Cinematografia romaneasca

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

Cinematografia romaneasca - Pagina 4 Empty Cinematografia romaneasca

Mesaj  pitulicea la data de Lun 25 Noi - 20:21

Rezumarea primului mesaj :

Cinematografia romaneasca, asemeni cinematografiilor din alte tari, a descoperit placerea de a povesti in imagini, reusind sa dea viata unor pelicule reprezentative pe plan international.
Nu stiu cati amatori de filme romanesti sunt pe acest forum, dar cred ca cinematografia romaneasca se poate mandri cu filme de succes, remarcabil regizate si interpretate  de catre actori talentati, de talia celor de la Hollywood.
Despre toate acestea vreau sa vorbim in acest topic: filme, actori, regizori romani. Smile
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Cinematografia romaneasca - Pagina 4 Empty Re: Cinematografia romaneasca

Mesaj  pitulicea la data de Dum 4 Aug - 15:03

Laughing Laughing Laughing Mare figura mai esti. Cred ca ai fi fost un bun operator si poate chiar si un bun regizor. Actor nu! Razz
In ce zicea Zamfirescu, nu stiu daca e chiar asa. Regizorul e intr-adevar vinovat daca filmul e prost, dar sa pui in valoare un actor fara valoare, poate fi uneori imposibil Very Happy Unii joaca atat de prost, incat daca nu te-ai uita la imagine, ai fi convins ca citesc scenariul de pe o foaie.
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  myrk la data de Lun 2 Sept - 23:09

Tot regizorul e de vina ca el a ales actorii. Laughing

Spunea Dorel Visan: ma, te lupti cateodata sa cuceresti o fata frumoasa, si dupa ce muncesti mult sa o cuceresti- si reusesti- iti dai seama ca are o chestie care iti displace profund- de exemplu, are parul gras. Laughing

Da- zic eu- si dupa aia ce te faci? Asa e si cu un film laudat, la care prinzi bilete greu. Ori iesi afara din sala, ori esti iubitor de arta pana la capat. Laughing
myrk
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

Permisiunile acestui forum: