GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

+11
sharp00714
myrk
ssdd
pauletz
tegeusa
Pingu
soryn
shadow
RALUCA
seaman65
pitulicea
15 participanți

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Vote_lcap26%Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Vote_rcap 26% 
[ 8 ]
Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Vote_lcap71%Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Vote_rcap 71% 
[ 22 ]
Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Vote_lcap3%Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
 
Total voturi : 31
Inapoi
 
 

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Empty Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  pitulicea Vin 2 Noi - 22:09

Rezumarea primului mesaj :

Hai sa vedem, cum ne-am alege angajatii daca am fi angajatori [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asa vom sti, la randul nostru, la ce sa ne asteptam cand vom merge sa ne angajam Smile

E interesant de vazut pe care-l considera angajatorii ca fiind cel mai important criteriu de selectie.

Fiind vorba de un sondaj, astept "raspunsul" vostru sub forma de "vot" in sondaj. Dar si comentariile sunt binevenite. Foarte binevenite! Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  soryn Mier 7 Noi - 8:32

Cel care se prezinta pentru angajare consider ca automat trebuie sa aiba o anumita pregatire profesionala, indeplineste acele conditii care se impun pentru angajare ,altfel n-are ce cauta acolo,insa daca nu ai un pic de experienta in domeniu si vii asa , de pe bancile scolii, cum s-ar zice, macar ar trebui sa stii sa comunici.Este foarte importanta comunicarea pentru asi putea insusi indatoririle si atributiunile care i se vor cere.
Modul in care arata este important pentru manechini, modeling, dar si acolo daca ajungi sa concurezi pentru un post sau pentru un concurs de frumusete si nu stii sa te exprimi ai sanse foarte mici sa castigi, chiar daca rati super.

Pana si zugravului lui seaman ii trebuie comunicare, daca nu face lucrarea asa cum vrei tu, deageaba este bun profesionist, iese cum stie el
Votat 1, comunicarea
soryn
soryn
4
4


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  pitulicea Mier 7 Noi - 9:56

Comunicarea e importanta indiferent ca stii meserie sau nu Smile Comunicare nu inseamna doar a vorbi cursiv si/sau persuasiv.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  seaman65 Mier 7 Noi - 10:31

Cred ca are dreptate Soryn, te pacalesti omul la interviu, te face din cuvinte si-l angajezi, apoi la munca ii face si pe aia din cuvinte si cred ca-i bun si-l promoveaza director. Laughing
Comunicarea este cheia. Very Happy
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  pitulicea Mier 7 Noi - 10:35

Laughing Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  Pingu Mier 7 Noi - 12:07

dupa pregatirea profesionala Very Happy
important ii sa-mi produca bani, nu sa fie ceva sugative Razz
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  pitulicea Mier 7 Noi - 15:04

Si iti imaginezi ca numai ala pregatit profesional iti poate aduce bani? El e singurul corect? Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  Pingu Mier 7 Noi - 15:10

corect? Surprised
Io nu am nevoie de asa ceva intr-o viitoare firma, ci de oameni care stiu sa lucreze la sange cu statul, adica la limita legii. Very Happy
corectitudinea trebuie sa fie cu mine, adica eu iti ofer atat, iar tu faci asta Smile
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  pitulicea Mier 7 Noi - 15:11

Aha.... deci sa fie pregatiti profesional sa devina niste hoti cinstiti Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  Pingu Mier 7 Noi - 15:17

Logic. Very Happy
In afaceri daca esti cinstit. Smile
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  seaman65 Mier 7 Noi - 15:18

Laughing Laughing Laughing
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  tegeusa Vin 9 Noi - 9:56

daca as ajunge sef si ar trebui sa-mi aleg angajatii as da o proba practica si i-as alege pe aia care mi-ar place Very Happy
3 sa lucreze, sa fie urati si prosti, da productivi, si o secretara de aia capabila sa ridice mortii din mormant, numai buna dimineata ,cand gandurile inca-s tulburi, sa ma focalizeze la treburile curente. Very Happy
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  pitulicea Vin 9 Noi - 10:00

Laughing Laughing Ti-am dat un verde ca m-ai facut sa rad.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  pauletz Dum 13 Ian - 10:16

am ales pregatirea personala, fiind ca eu consider ca partea de comunicare trebuie sa o aiba seful, pentru ca daca el stie cum sa comunice si sa isi transmita gandurile si ideile aganjatilor cu cea mai mare precizie, iar atunci daca sunt pregatiti profesional acestia vor reusi sa transpuna practic ceea ce le-a sugerat seful lor...
pauletz
pauletz
3
3


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  pitulicea Dum 13 Ian - 10:19

Suspect Adica angajatii sa fie doar niste simpli executanti?
Merge si asta, dar depinde de post si de atributiile postului.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  seaman65 Dum 13 Ian - 16:03

Lipseste un r prin fo' doo cuvinte? Laughing
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? - Pagina 2 Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum