CONCERTELE ANULUI

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

CONCERTELE ANULUI

Mesaj  pitulicea la data de Mier 27 Ian - 20:43

Rezumarea primului mesaj :

Cel mai asteptat eveniment al anului, concertul celor de la AC/DC este programat in data de 16 mai, in Piata Constitutiei din Bucuresti, incepand cu ora 17:00. Rockerii vor concerta in Romania insotiti de invitati speciali si cu propria productie.
AC/DC este una dintre cele mai iubite trupe rock din istorie. De la infiintarea grupului, in anul 1973, rock-ul propus de catre australienii de la AC/DC a cucerit lumea, formatia avand de obicei concerte sold-out, dar mai ales vanzari de albume de peste 200 de milioane de exemplare in intreaga lume. Cel mai bine cotata trupa a casei de discuri Sony BMG Music Entertainment, AC/DC a vandut aproape 70 de milioane de albume numai in Statele Unite, ajungand una dintre cel mai bine vandute trupe din istorie.
Cele 20.000 de bilete din categoria Normal Circle, oferite la pretul promotional de 127,2 lei, sunt sold out, informeaza organizatorii concertului AC/DC in Capitala.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Re: CONCERTELE ANULUI

Mesaj  pitulicea la data de Vin 18 Mai - 8:38

Transilvania Music Event, 18-20 mai 2012, platoul din fata Salii Sporturilor Horea Demian

Vineri,18 mai 2012
Guess Who, Grasu XXL, Puya,Vescan,Mr.Levy, Bare Noize(UK), High Rankin (UK), Enfotge+Oz (RO), Gojira+Planet H (RO),The Heartcore Crew (RO) : Skalkin,Squares, Detour,Cyclon,Spit,Phantom.
Pret bilet : 5 lei

Sambata, 19 mai 2012
BUG Mafia, CRBL, Ais the chef&Cumicu,DJ Wiked,TME's Dance Stage, Bar9 (Norvegia), Limun (RO), Mega Mishan (RO), The Heartcore Crew (RO): Skalkin,Squares, Detour,Cyclon,Spit,Phantom
Pret bilet : 10 lei+o bere inclusa

Duminica, 20.05.2012
Smiley, Delia, Aminda (Vocea Romaniei) si hazard, Robert Patai (Vocea Romaniei) si Hazard, Battle of the Bands Transilvania, Mircea Vintila,Emeric Set
Pret bilet : 5 lei
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 18 Mai - 8:39

Numa' nume celebre Laughing Cine dracu' sunt toti astia? Evil
No, la asa ceva, nu merg nici daca-i gratis + o lada de bere cadou Very Happy
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Obi-Wan Kenobi la data de Dum 27 Mai - 19:28

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Vineri, 22 iunie 2012, Arena Naţională din Capitală va fi locul de întâlnire a fanilor cu una dintre cele mai îndrăgite trupe rock româneşti a tuturor timpurilor. Iris va sărbători printr-un show de zile mari cei 35 de ani de existenţă, un concert grandios, şi o premieră, fiind prima trupa care cântă pe stadionul National Arena.

Concertul se anunţă unul de excepţie, legendele rock-ului românesc au pregătit foarte multe surprize pentru acestă aniversare şi promit fanilor un show de neuitat. Un spectacol multimedia, invitaţi surpriză şi primul single în colaborare cu Puya “O lume doar a lor”, sunt doar câteva dintre pregătirile cu care Iris vrea să-şi surprindă fanii.
abia asteeeeept. Shocked
Obi-Wan Kenobi
5
5

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Dum 27 Mai - 21:41

Mergi la Bucuresti? Smile
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Obi-Wan Kenobi la data de Dum 27 Mai - 21:49

e pacat sa ratezi un concert aniversar iris.in proportie de 75% cred ca voi merge
cine stie cat ii vom mai vedea impreuna pe scena. Very Happy
Obi-Wan Kenobi
5
5

Sus In jos

Mesaj  Obi-Wan Kenobi la data de Lun 11 Iun - 18:16

11 zile pana la evenimentul anului in muzica romaneasca.
o sa va postez o multime de poze de la concert Very Happy
Obi-Wan Kenobi
5
5

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 11 Iun - 18:57

Asteptam cu interes Smile
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Obi-Wan Kenobi la data de Vin 15 Iun - 21:58

Concertul aniversar al trupei Iris ce trebuia sa se desfasoare pe Arena Nationala din Bucuresti pe 22 iunie 2012 a fost mutat in Piata Constitutiei. Schimbarea locului de desfasurare a survenit din motive tehnice ce nu tin de artisti sau de organizatorii evenimentului. Mad Mad Mad Mad
Obi-Wan Kenobi
5
5

Sus In jos

Mesaj  seaman65 la data de Vin 15 Iun - 22:09

Aiurea. Le era frica sa nu le strice gazonul. Oameni prosti.
seaman65
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 15 Iun - 22:26

Asta inseamna ca vei sta in picioare? Very Happy
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Obi-Wan Kenobi la data de Vin 15 Iun - 22:37

problema nu ar fi statul in picioare,ci sonorizarea.
Obi-Wan Kenobi
5
5

Sus In jos

Mesaj  Obi-Wan Kenobi la data de Sam 23 Iun - 7:47

dupa cum va spuneam ,dupa concertul iris 35 o sa va pun ceva poze.nu sant facute de mine sunt facute de o doamna Bety Blagu,eu din motive tehnice nu am putut fi acolo. Very Happy
Obi-Wan Kenobi
5
5

Sus In jos

Mesaj  Pingu la data de Lun 25 Iun - 18:28

Pingu
5
5

Sus In jos

Mesaj  curcubitza la data de Joi 27 Sept - 14:12

Mi-am luat bilete la concert la VUNK, sunt fana!!! Iubire cu imprumut piesa MEA!
Pe 14 noi. a.c. la Sala Polivalenta...

Alte concerte sunt (sau au fost timp de 5 luni) in centru, la Universitate, in fiecare weekend, muzica simfonica timp de 2 ore superb, am reusit sa ajung si eu de cateva ori.
Mai se organizeaza la noua Biblioteca nationala, am prins unul de chitara baroc cu influente spaniole, nu stiu daca am scris corect..
Anul asta a fost anul Caragiale, toata vara s-a jucat teatru in strada in diverse locuri din Bucuresti (n-am ajuns decat la unul
Acum incep chestiile cu produse naturiste sa te tii la paine pe vatra si altele..stiu ca e off topic, desi sunt tot evenimente, dar nu muzicale Razz
curcubitza
2
2

Sus In jos

Mesaj  Obi-Wan Kenobi la data de Lun 8 Oct - 11:19

Celebra cantareata Bonnie Tyler va concerta in tara noastra, anul acesta, pe 8 decembrie! Pentru prima oara in capitala, dupa multi multi ani, romanii pot asculta vocea de aur a anilor '70-'80! Concertul este organizat de Project Events si va avea loc la Sala Palatului din Bucuresti!
Bonnie Tyler (nascuta Gaynor Hopkins Sullivan pe 8 iunie 1951) este o cantareata britanica de origine galeza, cunoscuta pe plan mondial datorita hiturilor sale din anii '70 si '80: „It's a Heartache”, „Holding Out for a Hero” si „Total Eclipse of the Heart”.
Obi-Wan Kenobi
5
5

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum: