Zodia Caine

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Zodia Caine

Mesaj  pitulicea la data de Mier 24 Feb - 21:12

Rezumarea primului mesaj :

Cainele este prin excelenta un prieten de nadejde. Este loial si devotat, blând si întelegator.

Filozofia de viata a Cainelui este materialista si se bazeaza pe un deosebit simt etic. Are un fler deosebit, iar când vede o nedreptate se zbârleste tot. Este foarte îndârjit împotriva necinstei si a asupririi. Nu e bine sa te pui cu el, mizând pe proverbul "Cainele care latra, nu musca", pentru ca nu e valabil si la el: pe cât de tunator latra, pe atât de amarnic musca.

Cainele este combativ si cinic din fire. Dupa el, pesimistul nu este decât un optimist bine informat. Nimic nu-l surprinde, nici macar scenariile cele mai sumbre. Nu prea crede în bunatatea oamenilor si, în general, nu are încredere în necunoscuti. Cu toate acestea, daca ai reusit sa îi cuceresti inima, Cainele îti va deveni un prieten de nadejde.

Îi place sa se miste în aer liber, în afara aglomerarilor urbane. Seara, nimic nu-i face mai mare placere decât sa stea lânga focul din camin, cu o carte în brate.

Zodiac chinezesc - zodia Caine Filozof si realist, Cainele nu-si imagineaza ca poate schimba lumea. Pentru a se feri de dezamagiri, îsi alege cu grija prietenii, dupa ce i-a verificat cu atentie. În cercul lui închis, în care domneste afectiunea, Cainele este în sfârsit el însusi: un tovaras excentric si haios.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Re: Zodia Caine

Mesaj  oli la data de Dum 31 Iul - 21:36

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
In lesa nu stau....... big hug big hug
oli
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Joi 13 Sept - 19:06

oli...mie nu imi e in clar: esti Caine sau Mistret? Suspect De fapt, nici tie nu ti-e prea clar Laughing Laughing
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  oli la data de Joi 13 Sept - 19:14

Nu prea dar no ...anul e 1970 asa ca ......ceva oi fi ! Poate ceva intre caine si porc! Laughing Laughing Laughing
oli
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Joi 13 Sept - 19:16

Laughing Laughing Daca-i '70 esti Caine. Interesant ca ti s-a potrivit si Mistretul. Daca mai citesti si alte zodii, te recunosti si acolo Razz
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  habibi77 la data de Joi 13 Sept - 19:43

habibi77
6
6

Sus In jos

Mesaj  oli la data de Joi 13 Sept - 19:48

No dai pace ...is cocos aici Laughing Laughing Laughing ! Gata cu zodiacul asta cu ochii mici !
oli
6
6

Sus In jos

Mesaj  habibi77 la data de Joi 13 Sept - 19:54

Laughing Laughing Laughing Stii ce e ciudat? Si al profilul tau tot cocos zice ca esti! Deci, esti cocos! Very Happy
habibi77
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Joi 13 Sept - 19:56

Nici nu-i de mirare ca tu canti la tine-n casa Laughing
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  oli la data de Joi 13 Sept - 19:59

Pai daca is doar eu si gaina si cocos?
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
oli
6
6

Sus In jos

Mesaj  simy la data de Sam 27 Oct - 16:28

Exact animalul meu preferat sunt si in zodiacul chinezesc Wink
simy
2
2

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Joi 24 Ian - 22:04

Perechea ideala a Cainelui este Tigrul sau Calul. Cu Dragonul va avea numai zile fripte.

Compatibilitate Caine - Sobolan
Desi Cainele pare cam "nesarat" în ochii Sobolanului, pot ajunge la o convietuire stabila. Important este ca exista respect reciproc.

Compatibilitate Caine - Bivol
Desi o astfel de relatie nu este exclusa, Cainele si Bivolul au prea putine în comun si nu se vor simti bine împreuna. Mai bine nu.

Compatibilitate Caine - Tigru
Tigrul si Cainele se admira si se respecta reciproc. O echipa învingatoare în afaceri si un cuplu solid în relatiile sentimentale.

Compatibilitate Caine - Iepure
O relatie deosebit de stabila. Cainele si Iepurele pot avea o viata plina de bucurii împreuna.

Compatibilitate Caine - Dragon
O relatie de evitat fara ezitare si fara regrete. Cu orice pret. O relatie - de orice tip - dintre un Caine si un Dragon îi poate aduce pe amândoi în pragul nebuniei.

Compatibilitate Caine - Sarpe
Atractie la prima vedere. Dupa ce vor experimenta dragostea trupeasca, Cainele si Sarpele îsi vor da seama ca se înteleg foarte bine si spiritual.

Compatibilitate Caine - Cal
O compatibilitate deosebita. Cainele si Calul vor avea o relatie durabila, fericita si plina de realizari.

Compatibilitate Caine - Capra
Între Caine si Capra nu exista atractie pentru ca nu au nimic în comun. Pot petrece mult timp împreuna, dar nici unuia n-o sa-i faca mare placere.

Compatibilitate Caine - Maimuta
O relatie cu mari sanse de reusita, pentru ca si Cainele si Maimuta îsi doresc foarte mult sa fie împreuna. Se vor întelege bine pentru ca se completeaza reciproc.

Compatibilitate Caine - Cocos
Nu au mai nimic în comun, asa ca o relatie între Caine si Cocos e putin probabila, si numai cu mari eforturi.

Compatibilitate Caine - Caine
Amândoi sunt blânzi, întelegatori si devotati. De regula, o relatie între doi Câini este trainica.

Compatibilitate Caine - Mistret
Cu toate ca va fi, probabil, oarecum monotona, o relatie între Caine si Mistret se bazeaza pe sinceritate si respect reciproc. Asadar, o vor duce bine împreuna.
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Gratiela Turtu la data de Joi 3 Mar - 23:10

oli a scris:Merci Pitu. Laughing  Laughing M-am nascut ....batrana ! sexy

Acum am reusit sa citesc tot despre "cainele " ce sunt si imi dau seama ca e perfect adevarat ce se zice despre "caine".Cel putin la mine se potriveste de minune .Nici nu imi vine sa cred . scratch
Mda! Nu stiu cum m-am nascut, dar cu siguranta, intineresc!!! thinking
Gratiela Turtu

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum