Sa cante muzica!

Pagina 63 din 67 Înapoi  1 ... 33 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67  Urmatorul

In jos

Sa cante muzica!

Mesaj  pitulicea la data de Vin 18 Mar - 20:43

Rezumarea primului mesaj :

Let the music play

Nu cred ca e cineva caruia sa nu-i placa muzica.
Nu cred ca e cineva care sa nu-si doreasca sa imparta cu altii melodiile pe care le asculta.
Nu cred ca e bine sa lipseasca de pe forum un astfel de topic.
Dar, cred ca trebuie sa avem ceva de spus despre melodiile pe care le postam.
NU POSTATI DOAR MELODII. Cuvintele voastre sunt la fel de importante ca muzica. yes
pitulicea
6
6

Sus In jos

Re: Sa cante muzica!

Mesaj  pitulicea la data de Mar 6 Mar - 11:22

Prietenul nostru Alice Cooper Laughing Tot din 1975... o melodie pe care nu o stiam. Una mai calma...

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  atat de simplu la data de Mar 6 Mar - 11:52

Laughing Asa da, canta bine prietenul.

Daca tot mi-ai amintit... Laughing
atat de simplu
6
6

Sus In jos

Mesaj  atat de simplu la data de Mar 6 Mar - 11:54

Si daca tot sunt in pauza si nu am deranjeaza nimeni, am mai adus inca un prieten care-mi incanta sufletul. Are un mesaj frumos, sa luati aminte. Razz
atat de simplu
6
6

Sus In jos

Mesaj  atat de simplu la data de Mar 6 Mar - 11:56

Si v-am mai adus o piesa. Si ea are o istorie. E o piesa de suflet si asta. Ce frumos bat clopotele... Smile Smile Party
atat de simplu
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mar 6 Mar - 11:58

Am zis ca nu mai ascult muzica, sa ma pot concentra la statistica complicata pe care o am de facut, dar tot am mai facut "o pauza in gandire" si l-am ascultat pe prietenul Alice Laughing
De-acum zic STOP MUZICA, pana maine Very Happy
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  shadow la data de Mar 6 Mar - 18:57

Pe Alice nu l-am mai  deschis insa am fost curios cum bat clopotele  si sa-l aud pe Ozzy : ghinion Very Happy   , receptorii mei nu sunt calibrati pentru muzica rock , piesele ceva mai blande le mai accept  , dar cand vine vorba de  heavy metal imi vine sa o iau la goana crazy Laughing  .

Eu m-am nascut pe un picior de plai pe-o gura de rai , prima muzica a fost susurul izvoarelor , adierea vantului, fosnetul usor al frunzelor Cool ... daca ar fi fost un loc cu furtuni sigur iubeam si rockul rolling on the floor  ..
shadow
6
6

Sus In jos

Mesaj  atat de simplu la data de Mar 6 Mar - 20:27

Si eu m-am nascut cam prin astfel de zone, dar ce-mi mai place muzica rock.  Smile Ba stiu si-o forumista care adora furtunile (de la un timp), asa ca ar trebui sa-i placa si ei.  Razz V-am adus un fragment din opera rock Jesus Christ Superstar, nu cred ca e nevoie sa va descriu momentul.  Smile  
atat de simplu
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mier 7 Mar - 9:30

shadow, daca ascultai melodia lui Alice postata de mine, poate reuseai sa o asculti Laughing  
Am ascultat si eu Ozzy si AC/DC, dar nu-mi transmit mare lucru Laughing   Furtunile imi plac, dar dupa rock nu ma omor. Totusi, sunt melodii care-mi plac mult si sunt momente cand simt nevoia sa ascult si o astfel de muzica.
Opera asta rock nu o prea inteleg. Adica nu-i vad rostul Smile Poate daca as vedea-o/asculta-o in intregime as vedea-o cu alti ochi si as asculta-o cu alte urechi Laughing
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mier 7 Mar - 10:21

Azi tot la topul 100 din 1975 sunt. M-am oprit la o melodie a lui Paul Anka, pentru ca-mi place el si-mi place melodia. Asta e dupa sufletul meu.

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mier 7 Mar - 10:55

Si asta imi place. Suna destul de bine... adica melodios Smile

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mier 7 Mar - 11:16

Vad ca pe la sfarsitul topului sunt melodii mai bune. Bune pentru mine Very Happy Inca o data ajung la concluzia ca nu ma pricep la muzica Laughing  Nu-i bai daca am gusturi indoielnice. Evil Sunt ale mele si le port cu mandrie.  

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Joi 8 Mar - 10:18

Nu suna deloc rau duetul asta day dreaming N-o ascultasem demult pe Leona.

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Joi 8 Mar - 10:52

Am "imbatranit muzical" cu un an si am trecut la muzica anului 1976 Laughing  Prima melodie care m-a uns la suflet este aceasta:

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  atat de simplu la data de Joi 8 Mar - 11:39

Si o alta interpretare a a acestei ultime piese. Smile Frumos. Vocea lui Barry White e perfecta.
atat de simplu
6
6

Sus In jos

Mesaj  atat de simplu la data de Joi 8 Mar - 11:45

Si o piesa despre care nu veti putea spune ca nu va place, indiferent de gusturile muzicale. Smile
atat de simplu
6
6

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 63 din 67 Înapoi  1 ... 33 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum: