GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stiati ca?

+39
myrk
itina
pauletz
freda white
elis27
Obi-Wan Kenobi
Davidova
Violoncella
teardrop
soryn
Melodia
Nana_Duval
ionutz72
tegeusa
shadow
ghost
tano carridi
Tizona
seaman65
fotohobby
valeria
zexe
oli
Demostene
elly
dragos
moonstone
Mr Nobody
atat de simplu
sarmanul_dionis
mrs nobody
lynn
monika217
sahara
kitty
Radu
snow
pitulicea
habibi77
43 participanți

Pagina 33 din 33 Înapoi  1 ... 18 ... 31, 32, 33

In jos

Stiati ca? - Pagina 33 Empty Stiati ca?

Mesaj  habibi77 Vin 26 Mar - 21:00

Rezumarea primului mesaj :

In Anglia pe la 1500, pentru baut rachiu erau folosite cesti din plumb. Combinatia alcool-plumb fiind atat de toxica ii scotea pe multi din uz pentru cateva zile. Chefliii gasiti intinsi pe marginea drumului erau considerati morti si pregatiti pentru inmormintare. Inainte insa de a fi ingropati li se mai dadea o sansa - erau asezati pe masa din bucatarie timp de cateva zile. Asteptind ca "mortul" sa-si revina - ceea ce se intampla de multe ori - rudele si prietenii mancau si beau in jurul mesei. Asa a aparut obiceiul priveghiului
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Stiati ca? - Pagina 33 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  Vizitator Vin 15 Noi - 13:27

Salbaticele de noi. Evil 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 33 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  pitulicea Vin 15 Noi - 14:09

Stiam ca doar femeile pot fi isterice, dar nu stiam care-i motivul pentru care sunt considerate asa Evil 
Cata imaginatie aveau grecii Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 33 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  Vizitator Vin 18 Iul - 9:39

Stiati ca Biblia :
- e cea mai citita, dar si cumparata carte din toate timpurile;
- a mentionat forma Pamantului inainte ca acest lucru sa fie aflat in timpul marilor descoperiri. Informatia se gaseste in Isaia 40:22;
- cea mai mica Biblie tiparita are 2 cm grosime, 4.5 cm lungime si 3.2 cm latime, dar si 20 gr si 878 pagini. Din cauza acestor dimensiuni trebuie citita cu lupa;
- se spune ca cel mai scurt capitol din Biblie este Psalmul 117, iar cel mai lung, Psalmul 119. Intre acestea este Psalmul 118, el fiind si mijlocul Bibliei. Cum s-a ajuns la aceasta conluzie? Simplu: daca numeri spra stanga rezulta 594 capitole, iar daca numeri spre dreapta, tot 594. Adunate, dau 1188, adica Psalmul 118:8. Mijlocul e reprezentat de versetul: “Mai bine este sa cauti ajutor in Domnul decat sa te increzi in om”.


Asta cu increderea e adevarata, uneori suntem dezamagiti profund de oameni in care am crezut. E vina noastra sau a lor?  confused 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 33 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  pitulicea Vin 18 Iul - 10:08

“Mai bine este sa cauti ajutor in Domnul decat sa te increzi in om”.

De acord cu asta  Twisted Evil 
Toti suntem vinovati.... si cei care cred si cei care inseala.... Omul e plin de pacate.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 33 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  myrk Lun 9 Oct - 22:16


Ati auzit de rejuvenare? Nu? Nici eu! Ce nu fac femeile de dragul... barbatilor! Basca epilarea! Laughing

După rejuvenarea vaginală, Adriana Bahmuțeanu a trecut la un alt nivel! Vedeta și-a făcut o altă schimbare în zona intimă, despre ce e vorba?
Știm despre Adriana Bahmuțeanu că a fost mereu o femeie care a avut mare grijă de corpul ei.

Vedeta este cunoscută pentru că merge des la saloanele de înfrumusețare și apelează la tot felul de noi tehnici, recent a apelat la o nouă tehnică care o scapă de părul din zonele intime.

Această schimbare vine după ce, în trecut, vedeta și-a făcut chiar și ceea ce se numește ,,rejuvenare vaginală”. Despre aceasta am aflat următoarele, de pe un site destinat chirurgiei plastice: ,,Rejuvenarea vaginală presupune combinarea unor proceduri precum vaginoplastia (îngustarea) și/sau labioplastie ori vulvoplastie (remodeloarea labiilor sau a vulvei). Este o intervenție populară în rândul persoanelor care doresc o reconturare după naștere, pierdere drastică în greutate sau îmbătrânire.” (sursa: esteticapremium.ro)

Duminică prezentatoarea TV a mers la un salon pentru a-și face epilare definitivă în zonele intime: ,,Mi-am făcut epilare definitivă în nişte zone pe care nu putem să le arătăm la televizor. Sunt la a doua şedinţă şi iată, am scăpat de arici”.


De arici a scapat. De carici nu.  Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 33 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  pitulicea Mar 10 Oct - 9:21

Laughing Laughing Laughing Nu stiu ce tehnici noi de epilare definitiva sunt acum, dar epilarea definitiva de acu' 3 ani nu era definitiva Laughing
Cat despre rejuvenarea aia... nici un barbat nu mi-e atat de drag incat sa ma remodelez pentru el Very Happy Daca m-ar vrea remodelata, nici eu nu i-as fi tocmai draga confused Cand si-ar remodela el cocosul, mi-as remodela si eu pasarica.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 33 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  myrk Mar 10 Oct - 10:57

Sa-l faca mai mic, adica. Laughing Pai nu ti-a cerut nimeni sa faci nici o rejuvenare. Citisem aseara "stirea" (idiotenia) asta si mi s-a parut amuzanta. Dealtfel, sunt impotriva "tunarii" femeilor. Imi plac femeile asa cum le-a lasat mama natura. Ma rog, cu par nu prea mult pe unde nu trebuie, nici cu mustata. Laughing In rest, sa fie sanatoase toapele tunate. Sanatoase, frumoase si... mai putin paroase. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 33 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  dorina_s Mar 10 Oct - 12:14

Adriana aceea cred ca are multe stoluri de pasarele dupa ea.
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 33 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  pitulicea Mar 10 Oct - 12:19

Laughing Laughing Problemele ei nu prin rejuvenare se rezolva.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 33 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  Faun Mier 10 Iul - 7:29

habibi77 a scris:In Anglia pe la 1500, pentru baut rachiu erau folosite cesti din plumb. Combinatia alcool-plumb fiind atat de toxica ii scotea pe multi din uz pentru cateva zile. Chefliii gasiti intinsi pe marginea drumului erau considerati morti si pregatiti pentru inmormintare. Inainte insa de a fi ingropati li se mai dadea o sansa - erau asezati pe masa din bucatarie timp de cateva zile. Asteptind ca "mortul" sa-si revina - ceea ce se intampla de multe ori - rudele si prietenii mancau si beau in jurul mesei. Asa a aparut obiceiul priveghiului

woow, inca ceva nou de care nu stiam
Faun
Faun
2
2


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 33 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  myrk Vin 12 Feb - 15:12

Cica parul axilar imbunatateste mirosurile care atrag un partener, posibil si sexual. Cica dupa miros iti dai seama, inconstient probabil, si de compatibilitatea genetica. Aici ar fi linkul: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Acum, probabil asa o fi si cu parul pubian. Totusi, ca sa-ti dai seama daca esti compatibil cu persoana de sex feminin, tre' sa stai mai mult cu capul in poala femeii- si invers; cum se zice la ai de degusta vinuri?Degustatori, palpatori organoleptici, olfactiv-simtuali.

Dezgustatori. Aromaterapie. Cam asa si cu mirosurile aiestea. Laughing

Eu fug de ambele situatii. Adica fug cand simt mirosuri axilare si pubiene (si de adulmecat cu nasul). Ma atrag insa locurile epilate si parfumate. Cu riscul mare al incompatibilitatii genetice. Laughing

Cu oamenii de stiinta nu te pui, totusi. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 33 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  pitulicea Joi 30 Dec - 20:55

Laughing Laughing Laughing
Am citit tot articolul. Cercetatorii astia isi cam pierd timpul cu prostii si ajung la rezultate lipsite de importanta si de valoare stiintifica. Oricum, comentariile lui myrk sunt mult mai interesante decat articolul.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 33 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 33 din 33 Înapoi  1 ... 18 ... 31, 32, 33

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum