De prin lume adunate

Pagina 14 din 14 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14

In jos

De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea la data de Mier 21 Apr - 21:02

Rezumarea primului mesaj :

10.000 de chinezi vor fi castrati cu forta de guvern

Aceasta masura a oficialilor chinezi este un soi de pedeapsa pentru cei care au incalcat legile politicii demografice din sudul Chinei, unde planningul familial este foarte strict. Guvernul doreste prin acesta castrare fortata sa opreasca cuplurile sa aduca mai mult de un copil pe cap de familie. Astfel a fost pusa in aplicare, incepand cu 7 aprilie, campania de castrare in provincia sudica Guangdong, care va dura 20 de zile. 1.300 de indivizi, care au refuzat interventia abuziva, au fost deja arestati si acuzati ca s-au opus legilor statului.

Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Vin 11 Mar - 19:55, editata de 1 ori
pitulicea
6
6

Sus In jos

Re: De prin lume adunate

Mesaj  shadow la data de Vin 23 Mar - 21:39

O mai tineti minte pe Cynthia Nixon ?  A jucat-o pe Miranda in ''Totul despre sex''.
Ei bine frumoasa doamna si-a depus candidatura pentru postul de guvernator al statului New York la viitoarele alegeri . Noutatea n-ar fi ca este femeie ci faptul ca este casatorita cu o alta femeie  Cool  ...

Am vrut sa postez subiectul la topicul despre homosexuali dar este blocat nu stiu din ce motive , cert este ca nu exista un astfel de precedent si o eventuala castigare a alegerilor de catre distinsa doamna ar demonstra inca odata ca dragostea intre persoane de acelasi  sex este o normalitate in unele parti ale lumii : care or fi mai civilizati , ei sau noi ? Very Happy
shadow
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 23 Mar - 22:59

E o normalitate printre oameni anormali Very Happy Poate ca sunt civilizati, dar normali nu-s Very Happy
Ar demonstra, inca o data, ce alegeri proaste fac oamenii. Macar n-am fi singurii care alegem fara sa gandim Very Happy
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 14 din 14 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum