GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stirea zilei

+54
eledas
SoulOfOcean
RALUCA
mastermind
pauletz
itina
mielusica
myrk
Woo Woo
Ostional
Annya
puricelu
Pingu
parwous
Krissunu
Sturmritter
Violoncella
Amrita
Asgard
Popa
no.body
fata_cu_sosete_de_diamant
elis27
Mandarax
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
raichu
seaman65
shadow
dominik
mihaic3001
Nana_Duval
sharp00714
zexe
GESF
oli
Eleonore
daffy_
fotohobby
Demostene
mrs nobody
dragos
mari
atat de simplu
aspidistra76
lynn
man
kitty
Mr Nobody
costica19
Radu
snow
pitulicea
habibi77
58 participanți

Pagina 61 din 65 Înapoi  1 ... 32 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65  Urmatorul

In jos

Stirea zilei - Pagina 61 Empty Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 11:19

Rezumarea primului mesaj :

Ieri mare scandal in Senat. De ceva timp se vehiculeaza ideea ca Base ar fi bolnav, si conform Constitutiei cel care urmeaza sa ne conduca destinele (interimar) in cazul in care presedintele se afla in incapacitatea de a-si exercita indatoririle fata de tara , ar fi presedintele Senatului. Ieri, pe ordinea de zi a fost propusa , de catre PD-L si independenti, votarea alungarii lui Geona de la pupitrul prezidential al senatului. PD-L- ul a si gasit inlocuitor, d-na Sulfina Barbu......cred ca ne indreptam spre dictatura.....putin cate putin....
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Stirea zilei - Pagina 61 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Mar 27 Feb - 18:34

Am urmarit sedinta CSM-ului ( de fapt doar sectia de procurori a acestuia )   in care s-a dezbatut cererea de revocare a procurorului sef al DNA : s-a dat un aviz negativ .
Aveam mici dubii  dar ma asteptam ca acesta sa fie raspunsul   la  toata tarasenia ( nu-i pot spune altfel ) : un eminent profesor de drept , fost judecator la CCR , rector al Universitatii Cuza , actualmente ministru de justitie  se preteaza unui joc politic murdar si face o cerere de recuzare bazata  in mare parte pe neadevaruri , supozitii  si informatii din media , nefondate ... chiar imi pare rau pentru el .

Ce va face oare presedintele Iohannis ? thinking
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 61 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  dorina_s Mar 27 Feb - 21:17

Va respinge cererea!
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 61 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Joi 9 Apr - 14:30

Titlu de stire:
În plină epidemie de coronavirus, SPP-ul pune la bătaie 2 milioane de euro pentru achiziția de mașini
Si voi tot mai credeti ca virusul asta e asa de periculos precum va fac unii sa credeti? Oare eu de ce nu pot sa cred asta? Nimic nu ma poate convinge. De-asta nici NU STAU ACASA!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 61 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Dum 4 Oct - 23:19

Ce are una cu alta ?  scratch
Ar fi trebuit sa și cumpere măști dacă banii respectivi erau pentru înnoirea parcului auto ?

Nu trebuie sa stam acasă , doar sa respectam câteva măsuri de prevenție .

Am consăteni morți din cauza acestui virus , cunoscuți care au  făcut forme grave și au stat la aparate , bănuiesc ca l am avut și eu dupa doua săptămâni in care m am simțit ft rău dar nu suficient încât sa chem izoleta Evil  ,,,, intr un fel sau altul suntem nevoiți deocamdată sa convetuim cu acest virus ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 61 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Mier 27 Oct - 22:29

Suntem intr-o criza guvernamentala prelungita, avem un al doilea premier desemnat care incearca sa gaseasca sprijin politic la partide pentru formarea unui executiv cu puteri depline.

Trist este ca pe nici unii nu ii intereseaza situatia grava in care ne aflam: pandemia , criza energetica si implicit economica, iarna care bate la usa , primeaza propriul interes.
Oportunisti pana in maduva oaselor.
Intr-o tara normala s-ar fi ajuns deja la un consens , la un consens nu la un compromis.
Consensul e cum sa faci mai bine pentru cei multi , compromisul e bataia pentru cascaval: toti calca pe cadavre la propriu pentru a apuca o bucata.

Daca cei care ne conduc nu-si dau mana in momente de cumpana de ce ne mai mira  vrajba care este intre noi ? La un asa popor, asa conducatori .   Twisted Evil

Am avut doi conducatori mari , regii Carol I si Ferdinand , primul a format Romania scotandu-ne de sub turci, celalalt ne-a reintregit unind tot neamul intr-o singura tara mare: niciunul nu era roman.
Asta spune multe....
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 61 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Joi 28 Oct - 8:42

Pai nici Iohannis nu e roman. Si asta spune multe Laughing Idem Arafat Mad
De acord cu tine de data asta. Nu-i intereseaza pe niciunii soarta noastra, doar ciolanul. Nici macar nu se mai ascund. O fac pe fata.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 61 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Joi 28 Oct - 11:38

Mda. D-l presedinte Ionica a plecat in Egipt. Tot miserupist. Laughing

Pai romanul poate fi batjocorit la nesfarsit pentru ca permite si pentru ca e dezbinat. La cate milioane de oameni, atatea milioane de pareri. S-au prins si astia ca-si pot bate joc de noi la nesfarsit. Altfel nu si-ar fi permis.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 61 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Sam 30 Oct - 23:10

Iohannis e mai roman prin origini fata de multi dintre noi ...
Ce face omul in timpul liber e problema lui si daca nu stiati, puterea executiva nu este la Cotroceni ci la palatul Victoria...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 61 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Lun 1 Noi - 12:00

Nu stiam. De fapt, nu stiam si nu stiu... nu stim nimic. Numai unii stiu. Laughing

Apoi era un un proverb: tara arde si baba se cheaptana. Asa si prezidache al nost'. Ma rog, timpul lui liber e "sfant". La figurat. Laughing

Sa ramana la origini. Si el si "romania" lui (orijinara). Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 61 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Lun 1 Noi - 12:08

In timpul lui liber??? Laughing Laughing Laughing Laughing  Asta e buna. Nu era chiar timpul lui liber si era pe banii nostri. Acum urmeaza sa plece in Scotia... tot din "timpul lui" si pe banii nostri. Dar uita si el si uiti tu, shadow, ca timpul lui fiind presedinte, e din timpul nostru. Vizitele oficiale nu-s vacante.  Cool

P.S. Nu urmeaza sa plece, ci a plecat deja Laughing  
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 61 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Lun 1 Noi - 12:42

Mna. Am zis ceva de sefu' si de gubernu' lui, da' am sters. Si de alegatori. Laughing

Deci n-am zis nimic. Suntem prieteni. Laughing

(Doamne iarta-ma! Asa zice un prieten de-al meu cand ii vine sa injure! Laughing )


myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 61 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Lun 1 Noi - 12:48

Laughing Laughing Tre' sa vorbim cu manusi...pe limba Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 61 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Lun 1 Noi - 13:09

Da. Cu masca. Laughing

Apostolul Pavel ii zice "sare" (le zice la "manusi", de fapt Laughing ). Deci chiar daca vorba e "iute", ii dregi gustul cu "sare" si se face "dulce". Laughing

Asta a fost pentru tine. Si pentru mine (ca sa nu uit). Laughing

Pitu, stii ce insemna cuvintele "nu mai pot"? Ai un topic dedicat, pe undeva? Scuze si pentru offtopic! De fapt, e "of" topic. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 61 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Joi 11 Noi - 9:56

Stiri? Ia uite stiri ....adevarate, nu fake-uri de-ale oamenilor idioti, ticalosi sau si una si alta Very Happy

Dezvăluiri TOTALE despre concertul din SUA la care au murit înțepații pe capete. Mister, mușamalizare, propagandă.
Datele REALE care cutremură sufletele părinților: Cresc decesele în rândul tinerilor.
Noua Normalitate atacă direct inocența copiilor.
Antwerpul se confruntă deja cu valul înțepaților internați in stare gravă. Mărturii din spitale.
Reînceperea urmăririi penale în cazul lui Arafat.
Bill Gates anunță următoarea pandemie și, imediat, a apărut și serul experimental împotriva virusului.
Medicii români confirmă totul: Explozie de reacții adverse severe. Eficiența serului scade la jumătate în câteva luni. Anticorpii monoclonali - terapia salvatoare.
https://www.facebook.com/NewsRomania11/videos/621872879180214
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 61 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Mier 17 Noi - 8:48

Deci, pe scurt, proiectul de lege care urmeaza sa se voteze satamana viitoare. L-am pus in politic, pentru ca nu are nimic de-a face cu sanatatea Smile
Daca legea asta se adopta, eu voi fi printre cei care isi pierd locul de munca Sad


Varianta scurta (mi s-a transmis ca cea lungă nu este înțeleasă de toată lumea)
Proiect lege certificat conform amendamente PNL și PSD:
1. certificat digital național (QR) este introdus pe perioada nedeterminata, indiferent daca avem stare de alerta sau nu, indiferent daca avem cazuri in tara sau nu
2. certificatul digital (QR) trebuie să îl prezinți obligatoriu ca să mergi la muncă sau să intri în sediul vreunei unități publice sau private, atât pentru copii, cât și pentru adulți. Adică:
- dacă nu îl ai nu poți să mergi la muncă;
- fără certificat copilul nu poate să meargă la școală sau la facultate;
- fără certificat nu intri în spital;
- fără certificat nu intri în magazin;
- fără certificat nu intri în biserică;
- fără certificat nu mai intri în sediul niciunei societăți ca și client sau angajat;
- fără certificat nu mai intri nicăieri;
- fără certificat nu mai poți să intri în Parlament, chiar dacă ești senator sau deputat.
Cine te lasă să intri fără certificat își ia amendă cuprinsă între 10.000 lei și 100.000 lei.
Numai cei din puterea judecătorească (judecători, procurori etc) vor putea să meargă la muncă fără certificat.
Putem să intrăm numai în sediile puterii judecătorești fără certificat (judecătorii, tribunale, curți de apel, parchete etc.)
3. cei testați pozitiv și necesită internare, își vor plăti cheltuielile cu spitalizarea.
4. Testarea gratuită va fi numai 1 sau 2 luni (10 teste gratuite pe luna), dupa care testarea o vom face pe banii noștri.
Chiar si cele 10 teste gratuite din prima luna pot rămâne numai pe hartie, daca statul nu decontează.
5. Dacă ai contraindicații pentru vaccinare, testarea va fi gratuita. E posibil sa ramana tot pe hartie, daca statul nu ofera sau nu deconteaza testele gratuite, dar tu trebuie sa prezinti certificatul de testare ca sa ai acces oriunde.
6. Dacă nu prezinți certificat când te duci la muncă, ți se suspendă automat contractul de muncă câte 30 zile până îl prezinți
7. Daca nu esti vaccinat si te hotarasti sa te vaccinezi, ți-ar plăti statul testarea până când ajungi la schema completă de vaccinare (pe hârtie, că în realitate poate să nu se întâmple).
8. Poți să te plângi instanței că ți s-a suspendat contractul de muncă și să câștigi numai dacă este o eroare (dacă aveai certificat și a zis angajatorul că nu ai). Dacă în realitate nu ai avut certificat ți se va respinge acțiunea și contractul rămâne suspendat pentru că așa zice legea și judecătorul nu poate să treacă peste lege.
Concluzii:
- se va impune vaccinarea obligatorie indirectă (dacă nu ai bani să te testezi, va trebui să te vaccinezi).
- Certificatul va fi folosit pe termen nedeterminat
NU ARE LEGATURA ACEST CERTIFICAT CU TRANSMITEREA VIRUSULUI
https://docs.google.com/.../1mx2M9FcrP74litBH.../edit...
PS: va rog sa cititi si amendamentele lor puse in link.

Elena Radu
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 61 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 61 din 65 Înapoi  1 ... 32 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum