GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

DIN LUMEA SPORTULUI

+31
Wolff
myrk
itina
kam3l3on
freda white
RALUCA
Pingu
shadow
elis27
Obi-Wan Kenobi
serpico
zexe
tegeusa
seaman65
Nana_Duval
mihaic3001
daffy_
oli
elly
dragos
bursuc
atat de simplu
Mr Nobody
juliette
aspidistra76
bostanul_spatial
habibi77
Radu
snow
kitty
pitulicea
35 participanți

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 29 Empty DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  pitulicea Lun 25 Ian - 19:40

Rezumarea primului mesaj :

Jucatoarea de tenis Venus Williams a socat publicul cu tinuta sa in timpul ultimei sale evolutii la Australian Open.
In timpul partidei disputate cu Lucie Safarova, pe care a reusit sa o invinga, tenismena a atras atentia cand s-a aplecat dupa un prosop si a lasat impresia ca nu poarta lenjerie intima. Ulterior, ocupanta locului 6 in clasamentul WTA a explicat incidentul: "Am purtat chiloti, doar ca erau de aceeasi culoare cu pielea mea..."


A avea, sau a nu avea chiloti? Aceasta-i intrebarea Very Happy
Totusi, cu asa o fustita, nu cred ca ar fi cineva atat de nebun, incat sa joace tenis fara lenjerie intima.


https://www.youtube.com/watch?v=B2Fgt3LeabE
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 29 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Mar 3 Sept - 9:24

Hai, ma. Sa te cheme Scula si sa nu-ti schimbi numele! Laughing

myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 29 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Sam 7 Sept - 22:51

Tenis: Bianca Niculescu. Bianca este o jucatoare de tenis de camp care reprezinta Canada. Parintii sunt romani, s-au stabilit in Canada acum 20 de ani. Bianca are 19 ani si are un talent natural fantastic, e mai talentata decat Simona Halep. Simona este o muncitoare, o luptatoare, joaca un tenis muncit, chinuit, prea elaborat parca. Poate fi numita Simona Zatopek, dupa numele lui Emil Zatopek, atletul care ziceai ca-si da duhul dupa fiecare cursa de alergari, dar care castiga de multe ori.

Bianca joaca mult mai natural, loveste mai curat, gaseste lovituri incredibile, alearga foarte bine pe teren, desi pare nitel grasuta. In seara aceasta joaca finala US Open, impotriva bunicii Serena Wiliams, 37 de ani. Acum 20 de ani, cand Serena castiga primul trofeu la US Open, Bianca nu era nascuta. Laughing

Sa-i uram succes Biancai si s-o urmarim cu interes. Serenei ii dorim sa se pensioneze cat de curand. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 29 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  atat de simplu Sam 7 Sept - 23:11

Mi-ai trezit nostalgii.  Twisted Evil De toamna, evident.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 29 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Sam 7 Sept - 23:17

Laughing In primul rand, de doamna. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 29 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Dum 8 Sept - 1:01

Bianca Andreescu castiga acum US Open la 19 ani! Felicitari si mult succes in accederea spre numarul 1 mondial. La lupta cu Simona Halep! Laughing

Bravo, Bianca! Iar Serenei drum usor spre pension! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 29 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Dum 8 Sept - 2:02

Erata: in primul post am scris Bianca Niculescu. Laughing Avem si o tenismena Monica Niculescu. Laughing Dar era vorba despre Bianca Andreescu, evident. Am remarcat-o, cum am remarcat-o si pe Simona Halep la vremea respectiva. Toti spuneau ca nu are sansa in finala cu Serena. De aceea am si scris inainte, ca sa-mi fie confirmat feeling-ul. Laughing

De parca mai era nevoie. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 29 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  pitulicea Dum 8 Sept - 15:51

Laughing Laughing
Cam asta e tot ce stiu si ce aflu din sport: cat scrie myrk pe-aici. De Simona si de Senera nu puteam sa nu aud, dar nu le-am vazut niciodata jucand.
De Bianca Andreescu acum aud pentru prima data, dar daca ajunge celebra, am sa depun marturie ca myrk are si el aportul lui Razz A cobit Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 29 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Lun 9 Sept - 12:30

Senera? scratch Pai Bianca e deja celebra. S-o bati (in finala) la 19 ani pe Serena, care a spulberat tot pana in finala si nu prea o bate nimeni, chiar daca are 37 de ani...

Oricum, in urma predictiilor, vom imparti premiul de 3,5 milioane de dolari. Laughing

Mitica Dragomir era supranumit Oraculul din Balcesti. Uite ca mai e unul, la Botosani. Laughing

Cred ca ar trebui sa joc la pariuri. scratch Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 29 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  myrk Mar 23 Mar - 1:06

Pe 16 martie s-au implinit 38 de ani de la meciul Universitatii Craiova cu FC Kaiserlautern, din sferturile de finala ale cupei UEFA la fotbal. Universitatea Craiova starnise un interes enorm in Romania, era prima echipa de fotbal din tara care putea accede intr-o semifinala de cupa europeana. In meciul precedent, echipa craioveana eliminase echipa franceza Girodins Bordeaux, in componenta careia intrau multi internationali francezi, un meci memorabil si acesta. Comentatorii francezi pronuntau numele renumitului fundas craiovean Tilohoi- Tilihoa sau Tilioa. Laughing

Dar sa revenim la meciul cu nemtii. Pe vremea aia, meciurile internationale se jucau ziua, de regula pe la amiaza sau dupa amiaza. Mai rar cate un meci se juca in nocturna, Ceausescu facea economie. Dar acum e misto ca se joaca in campionat iarna, la -20 de grade afara, seara, pe gheata, ploaie, ninsoare si caderi de meteoriti, incepand cu orele 20:45. Inchidem paranteza. Laughing Atunci eram in clasa a 8-a, daca-mi aduc bine aminte. Aveam ore dupa-amiaza. Ora meciului coincidea cu ora de geografie a lui Mos Pedala. Asa il porecleam pe profu' de geografie, din cauza ca avea un picior cu defect , il tinea teapan cand mergea, si cand mergea, parca impingea o pedala. Profu' era baiat de treaba, dar cand il apucau duritatile, cand noi eram obraznici in clasa, ne invita la catedra. Ajunsi aici, ne invita sa-i aratam palmutele si, in functie de gradul de vinovatie stabilit  de o instanta doar de el stiuta, ne aplica: harst! o lovitura rapida de aratator peste palme, sau doua-trei, dupa caz. Te cuminteai instantaneu si plecai in banca cu palmele cat pepenii. Am patit si eu o data, cand rupeam hartiute mici- mici si le presaram pe capul colegei de banca din fata, fara ca ea sa-si dea seama. La un moment dat, pe capul fetei se aduna o gramajoara respectabila de confeti, care la miscarile capului cadeau gratios in stanga si-n dreapta, in timp ce colegii din spate se prapadeau de ras. Dar, pentru o scurta perioada de timp, ma cumintea Mos Pedala. Laughing

Noi baietii stiam ca meciul pica in timpul orelor. De fapt si fetele erau interesate. Craiova devenise un fenomen national atunci, poate greu de inteles astazi. Dar totul se traia intens in acele momente (si vremuri). Cum spuneam, noi baietii ne-am propus sa ascultam meciul in timpul orelor. Eu aveam un aparat de radio Zefir, micut, dar nu prea se gaseau baterii. Pentru meci, facusem cumva rost de baterii. Nu mai tin minte cum am ascultat prima repriza si ce ora de specialitate era, dar stiu ca o facusem, cu radioul dat incet si lipit de ureche. Rezultatul il anuntam in soapta, toata clasa era curioasa. La pauza era 0:0. Repriza a doua se suprapunea cu ora de geografie. Ne gandeam ca procedam la fel si la ora de geografie. Intra profu' de geografie impetuos in clasa, noi ne ridicam in picioare. Apoi, solemn si sever, proclama: - Care aveti aparate de radio, inchideti-le si aduceti-le pe catedra! Noi in banci am incremenit, dezumflati: pierdeam meciul vietii in direct. Ovidiu F., in recreatie, fugise pana acasa- statea vizavi de scoala- si adusese si el un aparat de radio mai marisor, Albatros sau ce-o fi fost, sa fie de rezeva in caz ca ne lasau bateriile. Am sovait noi o clipa, apoi de frica aratatorului, eu si Ovidiu am dus botosi aparatele de radio pe catedra. Imediat, profu' de spune: - Acum deschideti-le si hai sa ascultam meciul impreuna! Laughing Toata

Continui "articolul" dupa cateva zile in care n-am reusit sa scriu nimic. Hai sa incerc sa-mi aduc aminte ce gandeam in urma cu cateva zile.  Laughing

Toata clasa a rasuflat usurata. Am stat cuminti ascultand meciul, in timp ce la radio- parca era Cristian Topescu- transmitea sugrumat de emotie ocazie dupa ocazie a Craiovei. Cand in sfarsit a dat gol fundasul Negrila in minutul 82- facuse schimb cu atacantul Cartu, zice Cartu in interviu ca l-a trimis pe Negrila la corner, ca poate are mai mult noroc, si a fost- toata clasa a strigat goool! , de fapt ne-am dat seama imediat ca toata scoala a strigat gool, si de fapt tot cartierul. Laughing Toata scoala asculta meciul la radio- daca am fi avut televizoare in clasa sau telefoane mobile, l-am fi si vizionat. Laughing

Evident ca la radio Topescu isi dadea sufletu' strigand, dar cine il mai auzea? Laughing Craiova s-a calificat in semifinale, noi eram fericiti,  Moculescu facuse un cantecel la tv- hai Craiova dragii mei, fiti ca niste pui de lei, hai Craiova izbanditi, sa ne faceti fericiti- iar profu' de geografie, cand aveam lectie la geografie despre orasele patriei, cand ajungea la Craiova si prezenta relieful, industria locala si tot tacamul, nu uita sa aminteasca: dupa unii, aici s-ar afla si cea mai buna echipa de fotbal din Romania, iar noi aplaudam. Laughing Daca nu cea mai buna, cu siguranta a fost cea mai iubita echipa din Romania.

Cam asta a fost. Si a fost frumos. Si-am incalecat pe-o sa. Laughing

myrk
myrk
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 29 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  shadow Dum 5 Sept - 22:19

Un mare sportiv  ne a parasit astazi: Ivan Patzaichin a trecut la cele vesnice ...

L am admirat mereu , am trait alaturi de el multe din momentele sale de glorie ce m au facut mandru ca sunt roman , dar totul are un sfarsit...

Fie i amintirea vie si tarana usoara!
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 29 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  pitulicea Joi 16 Dec - 9:34

Unul dintre cei mai buni atacanți ai ultimei decade s-a lăsat de fotbal.
https://r3media.ro/unul-dintre-cei-mai-buni-atacanti-ai-ultimei-decade-s-a-lasat-de-fotbal-nimeni-nu-intreaba-care-i-cauza-accidentarii/?fbclid=IwAR3AgwpQX2_z7udc1lUeRgfwFHAELrQniC12toCm8kCvG20TMCt_tYZW7Ck
Nu e singurul sportiv care a avut probleme de sanatate in ultimul an, de cand cu vaccinarea obligatorie a celor care vor sa participe la competitii sportive Sad Pacat de ei, bietii sportivi. Dupa ani intregi de munca si antrenamente, acum trebuie sa-si incheie cariera. Unii si-au incheiat si viata, nu doar cariera. Dar... asa-i in fotbal confused

Fără precedent: după Eriksen, Răuță și Aguero, încă un fotbalist se prăbușește pe teren. În doar cinci luni. Care-i legătura?

https://r3media.ro/fara-precedent-dupa-eriksen-raduta-si-aguero-inca-un-fotbalist-se-prabuseste-pe-teren-care-i-legatura/
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 29 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  pitulicea Joi 19 Mai - 8:48

Inca o stire funebra din lumea sportului. Au fost nenumarate altele, pe care nu le-am postat Smile
Foarte multi sportivi au murit in ultimii doi ani... si vor continua sa moara. Ce-i drept, omul nu-i facut sa traiasca vesnic. confused


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 29 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  pitulicea Vin 20 Mai - 8:58

Ieri am venit cu o stire, azi cu alta. Se pare ca sportul devine un mare cimitir.
Unii o sa spuna ca n-are nimic de-a face cu vaccinul. Eu o sa cred in continuare ca are.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 29 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  dorina_s Vin 20 Mai - 9:03

Trist, de obicei anomaliile la inima se vad greusi sunt descoperite din intamplare
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 29 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  pitulicea Vin 20 Mai - 9:19

Sportivii fac des controale medicale. Daca ar avea probleme, le-ar depista. Hai sa zicem ca se intampla unuia, li se intampla la doi, trei in decurs de doi ani... dar deja au murit cu zecile de cand cu vaccinarea. Cei mai multi au murit chiar pe teren.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

DIN LUMEA SPORTULUI - Pagina 29 Empty Re: DIN LUMEA SPORTULUI

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum