Dimineti cu aroma de cafea

Pagina 42 din 67 Înapoi  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 54 ... 67  Urmatorul

In jos

Dimineti cu aroma de cafea

Mesaj  pitulicea la data de Vin 9 Mar - 20:25

Rezumarea primului mesaj :

O zi frumoasa, incepe cu o cafea buna  coffee  
Hai sa ne facem zilele frumoase si sa savuram impreuna, pe forum, cafeaua noastra cea de toate zilele Smile
O cafea, o vorba buna, o gluma, un zambet, o floare...  flower  Sa fim impreuna si sa ne simtim bine, intr-o lume pe care-o putem modela dupa dorintele noastre...

pitulicea
6
6

Sus In jos

Re: Dimineti cu aroma de cafea

Mesaj  pitulicea la data de Mier 16 Mai - 12:41

Si pe mine m-au trezit cainii pe la 3 si o vreme am stat treaza, m-am foit. De-asta nu mi-am implinit somnul. Rolling Eyes
Care va sa zica esti calator... sau turist Razz
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  myrk la data de Mier 16 Mai - 19:19

Doar calator. Dar acu' am ajuns iar la Botseni.  Laughing

Cand am ajuns, am aflat ca aici plouase cu gheata cat oul de porumbel. De fapt vazusem nori negri din 'tobuz, de la zeci de km departare. Da' n-am realizat ca-s peste orasul nostru. 

Acu' tre' sa merg pe bloc sa vad cum se prezinta hidroizolatia. Tocmai am inlocuit-o.  scratch
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  Florin Popa la data de Joi 17 Mai - 8:55

Buna dimineata! Nimeni n-a adus azi cafea? Nu-i bai, o aduc eu. Sa ne fie ziua frumoasa si plina de bucurii!

Florin Popa
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Joi 17 Mai - 9:37

Buna dimineata!
La mine a fost vanzoleala de dimineata. Nici n-am apucat sa intru sa va salut. Acum s-a linistit putin lumea si profit de ocazie sa sorb o gura de cafea Smile Mai ales ca-i oferita de Florin Razz
Sa ne fie ziua frumoasa si plina de bucurii. A iesit din nou soarele sunny
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Vica la data de Joi 17 Mai - 9:39

Buna dimineata!Veneam eu sa va servesc cafeluta dar zilele acestea am stat la pat,am avut o scadere de calciu si mi-a fost rau.Eram la servici cand sa intamplat si seful a chemat ambulanta si m-a dus la urgenta.Acolo am aflat de ce ma simteam rau,eu credeam ca este un inceput de gripa.Am un concediu medical cateva zile.Va doresc o zi minunata si multa sanatate.
Vica
5
5

Sus In jos

Mesaj  dorina_s la data de Joi 17 Mai - 10:02

Buna dimineataaa!Eu sunt dela lucru tare de dimineata, incerc sa recuperez tot ce nu am putut face ieri Very Happy
dorina_s
5
5

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Joi 17 Mai - 10:19

Buna sa va fie ziua, fetelor... si sanatate multa Vicai Pup you '
Si eu m-am simtit cam rau ieri, dar azi mi-am revenit. Am baut un vin fiert si-s ca noua Very Happy Va trebui sa mai iau si eu niste calciu si magneziu. Mai ales magneziu. Twisted Evil
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Vica la data de Joi 17 Mai - 10:37

Multumesc pitu! Kiss you big hug Eu deocamdata iau antibiotic si nu se pune problema vinului fiert,dar cum termin tratamentul sigur voi bea o ceasca ca mi-ai facut pofta rolling on the floor
Vica
5
5

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Joi 17 Mai - 10:51

Asa-i cand nu poti bea sau manca - te apuca toate poftele Laughing
Eu mi-am luat ieri 1,5 kg capsuni. Eram convinsa ca o sa le mananc pe toate, ca de obicei Very Happy Cum nu m-am simtit bine, n-am reusit sa le mananc decat pe jumatate. E prima data cand patesc asa o suparare Laughing Dar privesc partea buna a lucrurilor. De ieri pana azi am mai slabit un pic.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  atat de simplu la data de Joi 17 Mai - 11:42

Buna ziua! Vica, dar de ce iei antibiotic?
Mi-am luat si eu capsuni ieri, 1 kg. Am impartit pe la ai mei, restul a ramas uitat in frigider. Laughing Laughing Adun, adun, dar nu prea mananc si uit . Laughing Si ma apuca o jale cand trebuie sa ma apuc de ros... Laughing Laughing Bine macar ca am cui da resturile... neincepute inca. Razz Twisted Evil
atat de simplu
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Joi 17 Mai - 11:50

Buna sa-ti fie ziua, atat de simplu!
1 kg de capsuni, care e atat de putin, sa-l mai imparti si cu altii???? Laughing Eu mi-am luat 1,5 kg si am mai luat separat inca 1 kg pentru nepoate. Ca sa nu le dau din "al meu" Laughing Daca le-as fi pus toate intr-o punga, as fi considerat ca-s "ale mele" si nu le-as fi dat, chiar daca as fi cumparat o punga de 5 kg rolling on the floor
Sunt de o zgarcenie nemarginita cand vine vorba de ciocolata si de fructele care imi plac.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  atat de simplu la data de Joi 17 Mai - 11:59

Laughing Eu mai impart. Oricum, am considerat ca era mult 1 kg. Mi-ar fi luat vreo 4-5 zile sa-l mananc. Special am luat mai mult, nici ai mei nu mananca mai mult ca mine. Laughing Laughing Mama a mancat o capsunica, de exemplu. Si n-a mai vrut. rolling on the floor rolling on the floor
atat de simplu
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Joi 17 Mai - 12:05

Laughing Laughing Laughing Incredibil! Decat sa mananc o capsuna, mai bine ma abtin. Una imi deschide apetitul si nu ma mai pot opri pana nu plesnesc rolling on the floor
De la cirese de-aia ma abtin. Ca nu ma satur cu una-cu doua si la cat de scumpe sunt, intr-o saptamana mi s-ar duce tot salariul numai pe cirese Very Happy
pitulicea
6
6

Sus In jos

Dimineti cu aroma

Mesaj  Romi la data de Joi 17 Mai - 12:52

Buna ziua,si bine v am gasit sper sa povestim mai multe vrute si nevrute ,cu stima,romi,,
Romi

Sus In jos

Mesaj  dorina_s la data de Joi 17 Mai - 13:07

Cred ca intr-o saptamana va mai scadea pretul, si atunci ne apucam sa punem dulceturi Razz
dorina_s
5
5

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 42 din 67 Înapoi  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 54 ... 67  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum: