JOCULETE SI ILUZII OPTICE

Pagina 59 din 59 Înapoi  1 ... 31 ... 57, 58, 59

In jos

JOCULETE SI ILUZII OPTICE - Pagina 59 Empty JOCULETE SI ILUZII OPTICE

Mesaj  snow la data de Joi 22 Apr - 1:04

Rezumarea primului mesaj :

Navigand pe internet am gasit un test care verifica varsta creierului, daca este egala cu varsta corpului sau mai in varsta!!!

1. click pe "Start".
2. Asteapta numaratoarea inversa: 3, 2, 1.
3. Memoreaza pozitia numerelor pe ecran si click pe cercurile de pe ecran in ordinea crescatoare a numerelor, de la cel mai mic la cel mai mare.
4. La sfarsit calculatorul va va da varsta creierului vostru.

http://flashfabrica.com/f_learning/brain/brain.html
snow
snow
6
6

Sus In jos

JOCULETE SI ILUZII OPTICE - Pagina 59 Empty Re: JOCULETE SI ILUZII OPTICE

Mesaj  Dincolo de tot la data de Joi 8 Feb - 19:14

Doar cana 4 findca drumul spre cana 4 nu este blocat. Cel putin asa reiese din schita
Dincolo de tot
Dincolo de tot
3
3

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Joi 8 Feb - 19:25

Io zic sa te uiti mai bine Laughing E blocat.
4 am zis si eu prima data, inainte sa ma uit bine Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  atat de simplu la data de Vin 9 Feb - 20:04

Cum nu-i blocat? Razz Dar peretele ala vertical din partea stanga a dreptunghiului sau patratelului (n-am masurat, asa ca nu-s sigura) care ar trebui sa alimenteze cana 4, ce e? Cale libera? Si cum doar cana 4 se va umple? Very Happy Alea care nu-s obturate, de ce nu s-ar umple? Chiar daca o fac mai greu.
atat de simplu
atat de simplu
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Joi 23 Aug - 16:28

Am ispravit cu canile, am ispravit cu animalele, hai sa mai cautam si alte animale Laughing
Nu stiu cate trebuie sa fie, dar in mod sigur unii o sa vada mai putine decat sunt, iar altii mai multe Evil Laughing  Eu sunt printre cei care vad mai putine.

JOCULETE SI ILUZII OPTICE - Pagina 59 213

Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Vin 14 Iun - 10:20, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  myrk la data de Joi 23 Aug - 18:30

Eu vad un om cu o sanie trasa de caini, un urs polar, pasari si vreo doi rechini, daca rechini polari or fi.  Laughing

Doar n-oi sta acum sa le numar.  Very Happy  Laughing
myrk
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mier 29 Aug - 10:13

Si eu vad: ursul polar, omul cu sania trasa de 5 caini, 5 pasari, 3 rechini (vad cu unul mai mult decat myrk Laughing ) si altceva nu mai vad. Cool
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Vica la data de Vin 14 Iun - 10:34

Deci,sania trasa de caini,pescarusi,rechin,balena si o"mogaldeata"in fundal ce pare a fi un urs polar scratch Laughing in total 5.
Vica
Vica
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 14 Iun - 10:36

5 de toti sau 5 din fiecare? Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 28 Iun - 11:00

Am vazut azi testul asta vizual si vi l-am adus si voua... in caz ca l-ati ratat Razz

Câți cai vezi în imagine? Răspunsul îți trădează personalitatea

JOCULETE SI ILUZII OPTICE - Pagina 59 Cati-c10
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 28 Iun - 11:02

Smile Iata si interpretarea:

Dacă vezi un singur cal, înseamnă că nu este o persoană foarte antetă la împrejurimi și, de cele mai multe ori, te rezumi la analiza lucrurilor de la suprafață. Opiniile și judecata ta sunt influențate de ceea ce vezi la prima vedere, indiferent dacă este vorba de o persoană sau un set de circumstanțe. Detaliile nu te îngrijorează foarte mult și te numeri printre oamenii care iau decizii într-o manieră rapidă. Avantajul major din a vedea lucrurile în ansamblu, mai mult decât în detaliu, constă în faptul că pentru tine este mai importantă echipa, decât individul. Asta te face un șef mai bun și un membru constructiv al unei echipe.

Dacă vezi între 5-10 cai, înseamnă că ești genul de persoană care ia lucrurile în serios și te străduiești de fiecare dată să faci față cu brio tuturor situațiilor de la muncă. Te străduiești să fii perfecționist, ai minte practică, iar asta te face mai rezonabil cu cei din jur. Te concentrezi bine pe sarcinile și prioritățile de la serviciu. Întâmpini rareori dificultăți majore în a-ți atinge scopurile și în a materializa proiecte pe care le definești pentru tine. Uneori însă, s-ar putea să faci greșeli și să-ți ”ciobești” imaginea de perfecționist pe care ți-ai creat-o pentru tine. Pe de altă parte, e bine să te mai relaxezi ocazional și poate ți-ai dat seama deja.

Dacă vezi 11 cai sau mai mulți, înseamnă că ești foarte atent la detalii și analizezi totul cu precizie. Vezi detaliile fine care celor mai mulți le scapă. Când ai o sarcină de făcut, o execuți exact cum trebuie făcut, până la ultimul detaliu și îți iese perfect. Nu omiți sau neglijezi nimic, deoarece știi că te ajută să obții perfecțiunea. Încerci să rezolvi probleme exact așa cum ți le imaginezi în minte, iar asta s-ar putea să te încetinească uneori, comparativ cu cei din jur. Trebuie să faci lucruri bine, dar să nu fii obsedat de detalii inutile. Ești foarte calculat în momentul în care execuți anumite sarcini și, din acest motiv, obții rezultate excelente. Nu ești genul de persoană care se mulțumește ușor și, întotdeauna, te străduiești pentru obținerea a mai mult.
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 28 Iun - 11:04

Eu am vazut 11 prima data. Dupa inca o numaratoare, am vazut 12 Laughing
Cred ca sunt asa cum zice acolo Twisted Evil
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Dincolo de tot la data de Vin 28 Iun - 11:46

Am vazut 15 cai...
Dincolo de tot
Dincolo de tot
3
3

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 28 Iun - 11:52

Inseamna ca dintr-un anumit punct de vedere, imi semeni Very Happy Imi semeni, dar esti mai bun-vazator decat mine Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Dincolo de tot la data de Vin 28 Iun - 12:23

Da?.... pai eu atâția am văzut... și i-am luat sistematic... de la periferie spre centru
Dincolo de tot
Dincolo de tot
3
3

Sus In jos

Mesaj  dorina_s la data de Mier 24 Iul - 6:02

eu am gasit 12
dorina_s
dorina_s
5
5