CONCERTELE ANULUI

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

CONCERTELE ANULUI

Mesaj  pitulicea la data de Mier 27 Ian - 20:43

Cel mai asteptat eveniment al anului, concertul celor de la AC/DC este programat in data de 16 mai, in Piata Constitutiei din Bucuresti, incepand cu ora 17:00. Rockerii vor concerta in Romania insotiti de invitati speciali si cu propria productie.
AC/DC este una dintre cele mai iubite trupe rock din istorie. De la infiintarea grupului, in anul 1973, rock-ul propus de catre australienii de la AC/DC a cucerit lumea, formatia avand de obicei concerte sold-out, dar mai ales vanzari de albume de peste 200 de milioane de exemplare in intreaga lume. Cel mai bine cotata trupa a casei de discuri Sony BMG Music Entertainment, AC/DC a vandut aproape 70 de milioane de albume numai in Statele Unite, ajungand una dintre cel mai bine vandute trupe din istorie.
Cele 20.000 de bilete din categoria Normal Circle, oferite la pretul promotional de 127,2 lei, sunt sold out, informeaza organizatorii concertului AC/DC in Capitala.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Re: CONCERTELE ANULUI

Mesaj  pitulicea la data de Mier 27 Ian - 20:46

E cineva fan AC/DC? Merge cineva la concertul asta? Smile
As merge si eu... daca ar fi in Cluj.... si daca ar fi gratis Very Happy
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  snow la data de Mier 27 Ian - 21:45

Prea multe pretentii.
Da ascult AC/DC de mult da" vorba ta frig, departe.
snow
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 29 Ian - 18:10

Care frig, in 16 mai? Smile Gaseste alte scuze... asta pica.
Cea cu "departe"....ramane....e buna.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Rod Stewart va concerta in Romania

Mesaj  pitulicea la data de Vin 29 Ian - 18:13

Cantaretul britanic Rod Stewart va sustine un spectacol pe 29 iunie, pe Stadionul Iolanda Balas-Soter din Capitala, informeaza site-ul artistului. Biletele vor fi puse in vanzare pe 26 ianuarie.
Pe numele sau adevarat Roderick David Stewart, Rod Stewart a devenit celebru la sfarsitul anilor 1960, in urma colaborarii cu trupele The Jeff Beck Group si The Faces. Artistul se bucura de o cariera ce se intinde pe parcursul a cinci decenii. Cele mai mari succese le-a inregistrat in Marea Britanie, primind titlul de Comandor al Ordinului Imperiului Britanic din partea reginei Marii Britanii.

cheers Ce dragut din partea lui. Tine un concert de ziua mea. cheers
Ar fi fost si mai dragut, daca-l tinea in Cluj.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Vonda Shepard: o voce superba si 4 concerte in Romania!

Mesaj  pitulicea la data de Vin 5 Feb - 22:43

Celebra interpreta din serialul Ally McBeal va sustine patru concerte in perioada 11-14 Februarie 2010. Programat in apropierea zilei indragostitilor turneul artistei cuprinde patru orase din Romania: Cluj, Sibiu, Brasov si Bucuresti.

Programul concertelor: 11 februarie, Cluj, Casa de Cultura a Studentilor, ora 20:00; 12 februarie, Sibiu, Casa de Cultura a Sindicatelor, ora 20:00; 13 februarie, Brasov, Teatrul Sica Alexandrescu, ora 20:00; 14 februarie, Bucuresti, The Silver Church, open doors: ora 20:00.

Biletele, in valoare de 95 de lei, sunt disponibile in reteaua magazinelor Diverta, Germanos, Vodafone si a librariilor Carturesti, precum si online, pe myticket.ro si www.eventim.ro.

In sfarsit un concert si-n orasul meu....iar eu voi lipsi de la el. Very Happy Nu prea ma mai tenteaza concertele. Semn de batranete? Rolling Eyes
Nu-i nimic, o sa astept impresii de la cei care vor merge Smile Sa speram ca va avea cine sa ne povesteasca si noua... cum a fost.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mier 10 Mar - 20:49

Cantaretul italian Eros Ramazzotti concerteaza, pe 10 iulie, la Bucuresti, potrivit organizatorilor Cramps Music Italia si InMusica Events Romania.
Evenimentul va avea loc pe Stadionul "Iolanda Balas Soter" si face parte din turneul de promovare a celui mai nou album al artistului, intitulat „Ali e Radici, lansat la sfarsitul anului trecut.

Nu l-am mai ascultat demult pe baiatu' asta. Intr-o vreme chiar imi placea.
Ia sa vedem ce piese a mai scos in ultima vreme. Sa vedem daca merita sa mergem la concert Very Happy
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Dum 11 Apr - 15:53

Cantaretul de origine libaneza, Mika, va canta in premiera in Romania, la Orange PrePay Party, intr-un eveniment cu intrarea libera care va avea loc sambata, 24 iulie, pe plaja H2O din Mamaia.

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Dum 11 Apr - 16:01

Trupa germana Scooter revine in concert la Bucuresti, in data de 5 iunie 2010, incepand cu ora 20.00, la Arenele Romane.
Concertul Scooter face parte din turneul mondial “Under the Radar Over the Top Tour 2010”, care promoveaza albumul cu acelasi nume.
Membrii trupei hardcore techno H.P. Baxxter, Rick J. Jordan si noul venit Michael Simon au reusit sa vanda peste 25 milioane de albume si au castigat 80 discuri de aur si platina, de la debutul lor cu piesa “Hyper Hyper” .
Potrivit iconcert.ro, pretul unui bilet este de 100 ron daca se achizitioneza dupa data de 16 februarie.

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Si eu vreau la Scooter.

pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  artcreative la data de Lun 10 Mai - 9:43

pitulicea_de_stepa a scris:E cineva fan AC/DC? Merge cineva la concertul asta? Smile
As merge si eu... daca ar fi in Cluj.... si daca ar fi gratis Very Happy
Cu riscul de a parea radicalist,dar cred ca numai un superficial,ar putea sa nu fie FAN AC/DC ! Smile

artcreative
2
2

Sus In jos

Mesaj  snow la data de Lun 10 Mai - 9:46

Multumim frumos. Very Happy
snow
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 10 Mai - 9:47

Laughing Laughing Laughing
Eu nu-s fan AC/DC.
Au una sau doua piese pe care le ascult fara sa schimb postul Very Happy si cam atat.
Sunt destul de superficiala.. nu te contrazic.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  snow la data de Lun 10 Mai - 9:47

Eu sunt fan Dolanescu, deci superficial. Very Happy
snow
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Lun 10 Mai - 9:53

Laughing Laughing Laughing Singur, sau in duet cu Irina Loghin? Very Happy

Artcreative.....sa inteleg ca ai bilet la concertul celor de la AC/DC? Smile
Ar fi bine sa ai....macar sa aiba cine sa ne povesteasca si noua despre concert. Noua, celor care vom lipsi de-acolo....
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  kitty la data de Joi 24 Iun - 12:17

26 octombrie 2010 – ROCKAPELLA in premiera la Bucuresti!!

kitty
4
4

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum: