GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

+5
Vica
Ink
Violoncella
myrk
pitulicea
9 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătescă?

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Vote_lcap44%Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Vote_rcap 44% 
[ 7 ]
Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Vote_lcap6%Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Vote_rcap 6% 
[ 1 ]
Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Vote_lcap50%Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Vote_rcap 50% 
[ 8 ]
Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Vote_lcap0%Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Vote_lcap0%Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Total voturi : 16
Inapoi
 
 

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Empty Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  pitulicea Vin 17 Mai 2013 - 21:47

De multe ori ne intrebam, cand invitam pe cineva in oras, sau cand suntem invitati:
Cine ar trebui sa plateasca? Love
Unii sunt de parere ca barbatul, altii sunt de parere ca cel/cea care face invitatia sau, de ce nu, jumi-juma Smile
Hai sa vedem cum gandesc femeile si cum gandesc barbatii legat de aceasta chestiune atat de sensibila (asta va rezulta din comentariile voastre, fireste Wink )

Fiind vorba de un sondaj, astept "raspunsul" vostru sub forma de "vot". Dar si comentariile sunt binevenite. Foarte binevenite! Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  pitulicea Vin 17 Mai 2013 - 21:53

Eu am votat EL! Very Happy
Indiferent ca mi-e iubit sau ca e doar un prieten, asa mi se pare cavaleresc Smile
Acuma ce sa zic? E drept ca sunt situatii in care, daca eu imi invit un prieten la o cafea, ma ofer sa o platesc eu... Dar daca el insista sa ia "sarcina" asupra lui, il las sa plateasca. Nu pentru ca as fi zgarcita, ci pentru ca sunt de moda veche si mi se pare firesc sa plateasca barbatul.
Sunt si cazuri cand ies cu amicii si atunci fiecare isi plateste consumatia. Nu-mi place ca amicii sa plateasca pentru mine si nici eu pentru ei. Nu ne leaga o prietenie atat de mare si nici nu vreau sa le fiu indatorata. Evil
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Empty vreau sa fiu cinstit!

Mesaj  myrk Mier 22 Mai 2013 - 17:40

Daca i-s atat de drag, sa plateasca sau chiar sa ma intretina! Very Happy Evident ca s-a vrut o gluma! Cred ca , invariabil, el tre' sa se ocupe de partea financiara, pentru a nu deveni penibil! Chiar e penibil sa mergi undeva si fata sa-si deschida poseta si sa plateasca (doar daca nu are cardul tau in portmoneu- adica purtator de monade Smile )! Toata viata am cautat sa evit lucrurile penibile si extrem de penibil mi s-ar parea sa merg cu cineva, undeva, candva si sa fiu (prea)cinstit!! Very Happy
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  Vizitator Mier 22 Mai 2013 - 17:51

Ca femeie, e bine sa ai tot timpul ceva in portofel, ca back-up Laughing
Dar eu zic că depinde de situaţie. Dacă bărbatul o invită pe femeie atunci, clar, bărbatul plăteşte. Dacă femeia propune ieşirea atunci fie fac 50/50, fie tot bărbatul plăteşte. În orice caz, nu plăteşte femeia consumaţia bărbatului... încă Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  pitulicea Mier 22 Mai 2013 - 19:22

Ia uite ce baiat de treaba avem aici Wink Mi-a placut raspunsul lui myrk!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  Violoncella Mier 22 Mai 2013 - 19:34

Eu is nemtoaica. Sau am gandire de neamt. 50-50 e cel mai bine.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  pitulicea Sam 18 Ian 2014 - 19:54

4 raspunsuri si numai 3 voturi. Oare cine n-a votat? Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  Ink Mar 23 Iun 2015 - 14:28

Eu am votat jumi-juma. Asa prefer sa fac, dar nu m-ar deranja sa platesc eu. Chiar ma simt putin prost cand plateste el doar pentru ca asa trebuie sa faci in societatea noastra.
Ink
Ink
1
1


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  pitulicea Mar 23 Iun 2015 - 14:40

Si eu mai platesc uneori si ma simt prost cand o fac Laughing Laughing Dar nu mi se pare corect sa plateasca doar el.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  Ink Mar 23 Iun 2015 - 16:08

Da, tocmai ca ma simt prost cand plateste el. N-as avea nicio problema sa platesc eu uneori, dar in general sa fie fiecare pentru ce a comandat.
Ink
Ink
1
1


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  Vizitator Dum 16 Aug 2015 - 13:17

Eu merg pe fifty-fifty, este cel mai corect asa, atata timp cat nu suntem prea apropiati. Smile La o adica, nu te vei simti datoare in nici un fel. Si nici nu vad de ce ar trebui sa plateasca ptr mine un tip cu care inca nu stiu daca voi avea o relatie apropiata sau nu. Dar daca suntem prieteni buni, ne putem permite ca o data sa plateasca el, o data eu...dupa cum ne taie capul. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  Vica Joi 26 Noi 2015 - 16:17

Sa plateasca el,ca are leafa mai mare Laughing Laughing
Vica
Vica
6
6


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  pitulicea Joi 26 Noi 2015 - 20:23

Laughing De acord cu Vica!
Si daca n-o are mai mare, tot el sa plateasca!
Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  shu Lun 28 Mar 2016 - 9:01

nu, nu... ea plateste, in special daca el o are mare Very Happy
shu
shu
4
4


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  pitulicea Lun 28 Mar 2016 - 9:02

Bine, bine, dar in sondaj ce-ai bifat? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească? Empty Re: Când ieşiţi în oraş, cine ai vrea să plătească?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum