CONCERTELE ANULUI

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

CONCERTELE ANULUI

Mesaj  pitulicea la data de Mier 27 Ian - 20:43

Rezumarea primului mesaj :

Cel mai asteptat eveniment al anului, concertul celor de la AC/DC este programat in data de 16 mai, in Piata Constitutiei din Bucuresti, incepand cu ora 17:00. Rockerii vor concerta in Romania insotiti de invitati speciali si cu propria productie.
AC/DC este una dintre cele mai iubite trupe rock din istorie. De la infiintarea grupului, in anul 1973, rock-ul propus de catre australienii de la AC/DC a cucerit lumea, formatia avand de obicei concerte sold-out, dar mai ales vanzari de albume de peste 200 de milioane de exemplare in intreaga lume. Cel mai bine cotata trupa a casei de discuri Sony BMG Music Entertainment, AC/DC a vandut aproape 70 de milioane de albume numai in Statele Unite, ajungand una dintre cel mai bine vandute trupe din istorie.
Cele 20.000 de bilete din categoria Normal Circle, oferite la pretul promotional de 127,2 lei, sunt sold out, informeaza organizatorii concertului AC/DC in Capitala.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Re: CONCERTELE ANULUI

Mesaj  Pingu la data de Lun 8 Oct - 11:23

Si-n 9 o aduc sa cante la ziua mea. Very Happy
Pingu
5
5

Sus In jos

Mesaj  Pingu la data de Mier 10 Oct - 19:15

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pingu
5
5

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mier 10 Oct - 19:17

E in sala, nu afara? Rolling Eyes Inseamna ca-i pe bani Laughing Nu ma duc!
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Pingu la data de Mier 10 Oct - 19:20

Din cate stiu ii gratis. Smile

Revin, pentru tinere talente ii gratis aia fiind joi.
Pentru restu' se plateste 40, 50, 60 de lei la Casa de cultura a studentiilor de la 18 la 22 si cate 20 de lei in Biblioteca centrala Janis dupa ora 23.
Pingu
5
5

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mier 10 Oct - 19:30

Scump! De banii aia imi iau carti .. si muzica o ascult pe youtube Wink
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Obi-Wan Kenobi la data de Lun 5 Noi - 16:08

pe 2 decembrie super concert bzn ,sala sporturilor constanta. de la ora 20
biletele sunt de trei categorii 150,200si 250 .informatii gasiti aici: http://myticket.ro/ro/bilete/839/detaliilocatie/bzn--constanta.html

Obi-Wan Kenobi
5
5

Sus In jos

Mesaj  Obi-Wan Kenobi la data de Lun 19 Noi - 8:27

Sâmbătă, 8 decembrie 2012, de la ora 20:00, renumita cântăreaţă Bonnie Tyler va susţine un concert la Sala Palatului din Bucureşti, la aproape 20 de ani de la ultimul său spectacol în ţara noastra

Obi-Wan Kenobi
5
5

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mar 22 Ian - 14:38

Trupa belgiană Vaya Con Dios concerteaza în 13 martie 2013, la Sala Sporturilor “Horia Demian” din Cluj-Napoca, în cadrul turneului acesteia de retragere. Vaya Con Dios îşi anunţă retragerea printr-un megaturneu, “Farewell Tour”, care îi va aduce pe belgieni pentru ultima dată în România, însă pentru prima dată la Cluj-Napoca.
Pretul biletelor difera in functie de distanta fata de scena:
cat VIP Exclusive 370 lei,
cat VIP 260 lei,
cat I 190 lei,
cat II 130 lei,
cat III 100 lei.

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 15 Apr - 9:45

Formatia rock Deep Purple si trupa de raggae UB40 vor concerta pe Cluj Arena in vara acestui an. Evenimentul, care se va desfasura in luna iunie, se va numi Cluj Arena Music Fest.

In prima zi vor concerta britanicii de la Deep Purple, formatie rock infiintata in 1968. Pe Somes se va auzi piesa “The Soldier of Fortune” si “Child in Time”. In deschidere va urca pe scena trupa romaneasca Phoenix, fara chitaristul Nicu Covaci.
In cea de-a doua seara vor deschide spectacolul Smiley, Stefan Banica Jr. si Antonia. Apoi, UB40 vor canta pentru clujeni “Red Red Wine” si “I Got You Babe”.
Pretul biletelor variaza intre 60 si 250 de lei, iar publicul va avea posibilitatea sa achizitioneze si abonamente pentru ambele zile.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 21 Iun - 15:04

Am invitatie la concertul "Kaas canta Piaf" bouncebanana
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mier 26 Iun - 21:06

Dupa cum spuneam, am fost la concertul Patriciei Kaas. N-am apucat sa va povestesc prea multe despre asta, din cauza timpului  limitat.
Vreau sa spun doar ca nu a fost un concert ci a fost un adevarat spectacol. Un joc de lumini si imagini ce te transpuneau in atmosfera Parisului de altadata. Patricia... o adevarata artista... plina de sensibilitate. Muzica, dans, poezie... pe toate le-a impletit intr-un spectacol cum rar mi-a fost dat sa vad, obisnuita fiind cu pitzi cantaretele autohtone Very Happy
Toate melodiile, asa cum o anunta si numele spectacolului, au fost melodiile cantate candva de Edith Piaf. Patricia n-a incercat s-o imite. I-a interpretat melodiile in stilul ei propriu.
Inca de la inceputul spectacolului ni s-a cerut sa inchidem telefoanele si sa nu folosim aparatele foto. Eu, ascultatoare cum sunt, m-am conformat. Altii nu. La sfarsitul spectacolului am indraznit sa fac si eu cateva poze... cand toata lumea era in picioare si aplauda frenetic. Noroc ca am stat in primele randuri, in zona VIP Exclusiv, altfel nu aveam nici poze Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mier 26 Iun - 21:11

Am gasit pe youtube o inregistrare din spectacol Smile Exact ce am vazut si auzit noi.
Inregistrarea nu-i grozava... dar e suficient cat sa va puteti face o imagine despre spectacol.

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mar 27 Mai - 20:51

Vinerea trecuta am fost la concert cu ocazia Zilelor Clujului.
Au cantat Lala Band.... mai bine zis au lalait.... si Sore.  Nu prea stiu eu cine e Sore asta, dar are o melodie care-mi place mult: "Dor sa-ti fie dor".  In timpul acestei melodiii m-am apropiat si eu de scena sa vad mai de aproape cine canta.... Am reusit sa fac si cateva poze, nu foarte reusite.

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Pingu la data de Dum 8 Iun - 9:09

Concert Billy Idol pe Cluj Arena luni 30 iunie 2014.

Pret bilete:

VIP- 300,00 RON
Golden 145,00 RON
Gazon A 120,00 RON
Gazon B 95,00 RON
Pingu
5
5

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Dum 8 Iun - 9:14

Ce scumpe-s biletele Very Happy Eu il ascult gratis pe youtube  Laughing  In HD Very Happy
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum: