GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CITESTE SI IA AMINTE!

+29
pufulet
ghost_ss
myrk
Pingu
sssfinxxx
eledas
parwous
RALUCA
arhimede
abica25
Queensland
Kasper
elis27
tegeusa
Sturmritter
ionutz72
seaman65
snow
mrs nobody
atat de simplu
serpico
wind30s
TISENIE
Demostene
shadow
punisher
prafsipulbere
artcreative
pitulicea
33 participanți

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

CITESTE SI IA AMINTE! - Pagina 3 Empty CITESTE SI IA AMINTE!

Mesaj  pitulicea Mar 23 Feb - 19:03

Rezumarea primului mesaj :

Multumesc celor care si-au dorit sa fie alaturi de noi!

Cei care mai stau inca pe ganduri… s-o faca temeinic. Nu-i nici o graba. Smile

Am lasat vizitatorilor posibilitatea de a vedea toate subiectele forumului, pentru a hotari singuri si-n cunostinta de cauza daca doresc sa devina membri ai acestui forum.

Daca azi doriti sa va inregistrati, ma voi bucura de prezenta voastra.
Daca maine imi veti cere sa va sterg contul, NU o voi face.
Daca maine imi veti cere sa va sterg mesajele, va voi refuza. Mesajele postate pe forum raman postate.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Dum 25 Mar - 20:32, editata de 3 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


CITESTE SI IA AMINTE! - Pagina 3 Empty Re: CITESTE SI IA AMINTE!

Mesaj  snow Lun 6 Feb - 13:31

Pentru putin
snow
snow
6
6


Sus In jos

CITESTE SI IA AMINTE! - Pagina 3 Empty Re: CITESTE SI IA AMINTE!

Mesaj  seaman65 Mar 7 Feb - 8:54

Eu ma gandesc asa (nu-i prima data cand o spun): aici este casa cuiva, intri dai buna ziua si apoi incepi sa cotrobai prin sertare (dupa ce ai cerut voie). la fiecare acasa exista niste reguli, care nu se schimba pentru ca asa vrea musafirul. Mie unuia, daca nu-mi place acasa la vreunul, nu ma mai duc. Nu incerc sa schimb regulile casei, pentru ca nu-i corect, nici mie nu mi s-ar parea corect sa vina altcineva la mine acasa si sa-si puna propriile reguli, ca a doua oara nu mai vine. Ceea ce este important insa, regulile trebuiesc cunoscute, adica cineva trebuie sa le faca publice si sa le spuna celor care vin de unde sa le ia. Ceea ce aici se si intampla, numai sa vrei sa citesti.

Asta-i de bun simt: spui buna ziua, spui cine esti si apoi poti sa spui ce vrei
Ca exemplu: vine omul la vapor si se apuca sa faca poze, fara sa treaca intai pe la mine sa spuna sunt X, m-a trimis Y, da-mi te rog voie sa fac poze, sa iau probe de marfa sa vad in ce stare e vaporul sau ce-o vrea el.
Nici un inspector nu poate sa vina la vapor sa faca ceva, fara sa treaca intai pe la mine sa spuna cine este, cine l-a trimis si ce vrea. Eu nu ma duc la ei acasa sa incep sa scotocesc prin casa fara opermisiune, ca nu-s FBI cu mandat de perchezitie.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

CITESTE SI IA AMINTE! - Pagina 3 Empty Re: CITESTE SI IA AMINTE!

Mesaj  pitulicea Mar 7 Feb - 9:00

Ca bine zici, seaman Smile Tu intelegi cum stau lucrurile si pentru asta te-am admirat intotdeauna.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

CITESTE SI IA AMINTE! - Pagina 3 Empty Re: CITESTE SI IA AMINTE!

Mesaj  ionutz72 Mar 14 Feb - 23:06

in urma ta ramane intotdeauna un semn...care te defineste...aici...timpul s-a oprit...ca semnele sa ramana eterne Smile
ionutz72
ionutz72
4
4


Sus In jos

CITESTE SI IA AMINTE! - Pagina 3 Empty Re: CITESTE SI IA AMINTE!

Mesaj  Sturmritter Joi 17 Mai - 10:19

pitulicea a scris:Daca maine imi veti cere sa va sterg contul, NU o voi face.

Legea 677 2001 actualizata pentru protecţia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal şi libera circulaţie a acestor date publicata in Monitorul Oficial nr. 790 din 12.12.2001
CAPITOLUL I
Dispoziţii generale
Art. 2
Domeniu de aplicare
(4) Prezenta lege se aplică prelucrărilor de date cu caracter personal efectuate de persoane fizice sau juridice, române ori străine, de drept public sau de drept privat, indiferent dacă au loc în sectorul public sau în sectorul privat.

CAPITOLUL II
Reguli generale privind prelucrarea datelor cu caracter personal
Art. 6
Încheierea operaţiunilor de prelucrare
(1) La încheierea operaţiunilor de prelucrare, dacă persoana vizată nu şi-a dat în mod expres şi neechivoc consimţământul pentru o altă destinaţie sau pentru o prelucrare ulterioară, datele cu caracter personal vor fi:
a) distruse;
CAPITOLUL IV
Drepturile persoanei vizate în contextul prelucrării datelor cu caracter personal
Art. 14
Dreptul de intervenţie asupra datelor
(1) Orice persoană vizată are dreptul de a obţine de la operator, la cerere şi în mod gratuit:
a) după caz, rectificarea, actualizarea, blocarea sau ştergerea datelor a căror prelucrare nu este conformă prezentei legi, în special a datelor incomplete sau inexacte;
Sturmritter
Sturmritter
2
2


Sus In jos

CITESTE SI IA AMINTE! - Pagina 3 Empty Re: CITESTE SI IA AMINTE!

Mesaj  seaman65 Joi 17 Mai - 10:22

Ai date cu caracter personal aici? Very Happy
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

CITESTE SI IA AMINTE! - Pagina 3 Empty Re: CITESTE SI IA AMINTE!

Mesaj  pitulicea Joi 17 Mai - 10:22

Ti-ai dat aici date cu caracter personal???? Pai de ce?
Nu-ti cere nimeni datele reale si nici date personale. Nu inteleg de ce ti le-ai da si nu inteleg nici unde anume le-ai completat, pentru ca formularul de inscriere nu-ti cere nici adresa, nici numar de telefon, nici CNP. Nu ti se cere decat un ID confused Exagerezi.
Acolo e vorba de cu totul altceva.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

CITESTE SI IA AMINTE! - Pagina 3 Empty Re: CITESTE SI IA AMINTE!

Mesaj  tegeusa Joi 17 Mai - 10:24

Laughing Laughing Laughing cineva a baut prea mult de dimineata Laughing Laughing Laughing
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

CITESTE SI IA AMINTE! - Pagina 3 Empty Re: CITESTE SI IA AMINTE!

Mesaj  pitulicea Joi 17 Mai - 10:31

Lumea e libera sa vina si sa plece. Nu tinem pe nimeni aici cu forta confused
Articolele acelea din lege nu sunt un argument potrivit, sau suficient de puternic, incat sa ma faca sa sterg conturi. Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

CITESTE SI IA AMINTE! - Pagina 3 Empty Re: CITESTE SI IA AMINTE!

Mesaj  seaman65 Joi 17 Mai - 10:33

Uitarea se va asterne peste tot.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

CITESTE SI IA AMINTE! - Pagina 3 Empty Re: CITESTE SI IA AMINTE!

Mesaj  elis27 Joi 17 Mai - 10:45

Stau si ma intreb oare pe cate forumuri,chiar daca iti stergi contul ,se streg si mesajele Question Eu n-am vazut nici unul pana acum,in alte parti sta omul linistit ca si-a sters contul dar mesajele tot acolo sunt Very Happy totusi aici vad ca ii deranjeaza pe unii doar pentru ca sunt anuntati inca de la intrare si nu sunt lasati sa creada altceva. Laughing
elis27
elis27
4
4


Sus In jos

CITESTE SI IA AMINTE! - Pagina 3 Empty Re: CITESTE SI IA AMINTE!

Mesaj  pitulicea Joi 17 Mai - 10:46

Daca ar sta toti sa gandeasca inainte de-a scrie (indiferent ce scriu), n-ar mai fi nevoie de discutii de genul asta Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

CITESTE SI IA AMINTE! - Pagina 3 Empty Re: CITESTE SI IA AMINTE!

Mesaj  Kasper Joi 31 Mai - 9:47

Am citit si eu putin acest topic si sincer nu imi vine sa cred ce probleme au unii.Eu as propune ceva pentru cei care vor sa isi stearga contul.Chiar i-as putea ajuta material sa isi indeplineasca dorinta.Cum ? Foarte simplu.Le-as dona cateva bucati de placaj si vreo cateva cozi de matura pentru a-si face cateva pancarte pe care sa scrie ceva de genul ”Jos cu forumul” sau ”Vrem stergerea contului” si sa defileze prin centrul Clujului.Mai oameni buni,iertati-mi sinceritatea,dar v-ati tampit de cap ? Citate din legi luate de pe net,citate care nici macar la telefonia mobila nu merg ? Va spun eu solutia.NU mai intrati pe forum si in ziua a 2-a lumea v-a si uitat.Desi,am senzatia ca si cand sunteti prezenti sunteti uitati .Chiar numai mofturile personale va intereseaza ? De putin respect pentru restul comunitatii at auzit ? Este chestia aia cand vrei tu sa iti faci un moft si deranjeaza multe alte persoane din jur.Daca ar functiona astfel lucrurile pe lumea asta,adica sa retractam tot ce nu ne convine in secunda doi,ar fi jale.Nu va convine ce ati postat ? Ghinion,trebuia sa mestecati inainte.Nici eu nu sunt o superprezenta pe acest forum dar imi place sa mai citesc uneori ce scrie lumea.De ce mi-as bate eu capul sa inteleg postarile incomplete doar fiindca cineva s-a plictisit ? Cine s-a plictisit,isi ia jucariile si merge acasa.Asa se face.Asta daca nu sunt jucariile gradinitei Wink Desi,daca stau sa ma agndesc bine in locul lui Pitu,v-as trage un sut in fund si eject.Dar na,nu sunt in locul ei.Habar nu aveti sa apreciati cata munca voluntara face sa ingrijeasca acest forum.
Sa aveti o zi buna Smile
Kasper
Kasper
2
2


Sus In jos

CITESTE SI IA AMINTE! - Pagina 3 Empty Re: CITESTE SI IA AMINTE!

Mesaj  pitulicea Joi 31 Mai - 9:52

Laughing Foarte tare, Kasper. Un om cu capul pe umeri si picioarele pe pamant. Cool
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

CITESTE SI IA AMINTE! - Pagina 3 Empty Re: CITESTE SI IA AMINTE!

Mesaj  Queensland Joi 7 Iun - 11:20

Ok, am tras o geana, am citit toate postarile si nu cred ca am scris ceva aici de cand a fost implementat regulamentul... Si nici nu cred ca mai e cazul s-o fac. Si totusi...
N-am cazut pe spate niciodata de satisfactie cand a trebuit sa ma autoincorsetez in niste reguli, dar acestea nu mi se par niste reguli. N-am aderat la nimic din spirit de turma, ci din pura placere de a citi ceva de calitate si de a avea dreptul la replica, din cand in cand (sau poate prea mult Very Happy ). Oricum, consider tardiva tentativa de a mai ''invata o gaina batrana sa faca oua'' Laughing, pentru ca nu cred ca am fost nota discordanta a acestui forum . Sunt reguli de mult bun simt, asa cum spunea si Seaman, ai intrat invitat intr-o casa a cuiva, mi se pare la mintea celor 7 ani de acasa sa respecti cutumele acele case !
Cat despre mesajele postate ale celor deveniti deja amintire, ce rost are, frate, sa fie sterse ?! Acest forum nu e o institutie gen CIA sau FBI, aici nu se merge pe sloganul ''ai grija ce spui, totul poate si va fi folosit impotriva ta...'' . Sau poate ca da Laughing, dar numai atunci, pe loc, cand Pitu te trage de urechi si te atentioneaza ca ai scris cu piciorul de rezerva Laughing
Sa fim seriosi si sa ne bucuram de calitatea pe care, cu siguranta, o regasim aici !
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

CITESTE SI IA AMINTE! - Pagina 3 Empty Re: CITESTE SI IA AMINTE!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum