Sa cante muzica!

Pagina 1 din 67 1, 2, 3 ... 34 ... 67  Urmatorul

In jos

Sa cante muzica!

Mesaj  pitulicea la data de Vin 18 Mar - 20:43

Let the music play

Nu cred ca e cineva caruia sa nu-i placa muzica.
Nu cred ca e cineva care sa nu-si doreasca sa imparta cu altii melodiile pe care le asculta.
Nu cred ca e bine sa lipseasca de pe forum un astfel de topic.
Dar, cred ca trebuie sa avem ceva de spus despre melodiile pe care le postam.
NU POSTATI DOAR MELODII. Cuvintele voastre sunt la fel de importante ca muzica. yes
pitulicea
6
6

Sus In jos

Re: Sa cante muzica!

Mesaj  pitulicea la data de Vin 18 Mar - 20:51

Daca tot am deschis eu topicul, o sa fiu prima care posteaza in el Smile
Azi m-a obsedat o melodie. Am ascultat-o si ras-ascultat-o. Imi place confused  Acasa, la sistem, se aude si mai bine. O ascult in continuare....

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Sam 19 Mar - 9:28

Mi-am inceput ziua cu o alta melodie antrenanta Dance  Metoda sigura de a alunga somnul.
Imi place grozav melodia asta. E un remix dupa Fast Car-ul cantat de Tracy Chapman. Si originalul imi place mult, dar remixul e mai plin de forta. Perfect pentru zilele de weekend. Dance Dance Dance

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Sam 19 Mar - 11:08

Aoleo,  ce-mi place muzica asta Dance Dance Dance  Cum sa nu-ti termini curatenia pe astfel de ritmuri?  Fuga-fuguta Laughing
Melodii care la mine merg pe ripit....ripit la nesfarsit Very Happy

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Dum 20 Mar - 20:07

Azi, uitandu-ma la sarbatoritii zilei, am dat peste formatia asta. Unul dintre membrii ei e nascut azi. Am ascultat-o si mi-a placut. Nu mai ascultasem demult Reggae music. Dance Dance

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 21 Mar - 9:29

Inca o melodie buna de trezit dimineata Dance Dance O combinatie reusita, zic eu... Guetta si Sia. Cool

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 21 Mar - 11:59

Imi place Adele de n-am aer, raman vrajita cand canta fata asta  day dreaming .
''La numai 23 de ani, Adele Laurie Blue Adkins, cunoscuta publicului ca Adele, a reusit sa o detroneze chiar si pe Madonna sau The Beatles atunci cind vine vorba de prezenta pe primele locuri ale topului britanic: a intrat in istorie drept prima cintareata care a avut doua piese si doua albume pe primele cinci locuri ale topului,
21 ocupind locul intii in topurile din 17 tari europene si America.
Si daca acest record nu era suficient, Adele a mai stabilit doua recorduri: albumul 21, al doilea material de studio al interpretei, a devenit discul cu cele mai multe vinzari din secolul al XXI-lea in Marea Britanie (3,4 milioane de exemplare in mai putin de un an) si cea mai vinduta productie discografica la nivel mondial pe anul 2011''.

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 21 Mar - 14:24

Adevarul e ca-i senzationala. Are un glas si o forta, cum rar mai intalnesti in muzica usoara. day dreaming

Am tot ascultat azi melodia asta. Imi place cum suna. De fapt, Coldplay au multe melodii care imi plac. Party

Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mar 4 Apr - 10:05, editata de 1 ori
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mar 22 Mar - 14:22

Am trecut la muzica veche. Doamne, ce bine-mi suna in timpane Dance Dance Dance Pe muzica de-asta as tot chefui.

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Joi 24 Mar - 12:25

Mie imi place Delia I love you  Are unele melodii foarte frumoase, dar are si unele foarte urate Laughing  Asta e una dintre cele pe care le consider frumoase. Frumoasa si sexy Very Happy

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 25 Mar - 13:46

Am mai descoperit o melodie care-mi place mult Dance N-am mai auzit de baiatul asta.

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 25 Mar - 19:44

Mi-am desfacut o bere, am pus muzica.... sa simt si eu ca-i sarbatoare noroc Dance Cand ascult asa ceva, imi vine sa dansez.

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  atat de simplu la data de Vin 25 Mar - 19:56

De fiecare data cand il ascult pe omul asta, imi vine sa spun o poveste. S-ar putea sa o mai fi spus pe forum. Prin '89 sau '90 cunoscuse in tren taica-miu un tip care locuia in America. I-a dat aluia bani sa-i trimita un casetofon (acum chiar mi se pare un mare curaj, dar pe atunci mi se parea ceva firesc) si respectivul i-a si trimis. In plus, i-a trimis si o caseta cu niste piese inregistrate de el. Piesa pusa de Pitu se regasea pe caseta aia. Cat am mai ascultat-o! Nu spun ca ma dau in vant dupa ea, dar imi trezeste niste amintiri placute. Wink
atat de simplu
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 25 Mar - 20:04

Ce om de incredere Surprised Te si sochezi cand auzi de astfel de oameni. Altii iti dau in cap pentru cativa lei...
Astea-s melodii pe care le ascultam mult la vremea lor...si la vremea mea Laughing Eram tanara si zburdalnica pe atunci. Alte vremuri, o alta EU. Very Happy

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  atat de simplu la data de Vin 25 Mar - 20:06

Nu stiu ce sa spun, probabil ca pe vremea aia romanii inca nu isi dezvoltasera inventivitatea. Laughing
atat de simplu
6
6

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 67 1, 2, 3 ... 34 ... 67  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum: