GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mai multe imagini - un singur cuvant!

+4
myrk
atat de simplu
shadow
Florin Popa
8 participanți

Pagina 6 din 33 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 33  Urmatorul

In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Empty Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 11:37

Rezumarea primului mesaj :

La cat de mult ne plac jocurile, un nou joc nu putea sa se lase prea mult asteptat.
Inspirata de jocurile de Ligamentari si GHICESTE!, am nascocit un nou joculet, care sper sa functioneze si sa aiba priza la publicul efemer Wink
Regulile sunt simple: se dau imagini care sa indice fiecare cate un cuvant (litera), iar alaturate sa formeze un alt cuvant, care va fi, de fapt, SOLUTIA Idea


Exemplu:
Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Images11 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Luna_310

Solutia: 1 + 4 = 5


Asa cum v-ati dat seama, solutia este: ALUNA respect


Exclamation Redimensionati pozele cand le incarcati si setati dimensiuni de 320 px.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Dum 18 Feb - 17:08

Nu-l atrofiem stand degeaba dar il omoram punandu-l la munca fortzata rolling on the floor  ... nu sunt ferm convins ca in imagine e vreun fag ( poza mica , copacii si mai mici  Rolling Eyes  )  dar pentru o imbratisare ce nu face omu'  ?  Twisted Evil  Vede fagi peste tot   day dreaming  ...  Laughing  ... floarea Pitulicei ca amandoi am ghicit Razz

ok

thinking ai soba  ?  Nu mai retin eu  bine sau acum doi-trei ani  pe cand eu coceam cartofi pe plita parca  spuneai ce mult ti-ai dori o soba  ? Cool
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Dum 18 Feb - 20:02

Hai sa mai pun si eu una.

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 2216 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 3332

4 + 5 = 9
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Dum 18 Feb - 20:33

Felicitat? Canta bine fata asta. Si-a si slabit mult.
Shadow, nu cred sa fi spus ca mi-am dorit, pentru ca am soba dintotdeauna. Si daca era vorba de scarjele, e posibil sa fi spus ca mama are plita si ca face mereu. Poate-mi doream sa le mananc atunci, asta-i altceva. Laughing

Google-ul m-a asigurat ca-s fagi acolo. Laughing Nu se vad coroanele, dar dupa tulpini, asa as zice si eu. Wink Pai, daca puneam ditamai coroana, era prea evident.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Dum 18 Feb - 20:47

Asta era raspunsul bun ok
Canta bine fata, dar are si melodii nasoale. Tocmai citisem despre operatia de micsorare a stomacului, care a ajutat-o sa slabeasca 30 kg Very Happy
Inca una.

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 2217  Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 3333

3 + 4 = 7
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Dum 18 Feb - 20:54

Lansare? Eu o stiam dintr-o emisiune:" te cunosc de undeva". Acolo reproducea bine piesele altora. Pe ale ei nu le stiu.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 19 Feb - 11:56

Daaaaa ok Ale mele-s prea simple. Faceti voi mai grele Laughing

Hai sa mai fie una... tot simpla Smile

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 2218  Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 3334

4 + 2 = 6


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Vin 23 Feb - 20:01, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Lun 19 Feb - 15:39

atat de simplu a scris:Lansare? .....

Sare era sub pulpe ? Very Happy  Aseara pe telefon vedeam orez , nu-mi iesea nimic si nu-mi dadeam seama de ce  Laughing Laughing Laughing .

timp an sa fie  ?
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Lun 19 Feb - 19:22

Si eu m-am gandit prima data la orez, dar apoi am vazut ca parca nu prea arata a orez. Smile Acum, nu stiu si care o fi rolul sarii. Razz

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Parcel10 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Charte10
Am pus si eu provocarea pe care voiam sa o pun aseara, avand in vedere ca Shadow a gasit solutia. Cel putin asa cred. Razz
Solutia e 3+2=5.
A fost faina propunerea cu timpul. Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 19 Feb - 20:13

A gasit solutia ok

Pe-a ta n-o gasesc inca Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Lun 19 Feb - 21:16

Simplo , ai de gand sa te apuci de pescuit ? Razz  ... asa as zice dupa ghicitoare Laughing ... daca nu gresesc Rolling Eyes
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Lun 19 Feb - 21:36

Eu nu ma apuc. Laughing Dar de ce nu zici pe romaneste ce are poza cu pestele? Razz
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Lun 19 Feb - 21:45

Pe romaneste vaz acolo o lotca , e drept ca fara peste  Laughing  ... daca eram sigur iti dadeam deja un verde Razz  .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Mar 20 Feb - 7:04

big hug Intai imbratisarea, sa nu plangi. Corect. study Peste n-am, n-am fost la pescuit. Dar nici n-o sa ajung, chiar de s-or dezgheta apele. Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Mar 20 Feb - 9:05

Aseara nu-mi venea nicicum in cap cum se numeste parcela aia "pe scurt" Laughing  Dupa ziua agitata pe care am avut-o, e de inteles. Eram sigura ca vine shadow si rezolva problema ok

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 2219  Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 3335

6 + 2 = 8
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Mar 20 Feb - 11:27

castel + an = castelan
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 6 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 33 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum