GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce este pe primul loc pentru tine?

+16
mariana m
Queensland
oli
pauletz
Pingu
magda17m
Tizona
OkazionalSmoker
tegeusa
seaman65
elis27
shadow
RALUCA
veronica_franco
habibi77
pitulicea
20 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Ce este pe primul loc pentru tine?

Ce este pe primul loc pentru tine? Vote_lcap56%Ce este pe primul loc pentru tine? Vote_rcap 56% 
[ 20 ]
Ce este pe primul loc pentru tine? Vote_lcap3%Ce este pe primul loc pentru tine? Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Ce este pe primul loc pentru tine? Vote_lcap0%Ce este pe primul loc pentru tine? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Ce este pe primul loc pentru tine? Vote_lcap11%Ce este pe primul loc pentru tine? Vote_rcap 11% 
[ 4 ]
Ce este pe primul loc pentru tine? Vote_lcap30%Ce este pe primul loc pentru tine? Vote_rcap 30% 
[ 11 ]
 
Total voturi : 36
Inapoi
 
 

Ce este pe primul loc pentru tine? Empty Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  pitulicea Mar 24 Iul - 15:22

Ce este pe primul loc pentru tine?
Hai sa vedem care ne sunt prioritatile si ce consideram ca este mai important in viata Smile

Nu asteptam raspunsuri lungi, nu cerem explicatii, nu asteptam justificari. Doar un click in sondaj Wink
Puteti sa ne dati detalii, sau puteti sa le treceti sub tacere. Importante sunt rezultatele sondajului, nu raspunsul pe care-l da fiecare dintre voi.
Curaj!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  habibi77 Mar 24 Iul - 15:27

Pe primul loc este familia, adica copilul ( copiii) si partenerul, restul sunt amanunte.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  pitulicea Mar 24 Iul - 17:42

Pentru mine e partenerul Very Happy Ma rog.... a fost Very Happy De-acum in colo pe primul loc sunt EU! Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  veronica_franco Mar 31 Iul - 10:15

am doi baieti minunati si un sot bun... si asta e totul pt mine...
cariera mi-am facut-o in tmpul liber...printre cel dedicat lor...mie nu-mi dedic nimic...ma multumesc sa iau dimineata meritele de cea mai buna mama...si seara , laude pt cea mai buna sotie...
la munca nimeni nu mi-a ridicat statuie..oricat as fi facut pt ei...
prietenii ma plac tocmai ca sunt asa...daca au nevoie, stiu unde ma gasesc...daca am nevoie, apelez la ei, oricand...
n-as scimba nimic!!!
veronica_franco
veronica_franco
2
2


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  RALUCA Mar 31 Iul - 14:26

Greu sa raspund in acest moment la intrebarea asta
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  shadow Dum 23 Sept - 20:02

Trei dintre raspunsuri nu cred ca pot fi separate ( familia , partenerul , copiii ) , fiindca inseamna acelasi lucru pentru mine - partenerul si copiii fac parte din familie - si indiferent de circumstantze nu e normal sa fac alegeri intre ei , fiecare avand locul sau .
Cum cariera nu poate sa primeze familiei , prietenii nici atat , ramane primul punct ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  elis27 Dum 23 Sept - 20:35

Zici tu ca nu pot fi separate ,exista insa relatii in care partenerul nu e si tatal sau mama copiilor si unii sunt atat de batuti in cap incat te pun sa alegi Very Happy
elis27
elis27
4
4


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  shadow Dum 23 Sept - 21:41

Indiferent cine se afla intr-o atare situatie , cand intri intr-o relatie cu cineva care are deja copii e normal sa-i accepti si pe ei , fiindca esti in cunostintza de cauza , altfel de ce mai incurci lumea ? Sau daca ea stie ca ''e batut in cap '' de ce se mai complica ? Smile

Am avut o astfel de discutie cu fata - nu de mult o fosta colega de liceu s-a casatorit iar tatal ei nu a fost la nunta ,fiindca ea (fata) n-a putut accepta divortul parintilor si s-a indepartat de el reprosandu-i intreaga vina - si printre altele am cazut de acord ca doi oameni care nu se mai pot suferi unul pe altul e mai bine sa se desparta si sa-si vada separat de viatza chiar daca au copii ... impreuna sau nu copiii raman tot a lor chiar daca nu mai sunt o familie .


Nu spun ca cineva n-ar putea fi obligat sa aleaga intre copii si partener impins de cel din urma , o situatie imposibila din care n-are nimeni de castigat si la care in mod normal nu trebuie sa se ajunga ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  seaman65 Dum 23 Sept - 22:05

Eu cred ca familia este pe primul plan, tot ce facem este pentru ei.

Daca vrei sa fii impreuna cu cineva care are copii, trebuie sa fii pregatit sa ai acea familie largita, altfel iti vezi de drum, cauti o persoana singura.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  tegeusa Mar 25 Sept - 9:08

am pus familia, desi lipsea ceva ce mie mi se pare important. lipsea "eu". te nasti si mori singur, deci tu iti esti cel mai important. cum poti iubi pe altul daca nu te iubesti pe tine?
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  elis27 Mar 25 Sept - 11:07

Eu sunt de acord cu tege ca sa-mi justific putin egoismul Very Happy
elis27
elis27
4
4


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  seaman65 Mar 25 Sept - 13:19

Noi suntem importanti pentru noi insine, insa chestia asta ramane in urma atunci cand "eu" devine "noi".
Pe masura ce ne inmultim in familie, descoperim ca devenim din ce in ce mai putin importanti pentru noi insine, nu din cauza ca nu ne iubim, ci pentru ca impartim dragostea la mai multi.
Eu unul nu stau sa-mi bat capul daca imi revine "partea leului" din "prada". Probabil ca si ceilalti au observat ideea, pentru ca niciodata n-au cerut mai mult decat am fost in stare sa le oferim, ba chiar dimpotriva, sunt foarte constienti de valoarea lucrurilor si refuza lucruri care nu-si merita pretul (care aici nu inseamna neaparat bani).
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  OkazionalSmoker Mar 25 Sept - 13:29

Eu sunt primul loc , restu e cancan !

OkazionalSmoker
1
1


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  habibi77 Mar 25 Sept - 16:48

Laughing Laughing Laughing cel mai tare raspuns!
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  Tizona Mar 23 Oct - 19:14

Am votat. In momentul de fata, cei mai importanti sunt copiii. Mai tarziu... vom vedea.
Tizona
Tizona
4
4


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum