GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ORACOL

+2
atat de simplu
pitulicea
6 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

ORACOL Empty ORACOL

Mesaj  pitulicea Vin 8 Ian - 10:37

Mi-am amintit zilele astea de oracolul pe care il tineau copiii, in special fetele, in scoala generala Smile
Pentru cine nu stie, oracolul era un caiet care cuprindea fel de fel de intrebari simple si pe care posesorul il dadea colegilor si prietenilor sa-l completeze, adica sa raspunda la intrebari.
Amintirea acestui oracol m-a amuzat si m-am gandit ca am putea sa facem din oracol un joc Smile
Fiecare va trebui sa puna o intrebare simpla, gen oracol, iar urmatorul jucator sa raspunda la aceasta intrebare si sa puna o alta intrebare pentru urmatorul jucator.

Incep eu:
Ce ti se pare cel mai important in aspectul unei femei?  Smile


Exclamation NU RASPUNDETI CU DA SAU NU !!!  Nu e un joc de cuvinte, ci un joc cu intrebari si raspunsuri.


Exclamation  Exclamation Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu  Evil
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ORACOL Empty Re: ORACOL

Mesaj  Vizitator Joi 14 Ian - 12:21

Pentru mine cel mai important este ca o femeie sa fie ingrija. Sa fie mereu curata si atenta la cum ii arata parul, unghiile, sa fie epilata si daca ii place chiar usor machiata, deci sa nu fie sleampata ci atenta la detaliile care dau o nota de prospetime si incredere in sine. Smile
Si fetelor, nu stati cocosate! Smile

Ti se pare important sa ai prieteni?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ORACOL Empty Re: ORACOL

Mesaj  atat de simplu Vin 4 Mar - 21:28

Raspunsul ar fi fost diferit acum vreo 20 de ani. Ca-n toate cele, am si aici o parere de la care nu ma dau in laturi. Very Happy Am invatat ca oamenii se schimba, asa ca si prietenii se schimba la fel cum o facem si noi. Si nu consider ca ar fi cineva vinovat. Razz Cred ca, la un moment dat, un om se poate plictisi sau satura de atatea schimbari si renunta in a mai cauta un alt prieten in afara propriei persoane. De fapt, ala-i adevaratul prieten si e foarte important. scratch

Ti se pare ca e util sa maschezi aparentele?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

ORACOL Empty Re: ORACOL

Mesaj  pitulicea Vin 4 Mar - 22:38

In unele situatii poate fi util Laughing Util pentru tine, util pentru altii... Dar exista situatii in care trebuie sa-ti scoti masca si-atunci ceva ce-a fost la un moment dat util, poate deveni vatamator. Cel mai util e, dupa parerea mea, nu sa-ti pui o masca, ci sa imbraci o haina. Sa nu pari altfel decat esti, dar nici sa nu lasi totul la vedere.

Ce te-ar face fericit/a maine?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ORACOL Empty Re: ORACOL

Mesaj  atat de simplu Vin 4 Mar - 22:45

Aha! Haina... Laughing
Sa fiu si eu mai pragmatica: maine as fi fericita daca nu as mai tusi. Mi-ajunge. Very Happy Chiar nu pot duce mai mult de-atat. Razz Dupa ce nu mai tusesc, as gasi si alte motive sa fiu, cum spune Pitu, fericita. Idea Categoric.

Iti mai amintesti tresarirea de cand ai fost luat / luata de mana prima data?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

ORACOL Empty Re: ORACOL

Mesaj  pitulicea Mar 22 Mar - 13:25

Laughing Laughing Nu-mi mai amintesc cand am fost luata prima data de mana, nici de catre cine, dar imi amintesc una dintre primele experiente de acest fel si chiar a fost una frumoasa . De-asta nici n-am uitat-o. Cred ca a fost prima data cand a fost ceva reciproc, cand el a vrut cu adevarat sa ma ia de mana, iar eu m-am bucurat cu adevarat ca o face.

Cum ti-ar placea sa-ti organizezi urmatoarea petrecere de ziua ta?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ORACOL Empty Re: ORACOL

Mesaj  pitulicea Joi 25 Mai - 14:15

Laughing Laughing Nu-mi mai amintesc cand am fost luata prima data de mana, nici de catre cine, dar imi amintesc una dintre primele experiente de acest fel si chiar a fost una frumoasa . De-asta nici n-am uitat-o. Cred ca a fost prima data cand a fost ceva reciproc, cand el a vrut cu adevarat sa ma ia de mana, iar eu m-am bucurat cu adevarat ca o face.

Cum ti-ar placea sa-ti organizezi urmatoarea petrecere de ziua ta?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ORACOL Empty Re: ORACOL

Mesaj  Annmarie Vin 2 Iun - 0:59

Nu sunt foarte petrecareata Smile Nu imi doresc nimic special de ziua mea, constat ca viata e destul de speciala fara sa-i fi cerut vreodata Smile As vrea doar sa ma simt odihnita si sa-mi faca placere sa bucataresc, ceea ce la mine inseamna cea mai placuta stare si sentimentul de " acasa ". As vrea sa vad cei dragi mancand cu pofta, si pe urma sa merg sa ma plimb linistita pe o strada insorita cu multe magazine si sa-mi cumpar inca un manual de gramatica Laughing

Cum ai vrea sa iti petreci concediul ?
Annmarie
Annmarie
4
4


Sus In jos

ORACOL Empty Re: ORACOL

Mesaj  Indra Sam 17 Iun - 14:23

As vrea sa imi permit sa calatoresc prin lumea intreaga, sa ma relaxez pe plajele acelea unde nisipul se transforma in cristale colorate, sub actiunea soarelui, apoi sa urc pe poteci de munte, sa vad cascade spectaculoase, in care coboara curcubeul. Insa va trebui sa ma multumesc cu plaja autohtona, dintre Saturn si Venus, care nu e chiar asa de rea si sper sa ajung macar la cascada Varciorog.

Cum ti-ar placea sa te distrezi la mare?

Indra
Indra
4
4


Sus In jos

ORACOL Empty Re: ORACOL

Mesaj  pitulicea Mier 21 Iun - 15:28

Ca la 20 de ani Laughing Mi-e dor de o vacanta in care sa dansez pana dimineata. Sa-mi fac prieteni de o noapte, pe care a doua zi sa nu-i mai cunosc Very Happy Sa ma prinda rasaritul pe plaja, in bratele cuiva drag. Sa inot pe ploaie. Sa fac nebunii si sa nu-mi pese. Sa fiu din nou tanara, cu riscul de a fi din nou virgina rolling on the floor

Ce masina ti-ar placea sa ai si de ce nu o ai? Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ORACOL Empty Re: ORACOL

Mesaj  zaraza26 Dum 19 Feb - 23:33

Vreau o mașină electrică, să se încarce acasă. Normal că nu o am pentru că sunt prea scumpe.

Ce prenume de fată îți place?
zaraza26
zaraza26
4
4


Sus In jos

ORACOL Empty Re: ORACOL

Mesaj  pitulicea Mar 23 Ian - 15:47

Greu de raspuns la intrebarea asta acum. Pe vremuri, adica acu' 20 si ceva de ani, imi placea Alexia. Daca as fi avut o fetita, chiar asa voiam sa-i pun numele: Alexia Cara. Intre timp s-a inmultit atat de mult prenumele asta, ca nu mi se mai pare asa frumos. Acum imi plac multe prenume si niciunul in mod deosebit.

Ce culoare preferi?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ORACOL Empty Re: ORACOL

Mesaj  zaraza26 Mar 23 Ian - 16:02

Până pe la 30 de ani eram axată pe o anume combinație de culori și nu pe o culoare: roșu-gri-alb-negru. După vârsta asta am făcut o schimbare cumva și a început să-mi placă cel puțin la fel de mult combinația "culorilor pământului": verde-maro-galben. Însă trebuie să recunosc că de câțiva ani nu știu cum se întâmplă că am foarte multe haine în nuanțe de mov.

Ce ți-ar plăcea să faci când vine primăvara?

zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

ORACOL Empty Re: ORACOL

Mesaj  pitulicea Mar 6 Feb - 12:47

Sa ma ocup de gradina si de flori flower De fapt, asta voi si face, nu doar ca mi-ar placea Smile

Ce balsam de rufe folosesti?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ORACOL Empty Re: ORACOL

Mesaj  zaraza26 Mar 6 Feb - 13:00

Am folosit o dată ceva, dar nu am fost mulțumită. Nu am văzut nicio îmbunătățire. Oricum nu am probleme cu rufele să fie mai moi, mai pufoase, mai parfumate. Le usuc pe hol pe uscător când nu-mi permite vremea și mai ales iarna, iar în rest, mai ales după ce înfrunzește nucul, le înșir afară, pe o sârmă sub nuc. Uneori mai pun și în garaj, când sunt mai multe. Am acolo două sârme de-a lungul lui. Prefer parfumul de rufe uscate la aer. De vreo trei ani, să zicem, sau ceva mai mult, folosesc un detergent românesc, achiziționat online. Îi zice "Farmacia de detergent" și se găsește în două arome. Cu ăsta nu mai ai nevoie de balsam.

Ce flori preferi să primești?
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

ORACOL Empty Re: ORACOL

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum