GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

+37
Florin Popa
liviaionita
Ravian
Indra
mastermind
ionutz72
myrk
itina
Aliona
Vica
Violoncella
RALUCA
Florin2013
Krissunu
inima_vrajita
habibi77
parwous
abica25
Queensland
2na
anit05
noricel
dall
Ludmilika
shadow
iubaretu
oli
no.body
elis27
preotul1
mielusica
mrs nobody
soryn
atat de simplu
tegeusa
fata_cu_sosete_de_diamant
pitulicea
41 participanți

Pagina 31 din 57 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 44 ... 57  Urmatorul

In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 31 Empty Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  pitulicea Mier 8 Feb - 10:04

Rezumarea primului mesaj :

Daca tot ne plac rimele, m-am gandit la un joc nou, sa mai “improspatez atmosfera” si sa avem cat mai multe spatii de joaca.
Si in acest joc vom avea nevoie de multa imaginatie.
De data aceasta, se va da o imagine, iar cei care doresc, vor face un catren inspirat de imaginea respectiva. Fiecare “explica” ceea ce vede si transpune in versuri Smile

Spre deosebire de celelalte jocuri, NU fiecare jucator propune o imagine, ci toti cei care doresc, vor face propria poezie dupa imaginea propusa. Vor fi doua imagini pe saptamana, nu mai mult. Imaginile le posteaza adminul.
Se poate raspunde si la imagini mai vechi - daca nu am fost pe faza la momentul respectiv - prin simpla citare a acestora Smile
Sper ca ati inteles regulile si ca jocul va fi pe placul vostru.


Poeziile care depasesc 4 versuri (catren), vor fi votate cu rosu de catre admin, sau vor fi mutate la topicul de poezii personale!


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mier 7 Mar - 17:58, editata de 2 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 31 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  Vica Sam 11 Apr - 11:12

Si eu am vazut ca are mutrisoara trista Sad
Vica
Vica
6
6


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 31 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  pitulicea Sam 18 Apr - 13:41

Am dus cadouri mii si mii,
Oua si dulciuri... jucarii,
Dar eu nimica n-am primit
Si tare sunt nemultumit Sad

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 31 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  Ravian Dum 26 Apr - 14:07

S-a dat drumul la pescuit...
Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 31 219pe9w
Ravian
Ravian
4
4


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 31 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  Vica Mar 28 Apr - 8:36

...mi-as fi dorit o imagine mai clara si mai vesela Sad nu te supara Ravian,dar asta nu ma inspira Evil
Vica
Vica
6
6


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 31 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  pitulicea Mar 28 Apr - 9:52

O clipa stau sa-mi trag suflarea
Si sa privesc in larguri marea,
Iar gandul sa il las sa zboare
Ca albe pasari calatoare...
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 31 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  Ravian Mar 28 Apr - 10:54

Vica a scris:...mi-as fi dorit o imagine mai clara si mai vesela Sad nu te supara Ravian,dar asta nu ma inspira Evil
nu am de ce sa ma supar...inspiratie sau expiratie...e vorba de provocare...
Ravian
Ravian
4
4


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 31 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  Vica Mar 28 Apr - 11:21

OK! thinking trec la treaba sa raspund provocarii Very Happy
Vica
Vica
6
6


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 31 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  Ravian Mar 28 Apr - 11:25

De ganduri si vise cuprinsa
Plutesc pe simfonii de valuri
Ce sparg oglinda marii, aprinsa
Pe mii de cioburi,sus pe maluri.
Ravian
Ravian
4
4


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 31 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  Vica Mar 28 Apr - 11:45

Marea albastra vorbeste de noi
Pescarusii ne cauta pe amandoi
Astept si eu sa vii privind in zare
Si nu vad decat vapoare...si vapoare Laughing



Vica
Vica
6
6


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 31 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  Ravian Mier 29 Apr - 14:24

ok ca de obicei, indragostita de frumos...
Ravian
Ravian
4
4


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 31 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  pitulicea Sam 9 Mai - 9:58

Ia uite ca a venit si inspiratia... la amandoi ok
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 31 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  Ravian Sam 9 Mai - 12:30

Inspiratie vine dupa expiratie sau invers?!... I don\\'t know lol!
Ravian
Ravian
4
4


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 31 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  atat de simplu Sam 9 Mai - 22:56

Ma gandeam sa propun si eu o imagine, dar vad ca trebuie s-o propuna administratorul, dar ultima a fost propusa de Ravian, asa ca eu nu mai inteleg nimic. Neutral
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 31 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  Ravian Sam 9 Mai - 23:04

cred ca daca nu este una "educativa", adminul nu o sa aiba nici o carie impotriva...dovada ca nu a facut-o co poza propusa de mine si ... are mai mult timp liber.... lol!
Ravian
Ravian
4
4


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 31 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  atat de simplu Sam 9 Mai - 23:06

Da' regula nu-i regula? Razz
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Da suflet imaginii si pune-o in versuri! - Pagina 31 Empty Re: Da suflet imaginii si pune-o in versuri!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 31 din 57 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 44 ... 57  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum