Eu cu cine ma potrivesc?

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Eu cu cine ma potrivesc?

Mesaj  pitulicea la data de Dum 5 Iun - 21:24

Intrebarea nr. 1
Cum ar trebui sa fie prima intalnire, ca sa urmeze si o a doua?
pitulicea
6
6

Sus In jos

Re: Eu cu cine ma potrivesc?

Mesaj  pitulicea la data de Dum 5 Iun - 21:25

Baiatul nr. 1

Cred ca ar trebui sa fie o atmosfera lejera in care totul sa vina de la sine...bineinteles putina chimie la mijloc....schimburi de priviri, gesturi marunte dar cu semnificatii...atingeri din greseala (de bun simt Smile )...ceva de genu.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Dum 5 Iun - 21:26

Baiatul nr. 2

Pentru o prima intalnire, trebuie sa vad in primul rand o femeie desteapta, aspectul fizic nu este important.
Trebuie sa am cu cine sa stau de vorba. In al doilea rand, trebuie sa fie modesta, in sensul ca nu-mi plac femeile care tin mortis sa etaleze multe bijuterii, telefoane ultimul racnet s.a.m.d. Un om normal, practic si fara fumuri. Eu (naturlich) vin cu un buchet de flori (cum facem sa nu se ofileasca?) si vorbim la o cafea, la o masa, la o plimbare, alegerea inaltimii sale. Pun accent pe simtul umorului (adica sa nu rastalmaceasca vorbele si sa se supere la orice pas), sa-i placa muzica, filmele si sportul (nu la tembelizor).
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Dum 5 Iun - 21:28

Baiatul nr. 3

Sa fie o atmosfera degajata, interesanta, sa nu fie plictisitoare
Din punctul meu de vedere, daca vreau sa am vreo sansa de reusita ca barbat trebuie sa conduc intalnirea. Femeia vrea asta de la mine. Nu vrea un papa-lapte nehotarat care habar n-are ce sa faca. Si aici ma refer la trei lucruri :
- eu iau deciziile.
- eu aleg locatia.
- eu aleg cand se termina
trebuie sa stiu ce urmaresc de la acea intalnire, sa am un plan, nu ma duc la razboi fara arme nu?
- Vreau doar sa ma simt bine cu persoana cu care ma vad
- vreau sa creez interes
- vreau sa-si doreasca o a doua intalnire cu mine
- este doar un preview”din cum ar fi daca
Nimeni nu vrea sa iasa la o intalnire cu un ratat. Asa ca am grija si de aspectul fizic, vestimentar
Unde as alege sa ma intalnesc prima data cu cineva, ar fii un loc cald si intim, sa fie liniste sa putem vorbi, sa miroasa bine. Personal prefer locurile noi, cafenelele abia deschise si nedescoperite de publicul larg. Prima Impresie conteaza cel mai mult

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 6 Iun - 8:35

Intrebarea nr. 2
Ce apreciezi cel mai mult la o femeie, din punct de vedere fizic?

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 6 Iun - 8:36

Baiatul nr. 1

Totul...de sus pana jos...cred ca e vorba de armonie...un corp in limitele normalului, nici prea prea nici foarte foarte... un ten ingrijit, unghii la fel, picioare epilate, o tinuta ferma...sa nu fie mai inalta ca mine (cam greu Razz )... sa-mi placa Very Happy
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 6 Iun - 8:37

Baiatul nr. 2

Din punct de vedere fizic nu sunt pretentios, imi plac femeile de orice fel, cu conditia sa nu fie excesiv de grase.
Bineinteles ca o femeie care stie sa se imbrace cu gust va atrage privirile, chiar daca este prea slaba ori plinuta.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 6 Iun - 8:38

Baiatul nr. 3

Pe langa toate lucrurile pe care le stiti cum ar fi frumusetea, bunatatea etc, ceea ce apreciez cel mai mult la o femeie este naturaletea, inteligenta, feminitatea, blandetea si inocenta ei, dar sa nu uitam de ochii unei femei, mai ales cei ai femeii iubite care iti incalzesc inima si par a fi fereastra spre gandurile ei.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 6 Iun - 19:35

Intrebarea nr. 3
Ce ar trebui sa faca ea ca sa-ti castige iubirea?
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 6 Iun - 19:36

Baiatul nr. 1

Nimic mai mult decat sa fie pentru mine cum sunt eu pentru ea ... I love you
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 6 Iun - 19:37

Baiatul nr. 2

Aici m-ai bagat in ceata, nu m-am prea gandit. Sa fie insistenta, sa stie ce vrea, insa exista si reversul medaliei, daca sare calul intru in defensiva si nu mai iese nimic. Cred ca in primul rand ar trebui sa fie hotarata, adica daca am stabilit ceva impreuna, sa nu se schimbe dupa cum bate vantul. Sunt sigur ca nici ea n-ar vrea un astfel de om langa ea. Trebuie sa fie deschisa in gandire, sa accepte noul, sa ma iubeasca si ea.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 6 Iun - 19:38

Baiatul nr. 3

......."NICIODATĂ NU VEI SCHIMBA CEEA CE UN BĂRBAT SIMTE CÂND VINE VORBA DE ATRACŢIE! NICIODATĂ! "
Deci daca cea ce simt eu nu este iubire degeaba se chinuie nu are cum sa mi castige iubirea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mar 7 Iun - 9:56

Intrebarea nr. 4
Care este cel mai frumos cadou pe care ai vrea sa ti-l faca?

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mar 7 Iun - 9:57

Baiatul nr. 1

Un frumos cadou ar fi sa-mi daruiasca un(o)ceva....ceva simbolic, reprezentativ pentru ea, care sa-mi dea de inteles cat de multa importanta am in viata ei... day dreaming
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mar 7 Iun - 9:57

Baiatul nr. 2

Nu-mi plac cadourile, nu stiu daca ar putea sa-mi dea cineva ceva de care sa ma bucur la modul serios.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum: