Sa cante muzica!

Pagina 13 din 16 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul

In jos

Sa cante muzica! - Pagina 13 Empty Sa cante muzica!

Mesaj  pitulicea la data de Mar 22 Mai - 12:01

Rezumarea primului mesaj :

Let the music play [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu cred ca e cineva caruia sa nu-i placa muzica.
Nu cred ca e cineva care sa nu-si doreasca sa imparta cu altii melodiile pe care le asculta.
Nu cred ca e bine sa lipseasca de pe forum un astfel de topic.
Dar, cred ca trebuie sa avem ceva de spus despre melodiile pe care le postam.
NU POSTATI DOAR MELODII. Cuvintele voastre sunt la fel de importante ca muzica. yes
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Sa cante muzica! - Pagina 13 Empty Re: Sa cante muzica!

Mesaj  raichu la data de Joi 31 Ian - 13:54

Trebuie sa recunosc ca nu prea sunt suporterul acelui stil retro moldovenesc.In schimb ambientul de petrecere, mesele intinse, bucatele(daca-s moldovenesti cu atat mai bine), atunci DA, subscriu!
raichu
raichu
4
4

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Joi 31 Ian - 20:34

Asa e Laughing Laughing N-am trecut cu vederea. Nu-s fan taceri scrise Very Happy Cred ca suntem aici sa comunicam prin cuvinte. Altfel nu ne-am mai loga pe forum.
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Sam 2 Feb - 10:08

Nostalgicul Chris Rea day dreaming

Eu o aduc alaturi de noi pe Nico. Amintirile nu mor Rolling Eyes Asa e. Daca le-am fi uitat, nu mai erau amintiri Very Happy Doar ca pe an ce trece, devin tot mai putine. Deci unele din ele MOR! Laughing Nu-i o melodie grozava, dar e noua si am vrut sa aud cum suna.

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  shadow la data de Lun 4 Feb - 12:06

Imi place de Nico  Cool  ...  muzica romaneasca ascult   si  tot despre amintiri  vorbeste Rolling Eyes  ... nu , nu e momentul de intrebari si nostalgii  intr-o zi de luni  , doar iubesc genul acesta de melodii  ...

Pe cine oare incerc sa mint ?  Twisted Evil  Very Happy

shadow
shadow
6
6

Sus In jos

Mesaj  shadow la data de Lun 4 Feb - 12:57

O schimbare de ritm cu Helene Fischer : ''O vesnicie in paradis ''  ..... fie vorba intre noi eu cred ca Paradisul este lumea in care traim  si care , e drept , nu e mereu un colt de Rai Laughing .

shadow
shadow
6
6

Sus In jos

Mesaj  shadow la data de Lun 4 Feb - 21:23

O combinatie destul de neobisnuita intre acordurile disco sintetizate si limba rusa   Very Happy  , dar nu ma deranjeaza deloc , dimpotriva   Cool , am vreo doua ore de cand lucrez pe muzica de acest fel si inca tin ritmul  din picior  Laughing  ...

shadow
shadow
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 11 Feb - 11:09

Faina muzica ne-ai pus, shadow Smile
Eu cred ca Paradisul nu-i pentru oricine, astfel ca n-are cum sa fie aici, acum!

Azi simteam si eu nevoia sa ascult altceva. Am ales muzica nemteasca. Rolling Eyes  Din intamplare am dat peste o melodie interesanta. Imi place Dance Dance

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Joi 14 Feb - 9:07

Azi am timp sa ascult muzica Wink Am dat peste Banica. Nu-i o melodie grozava, dar merge in timp ce iti bei cafeaua si nu faci nimic altceva, decat sa te uiti la videoclip. Ce diferenta intre iubirea adolescentina si iubirea de acum... Very Happy Parca n-am mai fi tot noi.

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Dum 17 Feb - 15:00

Azi am chef sa ascult opera. Unele arii ma innebunesc de-a dreptul.  Asta e una dintre ele two heart two heart
Merita urmarit videoclipul rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 18 Feb - 10:12

Azi ma inveselesc cu muzica pieilor rosii two heart two heart

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 18 Feb - 20:43

Am vazut pe net ca a fost Eurovisionul. Discutii aprinse. Cine a castigat si cine merita sa castige?
N-am urmarit. Nu mai urmaresc demult.
Ce ziceti de Laura Bretan? Eu cred ca n-a ales cea mai buna melodie. Cu toate ca a incheiat in forta si a reusit sa dovedeasca publicului ca are calitati vocale care lipsesc marii majoritati a cantatorilor de azi Very Happy

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 18 Feb - 20:45

Fata asta, s-a scremut pe note Laughing Si iata ca a invins-o pe Laura. De fapt, nu ea a invins-o!
S-a chinuit, a falsat si a impresionat confused

pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  myrk la data de Lun 18 Feb - 21:02

Eu n-am urmarit tot scandalul, dar stiu despre ce e vorba. M-am uitat la primele preselectii si emisiuni si intuitia mi-a spus ca e un mare cacat concursul asta, asa ca am renuntat din start sa-l mai urmaresc. E prima data cand mi se intampla asta, dar bine am facut.  Laughing

Ee, deja vuieste internetul, dar cui ii (mai) pasa? Astia sunt chititi pe reeducare fortata, ca-n lagar.
myrk
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 18 Feb - 21:19

Cu mine le va fi cam greu. Eu ieri toata ziua am ascultat opera Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  myrk la data de Lun 18 Feb - 21:27

Laughing Nu poti sa asculti toata ziua opera si sa auzi doar cuvinte frumoase. Va trebui sa te iei de ticalosi odata si-odata. Cu iubire.  Laughing

A impresionat juriul doar.  Very Happy
myrk
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 13 din 16 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum