CITATUL ZILEI

Pagina 41 din 41 Înapoi  1 ... 22 ... 39, 40, 41

In jos

CITATUL ZILEI

Mesaj  pitulicea la data de Vin 6 Mai - 18:42

Rezumarea primului mesaj :

Asa cum o anunta si titlul, aici e locul rezervat citatelor, indiferent ca sunt desprinse din literatura sau sunt simple reflectii filosofice (cugetari).  Insa, sa nu ignoram regulile forumului: nu doar citate, ci citate comentate Smile
Un citat care te-a impresionat, te pune in mod sigur pe ganduri.  Hai sa nu fim doar niste roboti care copiem o fraza dintr-un loc si o mutam in altul si sa incercam sa spunem ceea ce gandim despre fraza respectiva. Acelasi citat poate avea ecouri diferite in mintea fiecareui cititor. Tocmai aici e partea interesanta... sa ascultam si alte ecouri, nu doar propriul ecou Smile  
pitulicea
6
6

Sus In jos

Re: CITATUL ZILEI

Mesaj  shadow la data de Mar 20 Noi - 20:06

Egoist inseamna satisfacerea intereselor personale in detrimentul celorlalti  , de unde ai tras concluzia ca eu m-as simti bine fiind nepasator fata de altii sau mai rau , as profit de pe urma lor ?  Interesanta parere ai despre mine !

Ma consider un om echilibrat si da , am avut multe momente in viata cand am fost multumit de mine tocmai fiindca am reusit sa fac ce mi-am propus , fie pentru mine fie pentru altii  : dar aceste stari de fapt nu m-au plafonat , nu m-au impiedicat sa ma opresc , dimpotriva .

Sa nu fii niciodata multumit de tine e ca si cum ai duce toata viata o lupta cu morile de vant  ...
shadow
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mier 21 Noi - 11:08

Viata e o lupta! Indiferent cu ce lupti ... Smile
Vedem lucrurile diferit, asta e clar si nu de azi, de ieri Laughing De ani de zile. Ziceam ca suna egoist, pentru ca in raspunsul pe care l-ai dat te refereai doar la tine.
....dar aceste stari de fapt nu m-au plafonat...
Eu cred ca tocmai ai fost de acord cu ce zicea Blaga Laughing Indirect Very Happy
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 41 din 41 Înapoi  1 ... 22 ... 39, 40, 41

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum: