GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Despre-al nostru presedinte....

+20
Pingu
mielusica
Obi-Wan Kenobi
wind30s
dincadenisa
tegeusa
TISENIE
habibi77
shadow
teardrop
Radu
antonyo121982
JeSsYkA
Tizona
Mr Nobody
seaman65
daffy_
HAUU_HAUU
snow
pitulicea
24 participanți

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 2 Empty Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  pitulicea Joi 5 Aug - 16:58

Rezumarea primului mesaj :

Basescu, la spital din cauza unui betisor de urechi
Intrebat despre motivul consultatiei sale la ORL, la Spitalul Militar Central din Bucuresti, presedintele a spus ca marti a inotat, asa cum face in fiecare dimineata, iar dupa aceasta a vrut sa isi curete urechile si si-a bagat invers un betisor cu vata.
"Vorbeam la telefon cu unul dintre ministri si mi-am bagat invers betisorul", a spus Basescu


Cu totii suntem supusi greselii Very Happy chiar si Base! Auzi la el... si-a bagat invers betisorul. Vai de urechile lui!
Pacat ca n-avea un cutit in mana...in timp ce vorbea la telefon cu ministrul respectiv Evil Sa se scobeasca cu el prin timpane Very Happy


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Vin 18 Mar - 15:50, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 2 Empty Cu parere de rau,

Mesaj  JeSsYkA Mar 8 Noi - 6:45

Dar nu mi-a placut niciodata de presedintele tarii, atat la figurat, cat si la propriu Laughing
JeSsYkA
JeSsYkA
4
4


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 2 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  antonyo121982 Vin 18 Noi - 21:12

Ne-a facut tara de ras in toata lumea... Nu ca nu am fi ajutat si noi la asta...Unii dintre noi. Basescu e un animal ciudat cu un succes de neinteles pentru mine...Whatever...
antonyo121982
antonyo121982
2
2


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 2 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  JeSsYkA Vin 18 Noi - 22:59

antonyo121982 a scris:Ne-a facut tara de ras in toata lumea... Nu ca nu am fi ajutat si noi la asta...Unii dintre noi. Basescu e un animal ciudat cu un succes de neinteles pentru mine...Whatever...

Antonyo,

High-five! Omule! Laughing bine ai zis! Nu pot vota acum, dar ma reintorc, si-ti ofer + pe care-l meriti Wink

cheers jump Cool
JeSsYkA
JeSsYkA
4
4


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 2 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  Radu Sam 19 Noi - 1:51

De ce un succes de neinteles? Oamenii aleg ceea ce li se aseamana.
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 2 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  JeSsYkA Sam 19 Noi - 1:56

Radu a scris:De ce un succes de neinteles? Oamenii aleg ceea ce li se aseamana.

Nu intotdeauna, Radule.
JeSsYkA
JeSsYkA
4
4


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 2 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  Radu Sam 19 Noi - 2:01

Sigur ca nu intotdeauna. Dar vorbim de un caz particular. Mentalitatea omului de rand este de a alege ceea ce cunoastea, de a alege ceva cu care se identifica.
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 2 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  JeSsYkA Sam 19 Noi - 2:04

Corect.
JeSsYkA
JeSsYkA
4
4


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 2 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  teardrop Sam 19 Noi - 10:07

Da, Radu, asa-i. Votatul asta nu-i o treaba simpla. Vezi si "succesul" lui Mazare la Constanta...
teardrop
teardrop
4
4


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 2 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  shadow Sam 19 Noi - 11:09

Radu a scris:Sigur ca nu intotdeauna. Dar vorbim de un caz particular. Mentalitatea omului de rand este de a alege ceea ce cunoastea, de a alege ceva cu care se identifica.

Si unde-i greseala ? Suspect ...nu este normal sa alegi in cunostintza de cauza , sa cunosti ?...si sa alegi in acest fel ceva care ti se potriveste , care se identifica cu dorintele tale ?

Daca am alege dupa placul altora unde mai este libertatea de exprimare ?
de cinci sau sase ori am facut parte din comisii de votare ca membru apolitic si am avut ocazia , mai ales la locale , sa vad cu cat dispretz unii dintre cei aflati pe liste , categoriseau pe alegatorii presupusi a fi votat contra lor...
Nu este normal , indiferent cui a dam votul nimeni n-are dreptul sa critice modul in care am facut-o fiindca intr-un final vom culege ce am semanat iar ''daca voi nu ma vreti eu va vreau '' ar trebui sa fie de domeniul istoriei...

shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 2 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  teardrop Sam 19 Noi - 11:25

Umbro, problema e ca la noi nu se voteaza in conformitate cu niste dorinte sau aspiratii, nici macar in conformitate cu platformele program ale partidelor, pentru simplul fapt ca astea nu exista ca idei, ca valori pe care sa le urmezi. Lumea voteaza pe cei cu care se identifica, in sensul ca smecheria, golaneala au ajuns o caracteristica generala, ba chiar o aspiratie!
teardrop
teardrop
4
4


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 2 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  shadow Sam 19 Noi - 12:13

Corect ce spui Lacrima , nu te contrazic , votul este dat in mare masura sentimental si priveste persoana prea putin o platforma ideologica sau un program economic, desi mi se pare ca si aici lucrurile incep sa se schimbe ( caderea prm-ului este un astfel de exemplu ), dar in cazul presedintelui nu prea ai de ales si votezi dupa sentiment , omul in sine ...conform constitutiei acesta ar trebui sa fie echidistant in politica si sa nu se lase dus de ''vant '' Very Happy .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 2 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  shadow Mier 23 Noi - 10:08

Mie '' imi place'' cand ii aud pe cei de la usl cum isi expun crezul politic : ''inlaturarea regimului Basescu'' Suspect ....nimic despre tzara si nevoile ei , sau totul intr-un plan secund ....Basescu e prioritatea lor - asa ca cei care nu-l iubiti pe Base da-ti mana cu Ponta si tata Iliescu Very Happy
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 2 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  teardrop Mier 23 Noi - 14:54

What??? Suspect Pai, Umbro, cam asta a devenit prioritatea noastra, a tuturor, nu? Neutral
Si la cine te referi cand spui "cei care nu-l iubiti pe Basescu"??? Tu nu te incluzi aici? Sau tu esti cel care stai cuminte si astepti sa-ti treaca?!
teardrop
teardrop
4
4


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 2 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  Radu Mier 23 Noi - 15:53

Teardrop, trebuie sa avem si noi in agenda prioritatea asta? Laughing

Ne place noua sa alegem pe cineva, dupa care sa strigam ca il vrem jos. Asa se intampla la fiecare mandat. Crezi ca urmatorul presedinte o sa arunce cu bani in toata lumea?

Cred ca shadow nu se considera in tabara celor care nu il iubesc pe Basescu, dar nici in tabara celor care il iubesc. Si foarte bine face. Omul isi vede de treaba lui, voteaza in limita optiunilor si este constient ca trebuie sa traim cu ce am ales. Pana la urma viata merge inainte cu probleme sale cu sau fara Basescu.
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 2 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  shadow Mier 23 Noi - 17:39

Lacrima , vorbeam nu de mult despre libertatea de exprimare ....si ce strigi asha ? scared ...sintagma cu ''dusmanul dusmanului meu imi este prieten '' nu-si mai are de mult locul in contextul actual Smile ...

Radu a zis bine si undeva , am scris la randu-mi ca l-am votat pe Basescu alegand dintre doua rele...ca sa-mi doresc acum al da jos e necesar sa stiu pe cine as putea alege in loc , ori neavand alternativa tac si inghit gandindu-ma ca jidanul a avut dreptate zicand ''D'fereste de mai rau ''...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 2 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum