GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

+11
sharp00714
myrk
ssdd
pauletz
tegeusa
Pingu
soryn
shadow
RALUCA
seaman65
pitulicea
15 participanți

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Vote_lcap26%Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Vote_rcap 26% 
[ 8 ]
Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Vote_lcap71%Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Vote_rcap 71% 
[ 22 ]
Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Vote_lcap3%Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
 
Total voturi : 31
Inapoi
 
 

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Empty Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  pitulicea Vin 2 Noi - 22:09

Hai sa vedem, cum ne-am alege angajatii daca am fi angajatori [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asa vom sti, la randul nostru, la ce sa ne asteptam cand vom merge sa ne angajam Smile

E interesant de vazut pe care-l considera angajatorii ca fiind cel mai important criteriu de selectie.

Fiind vorba de un sondaj, astept "raspunsul" vostru sub forma de "vot" in sondaj. Dar si comentariile sunt binevenite. Foarte binevenite! Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  pitulicea Vin 2 Noi - 22:15

Am ales prima varianta: dupa cum comunica.
Acuma, depinde ce intelegem prin pregatirea profesionala. Daca se refera doar la niste studii in domeniu, finalizate cu o diploma, asta pentru mine nu inseamna nimic. Daca se refera la o pregatire temeinica, care sa includa teorie si practica si sa fiu convinsa ca e in stare sa "comunice", sa transmita si sa aplice tot ceea ce a invatat, atunci as alege pregatirea profesionala.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Vin 2 Noi - 23:04, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  seaman65 Vin 2 Noi - 23:02

Daca omul a venit la un interviu, toate trei punctele sunt importante.
In plus, depinde pentru ce am nevoie de omul ala.
De pilda, el poate sa fie un slab comunicator, daca stie sa puna faianta (referinte), nu ma intereseaza cum imi comunica, in schimb daca am nevoie de un "sef de trib", la asta comunicarea-i importanta.
Daca-mi trebuie sef, trebuie sa-mi vina la costium la interviu, deci ma uit cum ii imbracat, la fel si dacava lucra intr-un birou sau daca va interactiona cu multe alte persoane, dar daca-i la munca mai de jos nu ma intereseaza prea mult cum se imbraca, doar sa fie ingrijit.
Cum sa aleg eu un punct de acolo? As merge pe pregatirea profesionala, iar pentru asta cer referinte de la persoane care-l cunosc (fostul angajator, colegi etc).
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  pitulicea Vin 2 Noi - 23:06

Dupa modul in care arata, doar daca-l angajez ca fotomodel Very Happy Altfel, prea putin ma intereseaza ca arata bine, daca nu stie sa faca nimic. Ce? Sa fac eu? confused Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  seaman65 Vin 2 Noi - 23:17

Daca este o ea care arata traznet... Fac eu, daca iese ceva. Laughing Am experienta de acasa. Laughing
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  pitulicea Sam 3 Noi - 9:08

Laughing Laughing Laughing Sau mai angajezi si un el...sa aiba cine face treaba Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  seaman65 Sam 3 Noi - 15:45

Nu, ca dupa aia fuge cu el. Laughing
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  pitulicea Sam 3 Noi - 16:26

De ce? Doar banii-s la tine Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  RALUCA Sam 3 Noi - 21:08

Pentru ca fac si recrutare de personal este foarte importanta pregatirea profesionala. Atata timp cat esti pregatit profesional si comunicarea va fi pe masura. Mai putin ma intereseaza cum arata atata timp cat ceea ce face , face fara sa am ceva sa-i reprosez.
Eu cel putin cand ma duc la un interviu nu ma duc sa fac parada modei si nici sa imi arat calitatea de designer ci sa demonstrez cat sunt de buna in ceea ce fac , dar asta nu inseamna ca ma duc imbracata oricum uneori nici eu nu ma recunosc dupa ce sunt gata .
Ca si raspuns am ales- dupa pregatirea profesionala
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  pitulicea Sam 3 Noi - 21:14

Eu am intalnit oameni fara pregatire profesionala...adica studii in domeniu, dar care, erau mai priceputi si mai bine pregatiti decat absolventi ai scolilor superioare de profil. Poti sa fii autodidact. Poti sa fii talentat. Poti sa fii foarte bun fara sa ai o pregatire profesinala.
Poti sa ai diplome peste diplome si sa nu stii sa faci nimic.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  seaman65 Sam 3 Noi - 22:23

Cu siguranta ca Raluca a vrut sa spuna experienta, pregatirea practica, nu cati ani de scoala are. Calificare la locul de munca este una din metodele de pregatire profesionala.

Referitor la imbracaminte, tin minte ca eram mic si m-a invatat un om care canta in corul televiziunii: imbracamintea si incaltamintea sunt cartile de vizita ale omului, este ceea ce altul vede prima data la tine, deci te cam reprezinta.
De aceea n-ai voie sa umbli cu hainele sau incaltamintea murdare, hainele sifonate, rupte...
Cand mergi la un interviu trebuie sa te imbraci asa cum se asteapta oamenii de acolo sa fii imbracat si este bine sa stii ce se asteapta de la tine, altfel ai pierdut puncte. Orice mic detaliu poate fi un avantaj. In primul rand spune multe despre tine: cata atentie acorzi detaliilor, uzantelor, cerintelor, cat de ordonat, de pedant esti.
Aspectul exterior, impreuna cu limbajul trupului sunt importante intr-un interviu, vor spune multe despre tine unui intervievator experimentat. Daca despre pregatirea profesionala nu-ti poti da seama dintr-o privire ce poate omul, din modul cum se prezinta la interviu poti afla foarte multe despre el.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  pitulicea Sam 3 Noi - 22:29

De acord Smile

Variantele de raspuns pot fi, fiecare dintre ele, cea mai potrivita pentru o anume meserie sau anumit post.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  shadow Mar 6 Noi - 18:39

Primeaza pregatirea profesionala , dar in functie de job s-ar putea sa fie nevoie si de multa comunicare iar exteriorul de multe ori da nota de trecere - nu pot alege doar un singur punct , evaziv sondajul thinking ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  pitulicea Mar 6 Noi - 20:49

Asta ziceam si eu Laughing De obicei e nevoie de toate 3.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  shadow Mar 6 Noi - 21:30

Ba de obicei e nevoie doar de doi Laughing ... trei in cazuri exceptionale Very Happy
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii? Empty Re: Daca ai fi angajator, cum ti-ai alege angajatii?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum