Shopping Center Network® (SCNet Romania)

Pagina 1 din 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Shopping Center Network® (SCNet Romania)

Mesaj  sorinbalc la data de Mar 28 Dec - 10:42

Compania Shopping Center Network® (SCNet Romania) www.scnetromania.com este o comunitate care ii uneste pe cumparatori si comercianti intr-o retea de cumparare, in care toti cei prezenti se ajuta unii pe altii. Castigi cheltuind !!!
Ce avantajele veti avea inregistrandu-va in Shopping Center Network?
Inregistrarea este GRATUITA, atat pentru Clientii permanenti cat si pentru Partenerii comerciali. Nu exista taxa de intrare, nici taxe lunare, etc. Nu exista obligatii la inregistrare, nici cumparaturi obligatorii, nici termene limita obligatorii, etc.
Ce aveti de facut?
Sa va inregistrati, la un link personal de forma www.scnetromania.com/numeutilizator. Fiecare membru va avea o pagina personala pe site (Web Office) si un link personal pe care il va da prietenilor si cunostintelor, recomandandu-le sa se inregistreze si ei. Astfel, veti beneficia de un comision de recomandare de 0,5% din cumparaturile facute de acestia la Partenerii comerciali din reteaua SCNet.
Partenerii comerciali vor fi 10-15% firme existente din toata tara si din toate domeniile de activitate! Toti Partenerii comerciali vor fi alesi cu grija, sa fie firme de calitate, cu produse/servici de calitate, cu preturi bune si de care sa fie multumiti toti Clientii permanenti.
Din data de 26.10.2010 si pana in prezent, in reteaua SCNet Romania s-au inregistrat peste 9500 oameni din toata tara. Numarul lor creste in fiecare zi.
In data de 10.12.2010 s-au lansat oficial primii Parteneri Comerciali din reteaua SCNet Romania:
1. Dental Expert s.r.l. (Constanta) discount 10% (Servicii Stomatologice)
2. Intertrust Consulting s.r.l. (Cluj Napoca) discount 25% (Tarif/ora pt. consultanta) si 15% (comisioane de intermedieri)
3. Motor Net s.r.l. (Cluj Napoca) discount 10% (manopera) si 5% (piese de schimb)
4. Tanvic Impex s.r.l. (Galati) discount 6% (la toate produsele)
Nu sunt 9999 de firme din prima zi, dar e un inceput, aceasta lista se va reactualiza in fiecare zi cu alte firme! In curand vor fi 10-15% firme din toata tara si din toate domeniile de activitate!
Cum puteti castiga?
Pe site oficial SCNet la rubrica Cum puteti castiga? gasiti PLANUL DE MARKETING (sau Planul de retribuire).
1. Reducerile obtinute la cumparaturile directe pe care le veti face la Partenerii Comerciali din reteaua SCNet.
2. Comision de recomandare 0,5% x 4 nivele adancime de la oamenii inregistrati dupa dvs, din toate cumparaturile facute de acestia la Partenerii Comerciali din reteaua SCNet .
3. Veti castiga inzecit din banii adunati in Contul de reduceri, la fiecare pozitie din Sistemul Binar.
4. Pozitiile maturizate in sistemul binar se contabilizeaza in Unitati de Cariera.
5. In cariera, veti beneficia de premii, mentiuni, excursii, birou, autoturism, etc.
In anul 2010, SCNet isi desfasoara activitatea in aceste tari: Serbia, Romania, Macedonia, Bosnia –Hertegovina, Croatia.
Din anul 2011, SCNet va incepe activitatea in urmatoarele tari: Ungaria, Rep. Moldova, Rusia, Austria, Slovenia.
In urmatorii ani SCNet isi va desfasura activitatea in toata Europa.
ACUM ESTE MOMENTUL SA VA INREGISTRATI SI VOI !

sorinbalc
2
2

Sus In jos

Re: Shopping Center Network® (SCNet Romania)

Mesaj  pitulicea la data de Mar 28 Dec - 10:46

Eu am refuzat sa ma inregistrez pentru ca imi cerea datele personale......corecte.
Poate n-am chef sa-mi stie toti cunoscutii numele intreg si exact ori nr. de telefon. Very Happy Mi se pare o tampenie, ca toti cei pe care i-as coopta eu sa-mi afle datele personale Very Happy
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  sorinbalc la data de Mar 28 Dec - 11:02

Of of,
Recunosc, multa lume e reticenta la acest capitol, sa isi dea datele personale la inregistrare.
Toate datele perosnale solicitate vor fi confidentiale, in retea va aparea doar numele, nr de telefon si adresa de mail, pentru newslettere si corespondenta.
In structura se tine legatura doar cu oamenii adusi direct de tine si cu persoana care te-a recomandat. Fiecare vede doar structura formata de el si de oamanii adusi de el in retea. De exemplu: Eu nu vad structura persoanei care mi-a recomandat sa ma inregistrez in SCNet, in schimb ea imi vede toata structura formata de mine. Ma informeaza doar pe mine, eu la randul meu imi informez rudele, prietenii, colegii inregistrati direct de mine. Mai departe acestia isi informeaza cunostintele inregistrate de ei.

sorinbalc
2
2

Sus In jos

Mesaj  sorinbalc la data de Mar 28 Dec - 11:04

De ce este nevoie de Codul Numeric Personal (CNP) in cazul inregistrarii?
In sistemul SCNet, bonul valoric este un mod de plata, care poate fi folosit atat sub forma printata cat si online. Pentru combaterea abuzului si a falsificarii este nevoie de identificarea proprietarului bonului, totodata Partenerul de produse trebuie sa aiba posibilitatea de a ne identifica pe noi, cumparatorii, prin prezentarea unuia dintre documentele noastre de identificare.
SCNet va gestiona numarul dvs de identificare si datele dvs personale cu discretia necesara, si nu le va dezvalui unei terte parti in alte scopuri sau interese.

sorinbalc
2
2

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mar 28 Dec - 11:05

Tocmai asta e....nu vreau sa-mi vada altii datele personale.
Nu-s asa ahtiata dupa castiguri, cat sunt ahtiata dupa liniste si intimitate Wink
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  sorinbalc la data de Mar 28 Dec - 11:16

Toata lumea e ahtiata dupa reduceri de pret atunci cand merge la shopping. Ganditi-va ce nebunie e la Polus cand e noaptea reducerilor.
Idea e ca toti primim carduri de fidelitate, puncte sau abtibilduri, un zambet si invitatia de a merge si data viitoare sa cumparam de acolo.
De ce sa nu primim niste bani inapoi pentru ca ne facem cumparaturile de la acel comerciant?
Toti comerciantii au adaosuri comerciale intre 5 - 35 %, la restaurante pot ajunge si la 300-400%.
Toti comerciantii vor sa aiba cat mai multi clienti si reclama gratuita. Din acest motiv isi permit sa dea discounturile afisate pe site.

sorinbalc
2
2

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mar 28 Dec - 11:17

Inteleg. Dar atata timp cat nu se asigura confidentialitatea datelor, eu nu-s interesata. Smile
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  snow la data de Mar 28 Dec - 11:21

Politica de confidentialitate difera de la o firma la alta, toate au ca baza o lege schioapa si slabuta.
In caz de scoatere pe piata a datelor, poti intenta proces, dar e mai ieftin si mai eficient sa schimbi documentele in cazul asta.

snow
6
6

Sus In jos

Mesaj  sorinbalc la data de Mar 28 Dec - 11:33

SCNet va gestiona numarul dvs de identificare si datele dvs personale cu discretia necesara, si nu le va dezvalui unei terte parti in alte scopuri sau interese.
Deci, toate datele personale sunt toate confidentiale. Si nimeni nu te va deranja cu nimic, daca tu nu vrei sa fi deranjata.
Eu primesc de exemplu tichete de masa pe care sunt trecute urmatoarele date personale: firma la care lucrez, numele meu si CNP.
Toate magazinele de la care cumpar cu aceste tichete imi vad aceste date.
Cei care sunteti fumatori, v-ati dat toate aceste date personale la producatorul de tigari cu ocazia diverselor promotii. Si v-ati dat datele pentru un pachet de tigari, o bricheta. Corect?
In ultimul timp, toate marile companii si institutii ale statului au astfel de baze de date pe care le trec intr-un registru special. (Cod operator date cu caracter personal)
Pe site SCNet exista o rubrica speciala legata de Protectia datelor : ...... Datele dvs. cu caracter personal sunt prelucrate cu respectarea prevederilor legale. SCNet va aduce la cunoştinţă că beneficiaţi de drepturile prevăzute de art.12-15 din Legea 677/2001 referitoare la
prelucrarea datelor cu caracter personal, respectiv dreptul la informare, dreptul de acces, dreptul de intervenţie asupra datelor şi dreptul de opoziţie, pe care va puteţi exercita printr-o cerere scrisă, semnată şi datată, pe adresa str. Mihai Eminescu nr. 14/3, 400033, Cluj-Napoca. ...

sorinbalc
2
2

Sus In jos

Mesaj  sorinbalc la data de Mar 28 Dec - 13:13

Mecanismul de functionare a retelei SCNet
Exemplu: Magazinul X sa zicem ca va oferi 10% discount membrilor SCNet.
Daca tu, in calitate de Client permanent, vei cumpara de la Magazinul X orice produse doresti in valoare de 1000 RON. (NU exista cumparaturi obligatorii sau de o anumita valoare minima)
10 % din 1000 RON inseamna 100 RON. Tu vei plati toti banii la casa de marcat cand cumperi, dar te vei identifica printr-un COD, si cei de la Magazinul X te vor nota ca tu, codul 40525 de ex, a cumparat luna asta de 1000 RON.
Cei 10% discount pe care ii ofera Magazinul X, se vor repartiza in felul urmator:
- 1 % - Restituire directa: ti se intorc tie direct cash, pe card, luna urmatoare (deci 10 RON din cei 1000 RON)
- 1 % - Comision de administrare SCNet (dar daca procentul oferit de firme e mai mic de 4%, SCNet nu ia nici un comision)
- 2 % (0,5 % x 4 nivele) Restituire indirecta : 0,5 % reprezinta comision de recomandare si vor merge pe structura in sus pana la 4 nivele, la cei care te-au inregistrat in SCNet. La randul tau vei primi si tu cash (0,5 % x 4 nivele) de la structura de retea pe care ti-o vei forma in timp
- si restul de 6 % (in acest exemplu) Discountul acumulat (PP): ti se intorc tot tie, intr-un cont separat numit Cont din Reduceri(CR).

sorinbalc
2
2

Sus In jos

Mesaj  sorinbalc la data de Mar 28 Dec - 13:18

Alt Exemplu: Magazinul Y sa presupunem ca va oferi 15% discount membrilor SCNet.
Daca tu, in calitate de Client permanent, vei cumpara de la Magazinul Y orice produse doresti in valoare tot de 1000 RON. 15 % din 1000 RON inseamna 150 RON.
Cei 15% discount pe care ii ofera Magazinul Y, se va repartiza in felul urmator:
- 1 % - Restituire directa: ti se intorc tie direct cash, pe card, luna urmatoare (deci 15 RON din cei 1000 RON)
- 1 % - Comision de administrare SCnet
- 2 % (0,5 % x 4 nivele) Restituire indirecta.
- si restul de 11 % Discountul acumulat: ti se intorc tot tie, in Contul de Reduceri (CR).

sorinbalc
2
2

Sus In jos

Mesaj  sorinbalc la data de Mar 28 Dec - 19:47

PS: Nu va puteti inregistra direct de pe site www.scnetromania.com.
Pentru a va inregistra in SCNet aveti nevoie de recomandare, un link de forma www.scnetromania.com/numeutilizator.
Cei interesati ma pot contacta la adresa de mail sorinbalc@yahoo.com, pentru a le trimite acest link.

sorinbalc
2
2

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mier 29 Dec - 13:47

Sigur ma imbogatesc Wink
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  snow la data de Mier 29 Dec - 13:50

Sunt convins, reclama, sufletul comertului Very Happy

snow
6
6

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum