GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

BANCURI SI GLUME

+23
Indra
Andy11
Annmarie
Florin Popa
shu
casp
Amrita
SoulOfOcean
eledas
dorina_s
birdman
liviaionita
Wolff
Queensland
mario368
pitulicea
lion
habibi77
Faun
atat de simplu
myrk
RALUCA
itina
27 participanți

Pagina 38 din 53 Înapoi  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 45 ... 53  Urmatorul

In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 38 Empty BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea Mier 18 Feb - 9:54

Rezumarea primului mesaj :

Asa cum o anunta si titlul, aici e locul bancurilor si-al glumelor de tot felul geek Dar... nu doar bancuri, ci bancuri comentate Smile
Un comentariu bun face la fel de mult ca un banc bun Smile Si face dovada ca gandim Wink Very Happy Hai sa nu fim doar niste roboti care copiem o informatie dintr-un loc si o mutam in altul....
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


BANCURI SI GLUME - Pagina 38 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  Ciprian Dan Mar 21 Noi - 20:32

D-le director ! In urma cu multi ani, m-am casatorit din dragoste cu o vaduva, aceasta avand o fiica de 18 ani. Tatal meu, dupa casatorie, m-a vizitat de mai multe ori, ca pana la urma sa se indragosteasca de fiica mea vitrega si s-a casatorit cu ea fara a-mi cere consimtamantul. Asadar fiica mea vitrega, mi-a devenit mama vitrega, iar tatal meu, ginerele meu. Sotia tatalui meu, adica fiica mea vitrega si in acelasi timp, mama mea vitrega, a nascut un baiat care este nepotul meu, fiindca sunt sotul mamei fiicei mele vitrege, dar acest baiat este si fratele meu. In acelasi timp, sotia mea a devenit bunica, deoarece este este mama sotiei tatalui meu, iar eu am devenit nepotul sotiei mele. Nu mult mai tarziu, sotia mea a nascut si ea un baiat care a devenit cumnat cu tatal meu, fiind frate vitreg cu sotia tatalui meu si in aceasta calitate este si unchiul meu. Copilul meu este fratele mamei mele vitrege, iar prin mama mea vitrega, sotia mea a devenit bunica copilului ei, iar eu am devenit bunicul meu propriu. Avand in vedere cele de mai sus, copilul meu, care in acelasi timp este unchiul meu, cumnat cu tata si frate cu mama mea vitrega, are drept la alocatie?
Ciprian Dan
Ciprian Dan
1
1


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 38 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea Mar 21 Noi - 20:55

Ciprian n-a citit Regulamentul forumului si nici mesajul de prezentare al topicului Razz Inca nu stie ca numai cpy/paste-urile nu-s ceea ce incurajam noi aici Very Happy

Ma bucur ca nu-s eu directorul! Very Happy N-as sti ce sa raspund. Laughing Asta cred ca mergea mai bine la jocurile de logica Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 38 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea Mar 19 Dec - 14:08

– Iubitule, mă lași să mă uit la tine în telefon?
– Desigur! Dar mai întâi vreau să-mi dai o îmbrățișare.
– De ce?
– Pentru că-mi vei lipsi mult!

Laughing Laughing
O lipsa usor de inlocuit Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 38 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  atat de simplu Mier 20 Dec - 7:52

Era asa sigura c-o sa gaseasca ceva comprimitator in telefon? Twisted Evil

Sotia urca pe cantar. Sotul ii spune:
– Nu esti grasa deloc! Doar ca pastrand proportia ar trebui sa fii putin mai inalta!
– Si cam ce inaltime ar corespunde cu greutatea mea?
– Cinci metri si jumatate
.

Mult, dom'le. Laughing Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 38 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea Mier 20 Dec - 11:54

Laughing Laughing Si mie mi-ar trebui o juma' de metru in plus.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 38 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  myrk Mier 20 Dec - 21:47

Nu va mai lamentati atat. Si Simplu, si pitu, sunt ideale. Din punct de vedere al greutatii. Laughing

Ma rog, pentru multumirea sufleteasca a pitulicei, i-as vreo 2-3 cm in plus. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 38 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  atat de simplu Joi 21 Dec - 7:08

Nu ma lamentez, Mirciuca! Surprised Daca e sa ma lamentez, as face-o pentru ca ar trebui sa scad cativa cm. Laughing Laughing Hai sa fie 2-3, sa fiu si eu cu cumva de acord cu tine. Razz

Soacra catre ginere:
-Si de ce oare fiica-mea te iubeste?
Ginerele:
-Sa-ti arat?


Acum, soacra asta s-o fi lamentat mascat? Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 38 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea Joi 21 Dec - 9:15

Laughing Laughing Bun bancul.

Pana si myrk e de acord ca-s prea mica la cat sunt de grasa Crying or Very sad O sa fiu tot mai mica pe masura ce se apropie sarbatorile si-o sa ajung mica de tot pana in 3 ianuarie, cand se sfarsesc Laughing Mica, dar nu si ingusta Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 38 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  myrk Joi 21 Dec - 13:42

Simpla, lamentarea ta era virtuala. Si, asa cum am banuit, s-a confirmat. Laughing Oricum, si multumirea ta sufleteasca e mare (spre desosebire de pitu), asa ca n-am catadicsit sa-ti acord cativa centimetri in minus. Laughing

Referitor la banc, incep sa intuiesc de ce pitu are accese de repulsie, cu frecvente manifestari de "ura" asupra genului masculin: nu-i plac podoabele barbatesti mari. Laughing In acelasi timp, am o intuitie si catre Simpla: ale ei (virtuale Laughing ) nu conteaza c-ar fi mici, medii ori mari, dar sa fie dure. Adevarate barbatii! Laughing

Daca ar fi sa ma lamentez si eu (ca sa fiu in armonie cu voi), am sa va rog sa-mi acordati vreo minus 20-30 de centimetri. Cu gheata la mal. Laughing


myrk
myrk
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 38 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  atat de simplu Joi 21 Dec - 19:54

Nu poate omul sa puna un banc, s-ar lamenta cica.  Very Happy  Dar daca omul citeste in liniste bancuri, ce face? Se lamenteaza au ba?  Rolling Eyes  Laughing

[size=36]Femeia, varsta si sexul:[/size]
[size=36]- Pana la varsta de 10 ani se culca doar cu papusile;[/size]
[size=36]- Intre 10 si 20 de ani se culca cu visele;[/size]
[size=36]- Intre 20 si 30 de ani se culca cu cine isi doreste;[/size]
[size=36]- Intre 30 si 40 de ani se culca cu cine poate;[/size]
[size=36]- Intre 40 si 50 de ani se culca doar cu fereastra deschisa;[/size]
[size=36]- Intre 50 si 60 de ani se culca doar cu usa deschisa;[/size]
[size=36]- Dupa 60 de ani moare din cauza curentului.[/size]


[size=36]Cred ca iar am ceva cu size-ul... bancului.  Laughing In rest, chiar dorm cu fereastra deschisa. Numai ca sunt trasa de curent de ceva vreme, dar inca misun.  rolling on the floor  [/size]
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 38 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea Joi 21 Dec - 23:21

Nu-i adevarat Laughing Eu nu ma culc doar cu fereastra deschisa. De fapt, ma culc chiar cu ea inchisa Laughing Da' o inchid ca sa nu dea navala fanii mei rolling on the floor rolling on the floor
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 38 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  myrk Vin 22 Dec - 13:12

La ce sa dea navala? Very Happy Laughing Voi doua sunteti ca doua fecioare... ma rog, aproape fecioare. Se stie ca abstinenta prelungita duce la un fel de feciorie... virtuala. Si extrem de fragila. Laughing

Si eu ma culc cu fereastra deschisa. De fapt, mi-am construit o ferestruica. Nu sunt atat de dotat ca ginerele Simplei. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 38 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea Vin 22 Dec - 14:35

Abstinenta prelungita? scratch Nu mi se pare asa lung postul asta Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 38 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  myrk Sam 23 Dec - 23:27

Asta nu inseamna ca in afara postului ne facem de cap. Nuuu! Abstinenta dureaza pana la punerea pirostriilor. Iar dupa, in posturi si cat timp dureaza migrenele. Laughing

De-aici am tras concluzia ca abstinenta voastra e una prelungita. Stiu ca sunteti cuminti si sfioase. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 38 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  atat de simplu Sam 23 Dec - 23:33

Mi se pare ca ai tras o concluzie gresita. Razz
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 38 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 38 din 53 Înapoi  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 45 ... 53  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum