GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

TEST: Ce fel de gospodina esti?

+8
tegeusa
mrs nobody
oli
Eleonore
atat de simplu
snow
fotohobby
pitulicea
12 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? Empty TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  pitulicea Joi 25 Noi - 18:30

1. Weekend-ul viitor veti primi musafiri. Va nelinisteste acest lucru?
a. Nu, nu am nicio problema ca oamenii sa observe atunci cand ii primesc in locuinta ca traiesc fericita in haos.
b. Nelinistita? De ce? Poate veni oricine oricand. Ma simt bine numai cand este ordine perfecta.
c. Faptul ca vin musafiri este o ocazie buna sa mai fac ordine in locuinta. Nu stiu cum, dar nu am mai ajuns sa fac de ceva timp curatenie.

2. Ce afirmatie credeti ca vi se potriveste?

a. Propria locuinta este oglinda personalitatii unui om.
b. Uneori am un impuls si strang tot ce trebuia strans acum cateva saptamani.
c. "Ordinea reprezinta jumatate din viata, dezordinea toata viata"
d. Uneori e bine sa pastram multe din lucrurile aparent inutile.

3. Cum v-ati caracteriza?
a. Fac curatenie odata pe luna.
b. Ordinea nu e "specialitatea" mea. Am alte prioritati.
c. Nu las nimic la voia intamplarii. Totul trebuie pus la loc.
d. Pur si simplu nu fac fata. S-au adunat atatea incat nu mai stiu unde este locul fiecarui lucru.

4. Cand ati facut ultima data curat in pivnita/pod?
a. Nu a trecut chiar atat de mult timp. De obicei fac ordine desavarsita, iar apoi luni de zile nu ma mai ocup de acest spatiu.
b. Nu-mi mai amintesc. Sper ca nu voi fi nevoita sa ma mut curand. Pivnita / podul este un dezastru.
c. A trecut ceva timp, oricum nu mi se pare un spatiu important.
d. Depozitez lucrurile in cutii inscriptionate, astfel pivnita / podul ramane in deplina ordine.

5. Ce parere aveti despre selectarea gunoiului?
a. De cele mai multe ori nu am chef sa-l selectez.
b. Sortez mereu gunoiul: plastic la plastic, hartie la hartie, sticle la sticla...
c. Incerc sa-l selectez, dar nu-mi prea iese de fiecare data.

6. Imaginati-va ca cineva se uita in dulapul dvs. Ce reactie credeti ca va avea?
a. "Dumnezeule! Ce haos!"
b. "Fara cusur! Acest dulap apartine unei femei care stie ce vrea"
c. "Hmmm! De ce este ordine intr-o parte, iar in cealalta dezordine totala?!"

7. Cum arata casuta dvs. de e-mail - uri?
a. Sortez mail-urile importante, restul este sters.
b. Verific din cand in cand sa vad daca am raspuns la fiecare corespondenta primita.
c. Am o sumedenie de mail-uri necitite, sute care sunt foarte vechi... Am pierdut sirul lor.
d. Raspund la mailuri doar cand am dispozitia necesara.

8. Cum pastrati fotografiile?

a. Cele mai frumoase sunt agatate in bucatarie pe perete. Nu am nevoie de tablouri.
b. Am mii de fotografii nesortate in calculator si alte cateva zeci i albumele vechi din copilaria mea.
c. De doua ori pe an sortez fotografii: dupa concediul din vara si dupa Craciun.
d. Fotografiile sunt amintiri importante. Le sortez in functie de evenimente si de ani. Astfel le pot gasi mai repede.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  pitulicea Joi 25 Noi - 18:32

Raspunsuri:

Majoritatea A

Dvs. stati relaxate deoarece rare ori se intampla sa cautati ceva. Nu tineti lucruri in plus in locuinta, iar restul sunt puse la locul lor. Pe rafturile dvs. totul este sortat: carti, CD-uri, DVD-uri... Asemanator este si dulapul ordonat, lenjeria intima in sertare separate de restul hainelor, sacourile pe umerase, etc. Multe persoane va invidiaza pentru ordinea desavarsita.

Majoritatea B - Iubitoarea de libertate

Viata este mult prea scurta sa o irositi facand curatenie! De aceea aveti uneori dificultati in a va gasi in weekend pantofii sport inainte de a merge in parc sa alergati. Poate au ramas in portbagajul masinii, intre treningul de langa masina de spalat? Nu se stie cum, dar ati devenit "dezordonata cronic". Acest lucru ii deranjeaza uneori chiar si pe apropiati, insa dvs. va simtiti confortabil, iar in casa nu aveti o atmosfera "sterila".

Majoritatea C: Gospodina "sezoniera"
Locuinta dvs. reflecta starea dvs. de spirit. Uneori incaperile sunt ordonate si fiecare lucru este la locul lui, la fel ca in viata dvs.: Job, dragoste, loc de depozitare - aveti cu alte cuvinte totul sub control. Aveti insa si perioade in care atat in viata dvs. cat si in casa totul este dezorganizat. Prin hol se trece cu greu, iar pe birou se afla un teanc imens de hartii si dosare. Nu-i nimic, weekend-ul viitor le veti aranja pe toate.

Majoritatea D: Colectionara

Sunteti o fire nostalgica, de aceea va despartiti cu greu de lucrurile vechi, de cele care va aduc aminte de ceva drag sau chiar si de cele inutile, care pur si simplu acumuleaza praf si ocupa loc. Insa din aceasta cauza sertarele nu se vor mai inchide, canapeaua va fi plina de reviste si ziare vechi "colectionate", iar in pivnita nu mai este de foarte mult timp loc pentru nimic. A venit momentul sa scapati de toate lucrurile pe care nu ati pus mana de mai bine de un an, sunt lucruri inutile, de care va veti lovi des, care incarca locuinta si pe care nu le veti folosi nici de acum inainte.

A, B, C, D
Ati incercuit la fiecare intrebare litere diferite, acest lucru nu inseamna ca sunteti o gospodina "dezordonata cronic", dar nici una care sa fie aproape obsedata de curatenie. Va aflati undeva la mijloc. Locuinta dvs. arat uneori minunat, totul este pus la punct, fiecare lucru este la locul lui, apoi aveti perioade cand ordinea trece pe locul doi. In mare sunteti echilibrat, iar atunci cand prietenii dvs. va viziteaza, acestia se simt foarte bine, in largul lor.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  fotohobby Joi 25 Noi - 18:36

Asta da, test! Mi-a iesit A pe linie! Razz

pitulicea a scris:Raspunsuri:

Majoritatea A

Dvs. stati relaxate deoarece rare ori se intampla sa cautati ceva. Nu tineti lucruri in plus in locuinta, iar restul sunt puse la locul lor. Pe rafturile dvs. totul este sortat: carti, CD-uri, DVD-uri... Asemanator este si dulapul ordonat, lenjeria intima in sertare separate de restul hainelor, sacourile pe umerase, etc. Multe persoane va invidiaza pentru ordinea desavarsita.


Rationament de test Cosmo: se uita omul in dulapul tau si zice "vai ce haos!" = esti deosebit de ordonat(a) Razz Evil

fotohobby
5
5


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  pitulicea Joi 25 Noi - 18:38

Majoritatea C: Gospodina "sezoniera"
Locuinta dvs. reflecta starea dvs. de spirit. Uneori incaperile sunt ordonate si fiecare lucru este la locul lui, la fel ca in viata dvs.: Job, dragoste, loc de depozitare - aveti cu alte cuvinte totul sub control. Aveti insa si perioade in care atat in viata dvs. cat si in casa totul este dezorganizat. Prin hol se trece cu greu, iar pe birou se afla un teanc imens de hartii si dosare. Nu-i nimic, weekend-ul viitor le veti aranja pe toate.
rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
Exact asa e. Exact asa sunt Very Happy M-au nimerit si cu testul asta.
Gospodina sezoniera Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  pitulicea Joi 25 Noi - 18:39

fotohobby a scris: Rationament de test Cosmo: se uita omul in dulapul tau si zice "vai ce haos!" = esti deosebit de ordonat(a) Razz Evil
Nu conteaza ce zice omul care se uita in dulapul tau; EU eram convinsa ca esti deosebit de ordonat Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  fotohobby Joi 25 Noi - 18:47

pitulicea a scris:Nu conteaza ce zice omul care se uita in dulapul tau; EU eram convinsa ca esti deosebit de ordonat Very Happy

E bine ca te poti amagi singura! Razz
E adevarat ca sunt foarte ordonat, cu precizarea ca sunt adeptul ordinii... creatoare! Very Happy
A se citi a dezordinii totale.

fotohobby
5
5


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  pitulicea Joi 25 Noi - 18:50

Si mie-mi place foarte mult ordinea......facuta de altii. Very Happy
Fac si eu, dar asa cum zicea la test.....sezonier Very Happy In functie de starea de spirit, pot fi foarte harnica, sau, din contra, foarte lenesa. Da' daca nu fac azi, weekend-ul urmator fac cu siguranta Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  snow Joi 25 Noi - 18:51

C
E de bine dar sa te feresti.
snow
snow
6
6


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  fotohobby Joi 25 Noi - 18:52

pitulicea a scris: Da' daca nu fac azi, weekend-ul urmator fac cu siguranta Smile

Si daca nici atunci, doar nu au intrat weekend-urile in sac!Razz
Si eu fac in fiecare weekend. Si pe urma caut cate un lucru o jumatate de ora, ca in starea de dezordine stiam exact unde este, dar dupa ce am facut ordine ia-l de unde nu-i! Very Happy

fotohobby
5
5


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  pitulicea Joi 25 Noi - 19:01

snow a scris:C
E de bine dar sa te feresti.
Esti la fel de gospodina ca mine? Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  snow Joi 25 Noi - 19:15

confused
Mai trebuie un test sa stabileasca asta.
snow
snow
6
6


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  atat de simplu Joi 25 Noi - 19:21

3 de a, 2 de b si 2 de c.
la ultima intrebare nu e niciun raspuns valabil pt mine..nu tin fotografii..
asa ca nu stiu ce fel de gospodina as putea fi... Laughing Very Happy
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  fotohobby Joi 25 Noi - 19:34

atat de simplu a scris:3 de a, 2 de b si 2 de c.
la ultima intrebare nu e niciun raspuns valabil pt mine..nu tin fotografii..
asa ca nu stiu ce fel de gospodina as putea fi... Laughing Very Happy

Nu-ti fa probleme din atat. Mie la testul de frumusete mi-a iesit un rezultat de parca nici nu as exista.Very Happy
Ori, pur si simplu, nu sunt frumos nici exterior, nici interior! thinking

fotohobby
5
5


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  atat de simplu Joi 25 Noi - 19:37

Este pe aici asa un test? Laughing

Nu imi fac probleme.Daca ar fi sa ma iau dupa toate testele facute, cred ca nici eu nu m-as mai recunoaste! Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  fotohobby Joi 25 Noi - 19:39

La sanatate etc Ce tip de frumusete esti? Smile

fotohobby
5
5


Sus In jos

TEST: Ce fel de gospodina esti? Empty Re: TEST: Ce fel de gospodina esti?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum