care sa ne aducem aminte, altfel n-ar mai avea nici un fel de farmec, pana la urma, de ce am deveni suflete-pereche?
Am spus da, categoric, pentru ca am vazut. Am vazut mai multe perechi in varsta, care cred eu ca sunt suflete pereche,sot si sotie,de cand eram copil si pana azi. Nu stiu daca sunt multi sau putini ,dar cu siguranta sunt... suntem in aceasta lume totusi peste 6 miliarde de oameni.
Asa ca, raluca, inca mai poti spera, eu spun ca exista, si daca-ti doresti cu adevarat si crezi si tu ca poate exista, o sa-ti fie mai usor sa-l gasesti...ai 50% sanse Laughing
soryn
soryn
4
4


Sus In jos

Exista suflete-pereche? Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  pitulicea Lun 17 Sept - 19:59

sa devenim suflete- pereche.
Very Happy Deci sufletele nu sunt pereche, dar devin, dupa multe compromisuri Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  Pingu Lun 17 Sept - 20:09

Eu cred ca exista. Very Happy
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Exista suflete-pereche? Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  soryn Lun 17 Sept - 20:20

Daca nu faci compromisuri nu ai cum sa dainui intr-o relatie, cum ar putea sa fie toate roz?Dati-mi reteta!Nu vad ce e rau in a face compromisuri confused ...depinde ce-ti doresti si cat merita sa faci, binenteles.
Trebuie sa ajungi undeva la un final, ca la un final de film ca sa poti sa spui, da ,am fost suflete-pereche, dupa multi, foarte multi ani.
Eu acuma pot sa spun ca de18 ani sunt suflet-pereche, dar de maine sa nu mai fim, exista si posibilitatea aceasta.Asa poti sa spui dupa un an ca esti suflet-pereche cu cineva, iar dupa un al an ca esti suflet pereche cu altcineva,eu asa gandesc Smile
soryn
soryn
4
4


Sus In jos

Exista suflete-pereche? Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum