GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ZODIA PESTILOR

+4
Eleonore
Arici
habibi77
pitulicea
8 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

ZODIA PESTILOR - Pagina 3 Empty ZODIA PESTILOR

Mesaj  pitulicea Lun 22 Feb - 19:18

Rezumarea primului mesaj :

PESTI, PISCES ZODIA PESTILOR - Pagina 3 T572410
Semn de apã, mutabil (transformare), feminin (introvertit), dominat de planetele Jupiter si Neptun.
Acest semn reprezintã labele picioarelor, ceea ce semnificã fundamentul tuturor lucrurilor exterioare si ale fortelor mecanice ale omenirii.
Piatrã pretioasã: rubinul.
Zi norocoasã: duminicã.
Numere norocoase: 5 si 9.
Culoare: galben si oranj.
Metal: paladiul.
Locuri prielnice: spatiile deschise si largi.
Verb reprezentativ: “a crede”.
Aspect fizic: staturã mijlocie, constitutie slabã si bolnãvicioasã, fatã largã, ten palid si mat, pãr castaniu, ochi cenusii, privire rece; par putin somnorosi.
Zone erogene: Picioarele – interiorul pulpelor, cãlcâiele, tãlpile.
   Pestii semnificã mistica si devotamentul.Simbolul care marcheazã acest semn – cei doi pesti înotând în directii diferite, exprimã foarte bine dualitatea nativului nãscut în aceastã perioadã. El este în permanentã consumat de contradictii ce-l sfâsie si care îl fac sã fie sovãitor, nehotãrât în actele sale. Aparent linistit, se frãmântã intens si continuu în realitate. De aceea are de multe ori un aer de obosealã si de deprimare. Un tip generos si foarte milos, se va devota în permanentã celuilalt – familiei si prieteni – si va fi gata de sacrificiu chiar, în anumite situatii. Desi inspirat si cu bune idei, lipsa de energie (consumatã în numeroasele sale ezitãri) îl va împiedica sã fie prea activ si sã aibã prea multe initiative, ceea ce-i va da adesea un sentiment de frustrare. Sincer si afectuos, e uneori rezervat, iar alteori devine agresiv, ca o compensare a perioadelor sale lungi de recluziune. Are putini prieteni, dar buni si apropiati. În general nu e prea atras de sport, cãci firea sa molaticã, înceatã e în profund dezacord cu natura competitivã a acestui tip de activitate. Poate doar pescuitul si vânãtoarea sã-l pasioneze. E lesne de înteles, de asemenea, de ce pestii nu pot fi buni soferi, reflexele lor nefiind prea grozave; ei trãiesc într-o atmosferã plinã de lentoare si de reverii, aproape de vis. Sunt foarte intuitivi si acest lucru îi ajutã enorm în actiunile lor, din care vor obtine în acest fel ceea ce doresc. Înclinati spre lenevie si confort, vor traversa lungi perioade de indolentã si de apatie. Au gustul luxului si uneori vor fi fãrã scrupule în a-l obtine – atât de mare este fascinatia pe care acesta îl exercitã asupra lor. Unele tipuri negative pot fi escroci si mincinosi, desi de regulã pestii sunt cei escrocati, din cauza naivitãtii lor. Foarte idealisti, imaginativi, pot fi lesne rãniti si uneori  chiar se complac în aceastã posturã de permanente victime. Ei sunt ingeniosi în munca lor, dar adeseorise hazardeazã în anumite speculatii nesigure si riscante. Trebuie sã-si impunã o autodisciplinã strictã, dacã vor sã reuseascã în viatã. Latura lor emotionalã rãmâne uneori în urma celei intelectuale si acest decalaj trebuie recuperat, în scopul evitãrii unor neplãceri sigure în cãsnicie. În general, sunt rezervati si timizi si trebuie sã depunã mari eforturi pentru a deveni mai expresivi si implicit mai bine evaluati de cãtre ceilalti. Existã o artã de a te pune în valoare, pe care pestii n-o detin, dar pe care o pot deprinde încet-încet numai sã vrea si sã-si poatã înfrânge firea lor înclinatã spre fatalism. Trebuie spus cã nativii acestei zodii se pot clasifica în douã tipuri: unii încântãtori, seducãtori, magnetici, agreabili, ceilalti având aceleasi însusiri, dar mai izolati din cauza timiditãtii lor. În general îsi cresc copiii ce dragoste si întelegere, însã au tendinta de a fi prea indulgenti si de a-i rãsfãta, tendintã pe care trebuie în permanentã sã si-o controleze.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mier 15 Feb - 15:28, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


ZODIA PESTILOR - Pagina 3 Empty Re: ZODIA PESTILOR

Mesaj  atat de simplu Vin 11 Feb - 0:50

Eu ma refeream doar la stari, nu la esenta. Very Happy
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

ZODIA PESTILOR - Pagina 3 Empty Re: ZODIA PESTILOR

Mesaj  Eleonore Vin 11 Feb - 0:53

Cine mai deosebeste esenta de general?...esenta conduce si de aici aoar consecintele.
Eleonore
Eleonore
4
4


Sus In jos

ZODIA PESTILOR - Pagina 3 Empty Re: ZODIA PESTILOR

Mesaj  atat de simplu Vin 11 Feb - 0:54

Esenta e ceva de sine statator.Starile fluctueaza.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

ZODIA PESTILOR - Pagina 3 Empty Re: ZODIA PESTILOR

Mesaj  Eleonore Vin 11 Feb - 0:59

Dar si asa sunt mult influientate de esenta, daca este asa cum spui tu de sine statatoare inseamna ca este incarcata cu multa energie, suficienta cat sa poata influienta starile.
Eleonore
Eleonore
4
4


Sus In jos

ZODIA PESTILOR - Pagina 3 Empty Re: ZODIA PESTILOR

Mesaj  lexus Vin 13 Mai - 13:59

suntem ceva pesti pe aici...,

lexus
2
2


Sus In jos

ZODIA PESTILOR - Pagina 3 Empty Re: ZODIA PESTILOR

Mesaj  pitulicea Vin 13 Mai - 14:16

....si nici o prostituata Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIA PESTILOR - Pagina 3 Empty Re: ZODIA PESTILOR

Mesaj  lexus Vin 13 Mai - 14:22

,pai nu ca stau la sosea, trebuie sa produca fetele Evil

lexus
2
2


Sus In jos

ZODIA PESTILOR - Pagina 3 Empty lexus

Mesaj  tano carridi Vin 3 Iun - 20:32

lati perdut pe lexus...sincer credeamca am si eu un prieten pe forum ca si ioam probleme de care ere el...acum nu mai vad nik de la el ce sa se fiii intaplat cu el ? Poate sentoarce sa i-mi spuna si mie cum a rezolvat cu fetele alea mai mari si care carea nus tiu ce semne la el ca am si eu neste colege singure care se uita l-a mine cam ciudat...astept lexus, s-a vorbim ! te pup ! Pup you

tano carridi
3
3


Sus In jos

ZODIA PESTILOR - Pagina 3 Empty Re: ZODIA PESTILOR

Mesaj  pitulicea Vin 3 Iun - 21:06

rolling on the floor rolling on the floor
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIA PESTILOR - Pagina 3 Empty Re: ZODIA PESTILOR

Mesaj  pitulicea Vin 17 Iun - 9:03

Zodiac Pesti 2011: caracteristici generale
Pesti

Motto-ul zodiei Pesti:
Ma eliberez de orice forma de limitare, dezvoltand o incredere nelimitata in mine si in potentialul meu intuitiv, inspirat si creator.

Cuvinte cheie ale zodiei Pesti:
compasiune, mister, receptivitate, intuitie, sacrificiu, senzatie, nehotarare, visare, iluzie, devotament, interiorizare, impresionabilitate, inspiratie, misticism, suferinta, credinta, tradare, fuga, nepasare, superstitie, imagine, clarviziune, imaginatie, sensibilitate

Caracteristici generale Pesti:
Zodia Pesti este o zodie feminina de apa, predominant emotionala, psihica, guvernata de planeta Neptun, planeta care sporeste imaginatia, intuitia, simtul premonitiei, sensibilitatea, receptivitatea, dar si naivitatea, influentabilitatea, nehotararea, obsesiile, lipsa de simt practic, maniile, depresiile, idealismul.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIA PESTILOR - Pagina 3 Empty Re: ZODIA PESTILOR

Mesaj  pitulicea Mar 11 Oct - 9:36

Eros in Pesti

Putem spune, la fel de bine, Eros ,,cameleonul“, deoarece acesti oameni, nascuti cu Eros in Pesti au abilitatea de a se adapta perfect personalitatii partenerului lor, indiferent care este aceasta. Nu putem, totusi, afirma ca acestia nu au si ei preferintele lor sexuale sau nu au conostinta propriei persoane.
De fapt, in joc intra compasiunea de care da dovada Pestele, abilitatea de a intelege si a accepta orice manifestare a celuilalt. Dau dovada de multa relaxare in relatie si tind sa creeze legaturi stranse bazate pe comunicare si sinceritate. Atentie totusi, caci Pestii sunt un semn dual, prin urmare Eros poate avea mai multe relatii si acestea sa fie foarte greu de descoperit de catre parteneri.
Acestia pot duce o viata dubla ani in sir pana sunt descoperiti ca fiind niste Casanova. Datorita faptului ca reusesc sa castige increderea partenerului intr-o foarte mare masura, de multe ori persoanele cu Eros in Pesti sunt iertate pentru infidelitatile lor, insa nu putem spune ca sunt un semn fidel pana la capat. Exista o mare sansa ca acestia sa calce stramb doar de dragul curiozitatii, al explorarii, al aventurii.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIA PESTILOR - Pagina 3 Empty Re: ZODIA PESTILOR

Mesaj  habibi77 Mar 11 Oct - 10:06

affraid Suspect ma dezic de Eros. Very Happy
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

ZODIA PESTILOR - Pagina 3 Empty Re: ZODIA PESTILOR

Mesaj  pitulicea Mar 11 Oct - 10:09

Casanova ce esti Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIA PESTILOR - Pagina 3 Empty Re: ZODIA PESTILOR

Mesaj  habibi77 Mar 11 Oct - 10:11

Se prea poate, dar inca n-am aflat! Laughing E timpul sa ma descopar. Twisted Evil
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

ZODIA PESTILOR - Pagina 3 Empty Re: ZODIA PESTILOR

Mesaj  habibi77 Mar 11 Oct - 13:17

Zodiacul defectelor - Pesti
Exista un proverb nascocit probabil de cineva care nu putea sa sufere nativii din Pesti,
Cate defecte am!!!!!!!!!!!! affraid
Pestii nu considera ca e ceva mai placut in viata decat sa vorbeasca.
Cred ca mai degraba imi doresc sa fiu ascultata, dar n-am loc de altii. Laughing
Pestii sunt idealisti. Da, aceasta este o calitate, dar care in majoritatea covarsitoare a cazurilor se transforma in cel mai mare defect posibil: devin dogmatici
Recunosc, sunt idealista Very Happy
Datorita radicalismului sau in principii, Pestele va avea sau dusmani sau prieteni. Va fi urat sau iubit.
Prieteni am foarte putini, si asta spune multe despre mine. Laughing
Daca sufera un esec nu sta sa se intrebe de ce s-a intamplat astfel, el pur si simplu sare in alta barca.
Pe asta chiar n-o cred. De regula iau distanta si rumeg problema.
Viseaza la eficienta ideala. Un Peste pus sa pescuiasca va medita asupra unei masini diabolice care sa captureze intr-o clipa toate vietuitoarele acvatice.
Laughing Laughing Laughing asta cam asa e, sunt inventiva, si nu cred ca-i un lucru rau Very Happy
Pestele este si un mare prefacut, dar nu stie nimeni aceasta pentru ca se preface foarte abil. El duce de fapt o viata dubla: viata lui si numai a lui... si cea pe care o ofera cu falsa ingenuitate si sinceritate celorlalti.
Suspect Daca ma prefac ca mi-e bine asta nu inseamna c-o fac in detrimentul altora. Da, din pacate am observat asta la toti pestii pe care-i cunosc, sunt foarte buni actori.
Sexual, ar starni vii proteste. Traieste actul sexual osciland intre extaz si dezgust.
Acum sunt in faza de dezgust rolling on the floor
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

ZODIA PESTILOR - Pagina 3 Empty Re: ZODIA PESTILOR

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum