LUMEA FILMULUI (2)

Pagina 18 din 18 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18

In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 18 Empty LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  pitulicea la data de Mier 9 Iul - 19:55

Rezumarea primului mesaj :

Majoritatea dintre noi am uitat in ultimul timp,cum arata o sala de cinematograf.
Data de 28 decembrie 1895 marchează nu numai prima proiectie cinematografică ci si nasterea unei noi arte, arta cinematografică, cea de-a saptea artă cum mai este cunoscută. Sunt 117 ani de la rularea primului film. Pe marile ecrane ale lumii au rulat sute de mii de filme si milioane de actori, care la un moment dat ne-au incantat privirea.
Acesta este un topic despre a saptea arta, un topic in care sa va spuneti parerile sau gusturile despre film si astfel, sa le impartasiti si altora.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

IMPORTANT: Cei care postati aici, VA ROG, scrieti titlul filmului asa incat sa reiasa clar care e acesta. Diferentiati-l cumva de restul postarii. Faceti-l sa sara in ochi din primul moment.  cyclops  
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 18 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  pitulicea la data de Sam 6 Apr - 22:37

Asta seara am vazut un film rusesc: Kukushka (2002), adica "Cucul". Foarte fain. Aveam o presimtire ca o sa-mi placa (doar e rusesc!), dar mi-a depasit asteptarile. Un film de razboi a carui actiune se petrece "la marginea razboiului". Imagini si peisaje superbe. O lume pe care ochiul meu a explorat-o prea putin: Laponia. Trei oameni duc tot greul filmului, dar se descurca uimitor de bine Smile Trei oameni diferiti, care vorbesc fiecare o alta limba si care ajung sa traiasca o vreme impreuna, vorbindu-si fara a se intelege.
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Pagina 18 din 18 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum