GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Am masina mea si ma mandresc cu ea!

+32
myrk
Woo Woo
Pingu
shadow
dall
preotul1
elis27
GANDACEL
parwous
ionutz72
dersky
seaman65
remusn1
daffy_
ghost
deea
oli
juliette
Mr Nobody
atat de simplu
dragos
aspidistra76
mrs nobody
moonstone
man
habibi77
lynn
Radu
LiquidSilk
nadufmic
pitulicea
snow
36 participanți

Pagina 22 din 24 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Urmatorul

In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 22 Empty Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  snow Dum 31 Ian - 12:40

Rezumarea primului mesaj :

Astept aici toti membrii forumului posesori, fosti sau viitori proprietari de masini. Conducatori auto, viitori conducatori sau chiar fosti conducatori. Pareri despre masina fiecaruia sau ce ne-am dori, probleme tehnice sau legislatie rutiera. Asa ca ...ambalati motoarele.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asta-i babutza. Cealalta e la reefrech.
snow
snow
6
6


Sus In jos


Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 22 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  pitulicea Dum 3 Dec - 13:03

Eu sunt si mai cuminte Smile Am doar autobuz, la ore fixe Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 22 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  itina Lun 4 Dec - 8:31

Eu si mai cuminte! Am autobuz cand se nimereste! Crying or Very sad
itina
itina
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 22 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  Machiavelli Lun 4 Dec - 20:50

E bun si autobuzul...nu necesita intretinere, nu nimic...doar bani Wink
Machiavelli
Machiavelli
2
2


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 22 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  shadow Vin 2 Feb - 9:48

Surprised Surprised Surprised  au disparut toate pozele cu masina mea de epoca ! affraid
Nu-i bai , pot pune altele , dar las pe la vara dupa ce-i fac iar o revizie totala Twisted Evil ... are 32 de ani si trebuie unsa mai des Laughing  ...

Cat ARO-ul sta in garaj ma folosesc de  o achizitie recenta ( doar achizitia , masina nu e asa noua  Laughing  ) :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ieri , oprit la o cafea pe cand ma intorceam  de la Bistrita Nasaud  .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 22 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  shadow Vin 2 Feb - 9:52

Cum eram singur  am rugat pe cineva sa-mi faca o poza ...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 22 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  pitulicea Vin 2 Feb - 10:16

Laughing Laughing Mare figura esti!
Woooow, ce achizitie faina Surprised Te-ai facut cu un Rover? Sa-l stapanesti sanatos. Cand ajungi prin Cluj, sa ma dai si pe mine o tura cu el Razz Imi place.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 22 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  atat de simplu Vin 2 Feb - 16:35

Sa o conduci prudent!  Smile Pe la Dorna nu ajungi? Parca m-as plimba si eu.  rolling on the floor Sa nu ma iei prea in serios.  it wasn\'t me nail biting
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 22 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  shadow Vin 2 Feb - 19:06

Aha , te faci ca ploua si nu recunosti locurile din imagine Twisted Evil  .
Sunt multe restaurante pe acolo dar am facut o pasiune pentru Casa Dorneana  ... bine , nu e o pasiune prea mare Cool Laughing  .

Masina mi se potriveste ca o manusa  : e un suv echilibrat , foarte practic , imi rezolv multe treburi , nu e doar pentru plimbare  , iar la condus   imi ofera o placere si un confort maxime   ... mai putin echilibrat cand vine vorba de intretinere dar una cu alta se compenseaza Laughing .

shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 22 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  pitulicea Lun 20 Iun - 11:17

Nu am masina, dar in mod sigur nu mi-as cumpara una electrica. Sunt ceva mai greu de spalat pe creier decat si-ar dori papusarii lumii. Si am si un suflet...

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 22 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  myrk Lun 20 Iun - 11:52

Ce-i asta? Shocked Ca tot vorbi Florin de masini electrice, am cautat oleaca pe net sa-mi clatesc oichiu' cu electrica: am vazut pe yt niste clipuri cu Dacia noastra Spring electrica, si m-am prapadit oleaca de ras- e o cutie de conserve cu un motoras electric si costa 20 000 de euro. Culmea e ca ieri, cand am iesit din casa, nu prea erau masini pe strada, dar vad ca vine vijelios in viteza mare, Daciutza noastra electrica- am recunoscut-o dupa oglinzile portocalii. Parea chiar draguta! Laughing E o masina de oras, clar! Aia de i-au facut testul pe yt, au iesit oleaca din oras cu masina, si le era frica sa nu se rastoarne cu ea in curbe, ca nu mai ajung teferi in oras. Laughing

Da' parca de oras ar fi buna, daca ti-o da gratis cineva. As trage si prelungitorul pe geam, de la etajul 4, in parcare. Se incarca la jumate bateria in 3 ore, iar curentul e ieftin. Laughing

Bine, acum Florin o sa-si ia Tesla, nu d-astea autohtone. Ca sa-ti schimbi un surub, tre' sa mergi in Austria la service. Nu ca ar fi asta vreo problema. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 22 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  Florin Popa Lun 20 Iun - 11:57

Ei, myrk, nici chiar asa. Nu sunt nici eu chiar asa de bogat incat sa-mi permit o Tesla. Dar la o Daciuta de asta electrica, chiar m-as putea gandi, mai ales ca m-ar costa doar 10.000 euro, nu 20.000, pentru ca as da-o pe asta veche la Rabla si as primi 10.000 pe ea. Si asa zicea si eu, doar pentru oras, ca a doua masina, nicidecum sa fie singura masina a familiei. Si unde mai pui ca eu nu trebuie sa mai trag cablul de la etajul IV, mie mi-e suficient un prelungitor de maxim 2 m. Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 22 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  pitulicea Lun 20 Iun - 12:01

La Daciuta noastra electrica, nu-s prea multe avantaje. Poate or fi la altele... Very Happy  Eu merg pe stilul clasic. Mie-mi plac lucrurile puternice si durabile.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 22 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  myrk Lun 20 Iun - 12:36

Da, am vazut ca ti-o dau astia cu 10 000, la schimb. Dar 20 000 e cam scumpa. Bine, pitu, iti dai seama ca la masina asta nu bagi antigel, ulei, benzina, motorina. Chestia e ca e cam fragila, dar in oras nu-ti trebuie nu-s ce masina. De reparat, se repara orice, mai putin bateriile. Mie prima masina (nu ca as fi avut prea multe Laughing ) mi se parea ca e ditamai hardughia cand mergeam singur prin oras, si era un banal automobil.

Florine, glumeam. Si Tesla are probleme, si mi se pare prea scumpa la 100 000 de euro. Tre' sa ai bani sa investesti in asa ceva. Iar daca fereasca Tesla ai accident, te indoaie la reparat- se repara in Austria, la cel mai apropiat service. Laughing Bashca am inteles ca acum si masinile cu motoare cu explozie- marcile nu foarte comune- sunt din ce in ce mai greu de reparat, pentru ca nu gasesti piese de schimb la ele. Ce vor astia insa- ca sa interzica masinile cu motorizare clasica din circulatie incepand din 2035- pare o utopie. Si cu tehnologia bateriilor e o problema- e foarte poluanta, si cu cea a motoraselor electrice: cuprul (din care sunt construite bobinele motoarelor) este un material deficitar. Bashca infrastructura incarcatoarelor- la noi, nu zic ca mi se pare imposibil de implementat. Laughing Asa ca cine vrea sa-si cumpere electrica, s-o faca acum, pana nu devine obligatorie. Laughing

Bine, peste 20 de ani, pe noi n-o sa ne intereseze foarte mult. Cum ne-am plimbat cu racheta (pe luna, pe satelitul Luna Laughing ) in anul 2000, asa si cu electrica in 2035. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 22 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  Florin Popa Lun 20 Iun - 12:44

Intr-adevar, e cam scumpa. Nici eu nu m-as duce in concediu cu asa ceva. Si eu sunt inca foarte reticent la masinile astea electrice. Ceea ce ma deranjeaza cel mai mult, e timpul de incarcare. La una clasica in 5 minute ai facut plinul si ai plecat mai departe. La asta probabil ca daca mergi in concediu, pierzi doua zile pe drum cu incarcatul. Laughing Asa ca nu, la drum lung nu sunt bune. Citeam undeva ca producerea unei baterii pentru o masina electrica genereaza atata dioxid de carbon cat o masina pe benzina timp de 8 ani.
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 22 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  pitulicea Lun 20 Iun - 12:57

Da, si eu am citit despre asta. De-aia sunt constienta ce e o afacere buna doar pentru cei care o vand. Motiv pentru care au si scumpit benzina Very Happy Ca sa treaca lumea pe masini electrice. Sa se imbogateasca unii... Ce daca tine doar 5-6 ani? Foarte bine. Asta e scopul: imbogatirea imbogatitilor.
Am vazut mai multe filme cu masini electrice care au luat foc. Pur si simplu explodau. Neutral
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 22 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 22 din 24 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum