GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Noutati in lumea virtuala

+10
Mimzi
Obi-Wan Kenobi
oli
seaman65
Mr Nobody
mrs nobody
Radu
habibi77
snow
pitulicea
14 participanți

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 4 Empty Noutati in lumea virtuala

Mesaj  pitulicea Sam 23 Ian - 9:00

Rezumarea primului mesaj :

Te-ai saturat de viata virtuala pe care ti-ai construit-o pe Facebook, Twitter, MySpace sau LinkedIn? E momentul sa te sinucizi si sa ramai "online" doar in viata reala!
Web 2.0 Suicide Machine te ajuta sa dispari de pe toate retelele sociale, oferindu-ti o debransare ireversibila. Desi odata ce ai facut acest lucru nu-ti mai poti recupera contul, pana acum peste 1.332 de persoane au pus capat socializarii internautice prin aceasta metoda. Lansat pe 19 decembrie anul trecut, “serviciul mortuar virtual” a reusit pana acum in afara de cele peste 1000 de sinucideri, sa intrerupa 87.909 de prietenii pe Facebook si sa stearga peste 318.498 de tweet-uri.


Interesanta gaselnita asta. Dar daca tot ne hotaram sa murim "online", de ce sa ramanem vii pe hi5? Very Happy
Eu am conturi doar pe hi5 si Tagged. De site-urile astea, "masina sinucigasa" nu aminteste nimic.
Oare e cazul sa ma bucur ca raman "in viata"? Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Noutati in lumea virtuala - Pagina 4 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  pitulicea Joi 25 Mar - 13:12

Pentru mine totu-i o nelamurire Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 4 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  Radu Joi 25 Mar - 13:40

Multi-core performance
-------------------------
Based on 45nm manufacturing technology, with four processing cores and hafnium-infused circuitry, the Intel Core 2 Extreme processor delivers more performance without using more energy.

Intel®️ Core™️2 Extreme quad-core mobile processor (QX9300)
Achieving clock speeds of up to 2.53GHz, along with an astounding 12 MB of shared L2 cache and a 1066 MHz Front Side Bus (FSB), the Intel Core 2 Extreme quad-core mobile processor is your ultimate engine for hi-def multimedia while powering the latest generation of hardcore games.

The Intel Core 2 Extreme quad-core mobile processor has four cores processing multiple threads and multiple tasks at blistering speeds for an incredible "like you're there" experience in advanced artificial intelligence (AI), particle systems, dynamic physics, and texture generation. As your ultimate engine for creating rich, HD videos with up to 50 percent faster performance when encoding² and editingΩ video, these processors enable you to perform like a multiple armed monster.

And because you're looking for ultimate control in game, the Intel Core 2 Extreme quad-core mobile processor bus ratio locks (overspeed protection) have been removed, so you can fine tune your laptop experience for maximum gaming performance.

UXGA (Ultra Extended Graphics Array) is a display mode in which the resolution is 1600 pixels horizontally by 1200 pixels vertically (1600 x 1200). This amounts to a total of 1,920,000 pixels on the screen.
A UXGA display might be preferred by computer users who want or need fine detail. UXGA displays also allow the user to specifiy up to four 800 x 600-pixel images at a time, with reasonable detail in each. An example of such an application is the reception of a television (TV) program while browsing the Web, and at the same time working in a word processor and a vector graphics program. Scientists and engineers can make use of the high resolution and large screen size when working with computer-aided graphics (CAD) programs, especially three-dimensional (3D) rendering.

A UXGA display provides 6.25 times as many pixels as a 640 x 480 display, four times as many pixels as an 800 x 600 display, and approximately 2.44 times as many pixels as a 1024 x 768 display. Modest-sized liquid crystal display (LCD) panels with the UXGA specification offer a level of detail comparable to print on paper. The main disadvantage of this type of display is the high cost compared with displays having less resolution.
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 4 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  pitulicea Joi 25 Mar - 13:54

Acum am inteles......TOT big hug
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 4 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  Radu Joi 25 Mar - 13:55

big hug Laughing
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 4 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  snow Mar 30 Mar - 18:25

Una dintre cele mai populare aplicaţii de apeluri video şi chat, Skype, facilitează mai nou transmisia video în format HD. Responsabilă pentru acest lucru este cea mai nouă versiune - Skype 4.2.

Anunţul oficial al noii facilităţi a fost făcut pe blogul oficial. Cei de la Skype spun că noua versiune include "aproape tot ce ai nevoie" pentru realizarea apelurilor video HD . Evident, este necesară şi o conexiune la Internet suficient de bună pentru a transmite în condiţii optime imaginea.

Skype 4.2 aduce totodată şi alte câteva îmbunătăţiri. Printre acestea, calitatea mai bună a convorbirii. Acum există şi un indicator care îţi arată calitatea apelului. De asemenea, noua versiune include funcţia Skype Access, un sistem de conectare la hotspot-uri wireless în regim "pay per minute".

Pentru funcţia HD este necesară o cameră web HD
snow
snow
6
6


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 4 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  habibi77 Mar 30 Mar - 22:19

Snow, ce-i ala Skype? Rolling Eyes
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 4 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  pitulicea Mar 30 Mar - 22:20

Tre sa-l up-gradez si eu pe-al meu Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 4 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  pitulicea Mar 30 Mar - 22:21

snow a scris:Pentru funcţia HD este necesară o cameră web HD
A mea-i HP Very Happy Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 4 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  snow Mar 30 Mar - 22:22

Scrie chiar in primul rand habi, dar cred ca radu te poate lamuri mai bine Smile
snow
snow
6
6


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 4 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  snow Mar 30 Mar - 22:23

Nici HD nu e scump, dar merita doar daca e cu adevarat de firma.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 4 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  habibi77 Mar 30 Mar - 22:24

ciocanel era o aplicatie Pup you
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 4 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  pitulicea Mar 30 Mar - 22:26

A mea e incorporata in laptop.
Nu mai stau sa cumpar alta, oricum, nici pe asta n-o prea folosesc. Decat cand vorbesc cu mama sau cu sora-mea.
Gata....mi-am actualizat skype-ul. Am pus versiunea noua. Ia sa testam, sa vedem ce are nou Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 4 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  Radu Mar 30 Mar - 22:27

Skype (pronounced /ˈskaip/) is a software application that allows users to make voice calls over the Internet. Calls to other users within the Skype service are free, while calls to both traditional landline telephones and mobile phones can be made for a nominal fee using a debit-based user account system. Skype has also become popular for their additional features which include instant messaging, file transfer and video conferencing.

Diferenta dintre Skype si Messenger este ca la skype, calitatea convorbirii vocale este mai buna, in timp ce la yahoo messenger este mai placuta interfata pentru instant messaging (convorbire prin scriere). De asemenea, din cate am observat, skype-ul nu este un asa mare consumator de resurse ca si yahoo messenger.

PS: sa traduc pe romaneste de acum inainte sau las pe engleza? thinking
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 4 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  Radu Mar 30 Mar - 22:28

Pitu, ce model de laptop ai? Very Happy
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 4 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  habibi77 Mar 30 Mar - 22:29

Poti sa lasi si in engleza....acum am inteles. Very Happy
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 4 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum