GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care...

+8
habibi77
seaman65
Pingu
veronica_franco
Queensland
Blossom777
elis27
pitulicea
12 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care...

La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Vote_lcap30%La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Vote_rcap 30% 
[ 11 ]
La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Vote_lcap22%La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Vote_rcap 22% 
[ 8 ]
La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Vote_lcap5%La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Vote_lcap43%La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Vote_rcap 43% 
[ 16 ]
 
Total voturi : 37
Inapoi
 
 

La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Empty La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care...

Mesaj  pitulicea Mier 11 Iul - 12:56

Rezumarea primului mesaj :

La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care...

Hai sa vedem, cat de indrazneata e lumea, in general si cum alege sa-si inceapa relatia/relatiile Smile

Puteti sa ne vorbiti despre alegerea facuta, sau puteti sa o treceti sub tacere. Important e sa bifati in sondaj.
Ne intereseaza mai mult rezultatele sondajului, decat raspunsurile fiecarui membru in parte Smile

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Empty Re: La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care...

Mesaj  pauletz Dum 13 Ian - 10:20

la inceput era cel care astepta ca cealalta sa imi de-a de inteles ca vrea, dar in urma unei relatii mai lungi si o discutie deschisa cu cealalta persoana care facuse ea primul pas mi-a spus ca ar fi bine sa fac eu primul pas fiind ca am mai mult de castigat si de atunci procedez si a avut mare dreptate Smile
pauletz
pauletz
3
3


Sus In jos

La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Empty Re: La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care...

Mesaj  pitulicea Dum 13 Ian - 10:23

Urat....sa fii barbat si sa astepti ca femeia sa faca primul pas.
Eu nu mi-as pierde mai mult de o zi-doua cu un astfel de barbat.... si acele 1-2 zile numai ca sa-l storc de bani cat pot Very Happy Neste carpe, care trebuie stoarse Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Empty Re: La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care...

Mesaj  pauletz Dum 13 Ian - 10:30

pai nah ce sa faci...daca esti timid Very Happy
pauletz
pauletz
3
3


Sus In jos

La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Empty Re: La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care...

Mesaj  pitulicea Dum 13 Ian - 10:38

Daca-i timid, inseamna ca nu-si doreste suficient femeia respectiva Smile
Daca nu ma doreste suficient, de ce as vrea o relatie cu respectivul? confused
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Empty Re: La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care...

Mesaj  pauletz Dum 13 Ian - 10:43

am auzit asta...oricum femeile prefera barbatul alfa Very Happy...cel care stie ce vrea, cand vrea, drept urmare am inceput sa fac primul pas in orice Razz
pauletz
pauletz
3
3


Sus In jos

La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Empty Re: La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care...

Mesaj  pitulicea Dum 13 Ian - 10:45

Bravo! Asa te vreau Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Empty Re: La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care...

Mesaj  seaman65 Dum 13 Ian - 16:01

Daca deschid eu primul gura, fuge de rupe pamantul. Laughing
Mai bine stau in banca mea si-mi vad de ale mele, ca am destule belele pe cap. Laughing
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Empty Re: La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care...

Mesaj  mielusica Dum 13 Ian - 16:35

Am votat ultima varianta,pentru ca asta e valabila la momentul respectiv.
Cand am fost tanara nici macar teoretic n-am acceptat ideea ca tu poti sau sa faci primul pas intr-o relatie...(erau alte conceptii pe vremea aceea).Asta pe de o parte,pe cealalta - nu era cazul pentru ca n-am dus lipsa de "cuceritori",ba dimpotriva - nu stiam ce strategii sa mai adopt sa scap de ei. ( eram o tanara "nebunatica").
Intr-o alta etapa a vietii ,am abordat strategia lasarii unui "mesaj",spre cel care-mi starnea interesul ,fara sa fac primul pas....alta etapa,cand am facut primul pas.
In consecinta ,la momentul respectiv nu mai am o regula,depinde de mai multi factori ca sa actionez in consecinta : sa astept abordarea ; sa dau semnale de "incurajare" sau sa "atac" transant "problema" Very Happy Very Happy Very Happy
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Empty Re: La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care...

Mesaj  pitulicea Sam 11 Ian - 22:48

Laughing Laughing  mielu e o mare figura, mai ales cand vine vorba de barbati Very Happy De iepurasi. Cum stie ea sa-i incite.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Empty Re: La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care...

Mesaj  Faun Mier 10 Iul - 7:20

habibi77 a scris:Eu nu am reguli in aceasta privinta.

bine zis, las totul sa decurga de la sine
Faun
Faun
2
2


Sus In jos

La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care... - Pagina 2 Empty Re: La inceputul unei relatii, tu esti cel/cea care...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum