Stirea zilei

Pagina 61 din 61 Înapoi  1 ... 32 ... 59, 60, 61

In jos

Stirea zilei

Mesaj  habibi77 la data de Joi 11 Mar - 11:19

Rezumarea primului mesaj :

Ieri mare scandal in Senat. De ceva timp se vehiculeaza ideea ca Base ar fi bolnav, si conform Constitutiei cel care urmeaza sa ne conduca destinele (interimar) in cazul in care presedintele se afla in incapacitatea de a-si exercita indatoririle fata de tara , ar fi presedintele Senatului. Ieri, pe ordinea de zi a fost propusa , de catre PD-L si independenti, votarea alungarii lui Geona de la pupitrul prezidential al senatului. PD-L- ul a si gasit inlocuitor, d-na Sulfina Barbu......cred ca ne indreptam spre dictatura.....putin cate putin....
habibi77
6
6

Sus In jos

Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow la data de Mar 27 Feb - 18:34

Am urmarit sedinta CSM-ului ( de fapt doar sectia de procurori a acestuia )   in care s-a dezbatut cererea de revocare a procurorului sef al DNA : s-a dat un aviz negativ .
Aveam mici dubii  dar ma asteptam ca acesta sa fie raspunsul   la  toata tarasenia ( nu-i pot spune altfel ) : un eminent profesor de drept , fost judecator la CCR , rector al Universitatii Cuza , actualmente ministru de justitie  se preteaza unui joc politic murdar si face o cerere de recuzare bazata  in mare parte pe neadevaruri , supozitii  si informatii din media , nefondate ... chiar imi pare rau pentru el .

Ce va face oare presedintele Iohannis ? thinking
shadow
6
6

Sus In jos

Re: Stirea zilei

Mesaj  dorina_s la data de Mar 27 Feb - 21:17

Va respinge cererea!
dorina_s
5
5

Sus In jos