CONCERTELE ANULUI

Pagina 6 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

CONCERTELE ANULUI

Mesaj  pitulicea la data de Mier 27 Ian - 20:43

Rezumarea primului mesaj :

Cel mai asteptat eveniment al anului, concertul celor de la AC/DC este programat in data de 16 mai, in Piata Constitutiei din Bucuresti, incepand cu ora 17:00. Rockerii vor concerta in Romania insotiti de invitati speciali si cu propria productie.
AC/DC este una dintre cele mai iubite trupe rock din istorie. De la infiintarea grupului, in anul 1973, rock-ul propus de catre australienii de la AC/DC a cucerit lumea, formatia avand de obicei concerte sold-out, dar mai ales vanzari de albume de peste 200 de milioane de exemplare in intreaga lume. Cel mai bine cotata trupa a casei de discuri Sony BMG Music Entertainment, AC/DC a vandut aproape 70 de milioane de albume numai in Statele Unite, ajungand una dintre cel mai bine vandute trupe din istorie.
Cele 20.000 de bilete din categoria Normal Circle, oferite la pretul promotional de 127,2 lei, sunt sold out, informeaza organizatorii concertului AC/DC in Capitala.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Re: CONCERTELE ANULUI

Mesaj  Obi-Wan Kenobi la data de Vin 13 Apr - 21:34

la asta m-as duce.pentru madam gaga nu as scoate nici 50 de bani din buzunar.nu m-as duce nici daca as fi invitat personal de ea si mi-ar promite si o partida in culise Laughing
Obi-Wan Kenobi
5
5

Sus In jos

Mesaj  seaman65 la data de Vin 13 Apr - 21:34

Se inlocuieste gazonul? Very Happy
seaman65
6
6

Sus In jos

Mesaj  Obi-Wan Kenobi la data de Vin 13 Apr - 21:35

pentru madam GAGA da.pun astia cica un gazon cu radacina in sus Laughing
Obi-Wan Kenobi
5
5

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 13 Apr - 21:55

Laughing Laughing Rautaciosilor.
Eu la Gaga nu m-as duce, ca o vad pe youtube. Evil La Iris m-as duce daca mi-ar canta in fata casei, sub balcon Laughing Bucurestiul e prea departe.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Sturmritter la data de Vin 4 Mai - 13:34

Pe 10 mai la Jukebox in Bucuresti concert The Animals, 60 lei intrarea....paharu' de bere 5 lei Party Dance noroc crazy
Sturmritter
2
2

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 4 Mai - 13:36

Asa, asa.... Aici si doar aici Very Happy
Nu posta peste tot ca-mi dai de lucru sa sterg Very Happy
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Sturmritter la data de Vin 4 Mai - 13:40

Pe 17 octombrie concert Status Quo, locatia inca nu e stabilita
"You're in the army now......o OO ooo...in the army...now..." crazy yes Cool jump Aplauze Party Dance
Sturmritter
2
2

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 4 Mai - 13:44

Exista sanse sa fie in Cluj? Razz
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Sturmritter la data de Vin 4 Mai - 14:07

E in Bucuresti, nu e stie inca daca la Zone Arena, Arenele Romane sau Romexpo...
Lasa ca si eu am murit incet cand a fost Iggy Pop si The Stooges la Tg Mures...sau ELUVEITIE la Iasi...
Roaga-te sa castige iar CFR Cluj campionatul...ca o mai pune de un concert acolo....ca daca castiga becali sau borcea...sau mai stiu io care..aia fac concert de manele...
Insa , penttru mandria noastra nationala, anul acesta la Pagan Fest ,pe langa trupe consacrate international, capul de afis il tine si o trupa romaneasca, Negura Bunget, care canta ceva gen progresiv cum canta Sfinx cu Dan Andrei Aldea
Sturmritter
2
2

Sus In jos

Mesaj  Sturmritter la data de Vin 4 Mai - 21:08

Concertul Status Quo va avea loc la Sala Palatului....17 octombrie e totusi...cu risc de precipitatii Dance Party crazy
Sturmritter
2
2

Sus In jos

Mesaj  Sturmritter la data de Mier 9 Mai - 10:46

13 mai 2012 concert Apocalyptica Arenele Romane Bucuresti Dance Party
Sturmritter
2
2

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mier 9 Mai - 10:54

Maine mergi la The Animals? Sa ne povestesti cum a fost Smile Poate faci si niste poze pentru noi Wink sa ne introduci in atmosfera.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Sturmritter la data de Vin 11 Mai - 9:23

Din pacate, Eric Burdon nu a fost, cu toate ca este in pierdere de voce, mi-ar fi placut sa il vad. Alt minus..sonorizarea, deja e dovedit ca in Romania nu avem sunetisti profesionisti. Toate trupele mari vin cu sunetistii lor la concertele de peste 10.000 spectatori...singura trupa romaneasca care are sunetisti buni sunt Phoenix, dar ei au sunetisti germani Laughing
Sturmritter
2
2

Sus In jos

Mesaj  Sturmritter la data de Vin 11 Mai - 9:25

Si adevarul este ca nici Jukebox nu e un club cu acustica buna....lnu se compara cu Sala Palatului sau Sala Radio, unde, apropo....a concertat Jon Lord, organistul din Deep Purple Shocked
Sturmritter
2
2

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 11 Mai - 9:28

Tu ai facut inregistrarile/filmarile? Smile
Oricum, nu se compara o inregistrare in concert, cu concertul in sine Smile
pitulicea
6
6

Sus In jos