GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

+20
Demostene
Gigi
pufulete09
tegeusa
habibi77
veronica_franco
ana pop
Blossom777
Krissunu
Queensland
criss
soryn
Doruletz
Mandarax
seaman65
shadow
Obi-Wan Kenobi
Pingu
RALUCA
pitulicea
24 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Vote_lcap2%Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Vote_lcap40%Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Vote_rcap 40% 
[ 25 ]
Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Vote_lcap13%Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Vote_rcap 13% 
[ 8 ]
Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Vote_lcap30%Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Vote_rcap 30% 
[ 19 ]
Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Vote_lcap15%Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Vote_rcap 15% 
[ 10 ]
 
Total voturi : 63
Inapoi
 
 

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Empty Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  pitulicea Lun 3 Sept - 13:04

Rezumarea primului mesaj :

Traim intr-o lume in care frumusetea este unul dintre cele mai ravnite idealuri Very Happy
Cat de mult ne ajuta frumusetea in viata? Poti reusi in viata doar bazandu-te pe aspectul fizic, sau e nevoie de mai mult?

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?
Sa vedem ce crede lumea despre asta Smile

Fiind vorba de un sondaj, astept "raspunsul" vostru sub forma de "vot". Dar si comentariile sunt binevenite. Foarte binevenite! Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  pitulicea Joi 6 Sept - 10:15

Ce hotarat e seaman Laughing
Te inteleg, da' tu privesti lucrurile ca un barbat.....eu ca o femeie.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  Mandarax Joi 6 Sept - 11:01

Eu zic ca da. Cati dintre voi ati angaja-o de exemplu pe tipa aia care a fost aleasa de Pitu ca avatar dupa ziua ei? Sa stea zilnic in acelas bitou cu voi? Eu sunt de acord cu Freud. Tot ce facem in viata ne este influentat de acea chimie dictata de organele silent Am mai spus-o si la bere, batalia pentru a fi performanti este de fapt un mod mai subtil de a ne "marca teritoriul". Dar, sunt de acord si cu Seaman, numai ca frumusetea aia interioara trebuie intr-adevar sa fie atat de sclipitoare incat sa te orbeasca sa nu mai vezi lipsa frumusetii exterioare.
Mandarax
Mandarax
4
4


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  pitulicea Joi 6 Sept - 11:03

ok Fain raspuns, Manda.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  Doruletz Joi 6 Sept - 11:11

Il felicit pe Seaman pentru felul in care isi argumenteaza opiniile!
Eu cred ca reusita in viata depinde de un dram de noroc, iar norocul, de cele mai multe ori, ni-l facem singuri...
Acum depinde si ce intelege fiecare prin "a reusi in viata"... familie, cariera, succes, putere financiara...
Eu am fost inteligenta cand am acceptat sa ma casatoresc cu omul potrivit ...nu sunt frumoasa, dar in meseria mea tot ce conteaza e sa fii "bun de gura"... iar succesul e relativ...In concluzie, NU!
Doruletz
Doruletz
2
2


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  pitulicea Joi 6 Sept - 11:13

iar norocul, de cele mai multe ori, ni-l facem singuri...
Sigur, numai ca, cu cat esti mai frumoasa, cu atat ti-l faci mai usor Wink

Nu uita sa bifezi si in sondaj. Nu-l lasa pe seaman singur la "NU" Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  soryn Joi 6 Sept - 11:27

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mi-a placut foarte mult raspunsul lui seaman, asa este, si drept urmare ,ca sa raspund strict la intrebarea lui pitu si raspunsul meu e Nu, frumusetea nu este necesara si suficienta pentru a reusi in viata.Este valabila atat pentru barbati cat si pentru femei.
Dar se poate dezvolta un pic ideea.
Sa reusesti pe plan profesional ai nevoie in unele meserii numai de frumusete – modeling, insotitor de bord, asistent tv,promovarea de produse , chiar barman-ospatar, receptioner, etc. – sau ai nevoie numai de inteligenta, aici nu mai are rost sa dau exemple.
Pe plan sentimental , dupa parerea mea, nu e suficienta frumusetea fizica, e necesara si frumusetea interioara , iar daca ar fi sa aleg doar intre cele doua as alege varianta a doua Very Happy .
soryn
soryn
4
4


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  Doruletz Joi 6 Sept - 11:38

Am votatara!
Cum ti-am spus, nu sunt frumoasa, dar ma consider o persoana norocoasa! clown
Doruletz
Doruletz
2
2


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  pitulicea Joi 6 Sept - 12:00

Frumos raspuns ne-a dat si soryn ok

Eu nu-s frumoasa, nu-s inteligenta, nu-s norocoasa Laughing Ce-as putea sa-mi mai doresc? Evil E cam tarziu sa se-ntoarca roata Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  Doruletz Joi 6 Sept - 12:07

Never say never! Fii mai optimista si o sa ramai surprinsa cat de norocoasa esti!
Doruletz
Doruletz
2
2


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  criss Joi 6 Sept - 14:10

dupa ce citesti toate comentariile de pana acum, nu mai stii ce si cum... Neutral
totusi as avea o intrebare: ce inseamna a reusi in viata? se refera la cum te simti in interiorul tau sau cum te vad altii? ce lucruri ai reusit sa aduni sau sa faci? cum ai reusit sa schimbi viata altora? sa atingi scopurile pe care ti le pui? ce este de fapt? ... restul e iluzie...
criss
criss
2
2


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  pitulicea Joi 6 Sept - 14:12

A reusi in viata?
O slujba buna si un barbat bun. Very Happy Cand le ai pe astea doua, restul vine de la sine Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  criss Joi 6 Sept - 14:18

frumusetea interioara. cu ea iti formezi realitatea pentru care ceea ce faci inseamna reusita in viata.
asa este - o femeie si o activitate care sa iti creasca valoarea in viata.
criss
criss
2
2


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  Queensland Joi 6 Sept - 14:38

Ok, asa cum fac de fiecare data cand trebuie sa dau piept cu o provocare Very Happy , am raspuns si eu cu ''E necesara, dar nu suficienta''.
Acum, daca ar fi sa dezvolt putin, chit ca s-au spus destule si nu voi face decat sa ma repet, ar mai fi multe de adaugat sau exemple de ''asa da'' si ''asa nu''...
Din categoria de femei frumoase si atat Laughing (caci elele sunt subiectul favorit - dintr-un soi de admiratie ascunsa sau pura invidie, de ce nu?!) ar face parte (bineinteles, cu rezerva ca De gustibus non est disputandum, pentru ca e parerea mea proprie si personala Razz ) :

1. Daniela Crudu - nu rapitor de frumoasa, dar care a atras atentia atat prin aspectul comercial cat si prin prostia ridicata la rang de arta...
2. Bianca Dragusanu - arata bine la exterior, chiar daca e tunata rau Laughing dar fugiti, fratilor, cand deschide gura...
3. Nu mai scriu nume, as nedreptati pe toate fufele (scuzata-mi fie mahalagirea Very Happy ) avenite in lumea publica, doar pentru ca mama natura a fost foarte darnica la capitolul anatomie. Ele sunt fericite, uitand sau nestiind, in cazul lor, ca frumusetea nu te scapa de ridicol, capitol la care multe concureaza pentru Guiness Book al prostiei...

Din categoria femeilor norocoase, adica si-si (mama lor, inca Laughing ) ar face parte :

1. Andreea Mantea - are materie cenusie, am auzit-o vorbind, chiar daca a mai dat-o si in bara uneori, nimeni nu e perfect...
2. Andreea Esca - nu pici pe spate ''lovit'' de frumusetea ei, dar macar ''are toate tiglele pe casa'' Laughing
3. Andreea Marin - atat de contestata si acuzata ca e falsa, dar eu am cunoscut-o personal si e departe de acea imagine glaciala pe care si-a creat-o involuntar. Iar discutiile cu ea au fost foarte cursive si interesante !

Din strainataturi, personal o admir pe Sharon Stone, care e si frumoasa de pici (acum, barbateilor, contraziceti-ma, daca gresesc Wink ) si e si inteligenta-foc ! Are cel mai ridicat IQ de la Hollywood... Ok, lasam testul ca atare in pace, dar femeia asta chiar le cam are pe toate... Parerea mea !
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  pitulicea Joi 6 Sept - 14:57

Andreea Marin - atat de contestata si acuzata ca e falsa, dar eu am cunoscut-o personal si e departe de acea imagine glaciala pe care si-a creat-o involuntar. Iar discutiile cu ea au fost foarte cursive si interesante !
De acord cu tine. Am avut si eu placerea sa schimb cateva vorbe cu ea si sa o ascult vorbind in cerc restrans. E departe de ceea ce pare a fi.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  Queensland Joi 6 Sept - 15:01

Am dat doar cateva exemple de ''asa da''... Ar mai fi destule, acum sa nu se creada ca avem numai ''podoabe'' printre frumusetile autohtone... Ideea principala era ca nu e de ajuns sa fii frumos/frumoasa daca nu ti-ai cultivat si frumusetea interioara, mult mai durabila ! Caci va veni o vreme cand nimeni nu-si va mai aminti cat de glamourous ai aratat candva...
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 2 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum