GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce tip de barbat te atrage?

+23
Annmarie
Vica
itina
myrk
oli
eledas
mariana m
Tizona
curcubitza
Ostional
veronica_franco
abica25
tegeusa
pufulete09
Obi-Wan Kenobi
elis27
habibi77
seaman65
mielusica
RALUCA
Queensland
Pingu
pitulicea
27 participanți

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Ce tip de barbat te atrage?

Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Vote_lcap11%Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Vote_rcap 11% 
[ 4 ]
Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Vote_lcap30%Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Vote_rcap 30% 
[ 11 ]
Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Vote_lcap46%Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Vote_rcap 46% 
[ 17 ]
Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Vote_lcap5%Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Vote_lcap8%Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Vote_rcap 8% 
[ 3 ]
 
Total voturi : 37
Inapoi
 
 

Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Empty Ce tip de barbat te atrage?

Mesaj  pitulicea Lun 25 Iun - 11:54

Rezumarea primului mesaj :

Hai sa vedem ce gusturi au femeile in materie de barbati Wink
Care e genul de barbat cel mai dorit de femei.

Rezultatele acestea sunt importante pentru barbati. In functie de "cererea de pe piata", ar trebui sa-si adapteze si ei "oferta" Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Empty Re: Ce tip de barbat te atrage?

Mesaj  pitulicea Vin 22 Apr - 21:10

Itina vorbeste aici despre barbatul ideal Laughing Intelectualii arareori sunt ideali. Twisted Evil
Ma rog, voi cand ziceti intelectual, va referiti la un om cerebral, nu la intelectualul ca profesie. Pe asta il vreau si eu, cu conditia sa fie si casnic. Nu renunt la obsesiile mele Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Empty Re: Ce tip de barbat te atrage?

Mesaj  Vica Sam 7 Mai - 13:27

Eu una imi doresc un barbat care sa aiba un piculet din toate. Evil Laughing
Don Joan-Sa stie sa ma cucereasca prin farmecul lui,sa nu renunte la mine si sa fie insistent. Embarassed
Casnic-Intr-o relatie este bine de stiut ca barbatul trebuie sa-si ajute partenera in gospodarie(...eu fac mancare,el aspira,eu spal rufe,el prajeste cartofi Razz )si asta poate tine aceasta relatie pe linia de plutire.
Intelectual-Sa am langa mine un barbat care stie sa poarte o conversatie inteligenta,sa stie sa atraga atentia discret si placut ma face sa ma simt in largul meu si importanta.
Sportiv-Nu trebuie sa fie musai sportiv Very Happy ,dar sa-i placa sportul.Sa mergem impreuna la sala,sa jucam tenis,volei sa alergam ca nebunii in zori cand mergem la mare pe plaja..
Om de afaceri-Ei,aici e aici! Wink Wink Imi place confortul(....la naiba cu zicala"banii nu aduc fericirea" Evil ),si cum iubirea trece prin stomac rolling on the floor ,o mica afacere nu cred ca iar strica thinking
Acum citind cele scrise de mine mai sus   affraid ,cred ca sunt dusa cu pluta scratch .Am descris fara sa vreau,Barbatul perfect Shocked .Daca voi fetelor il gasiti sa-mi spuneti si mie rolling on the floor rolling on the floor
Vica
Vica
6
6


Sus In jos

Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Empty Re: Ce tip de barbat te atrage?

Mesaj  pitulicea Mier 11 Mai - 20:41

Vica draga, ai dreptate: tu ai descris barbatul perfect Laughing Da' in sondaj ce ai bifat? Ca acolo, printre variante, pe asta n-o gasesti Laughing Barbatii nu-s asa perfecti cum am vrea noi sa fie Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Empty Re: Ce tip de barbat te atrage?

Mesaj  Annmarie Mar 27 Iun - 20:16

Am votat inteectualul, in speranta ca daca are intelectul lucrat, va intelege multe, va fi dominat de bun simt, va avea un caracter de om pe care sa te poti baza si nu va avea nevoie sa sclipeasca, sa fie puternic, sa se faca auzit incontinuu, pe socoteala tuturor, dar mai ales aacelora din casa.

Nu as suporta un casnic, nu e vorba de a contribui la cele gospodaresti, chiar imi prinde bine sa ma ajute cineva la cumparaturi si la treburile casei care pentru mine au devenit prea grele, cum ar fi mutatul mobilei sau suitul in pod Smile Dar sa fie acolo, toata ziua , clevetind dulceag, ca Florica in timp ce ba invarte in oala, ba da cate un sfat nepretuit si se considera o minune, in timp ce eu trag tot greul, mai bine fara Smile Si cum adica, casnic ? Din ce sa traim ? Sa castig eu toti banii ? Smile

Sa fie om corect, tacut, sa fie liniste in jurul lui, nu ca nu-mi place sa vorbesc, dar, cu limita.

Cel mai important, oricum, ar fi sa fie de caracter, inteligent, cu bun simt si sa nu domine, dar sa nu fie nici neajutorat, smiorcait; sa nu creada ca poate invarti lumea pe degete si cu mine sa nu-si permita sa fie perfid si pretentios pana la cer, ca eu am tras singura dintr-un motiv si cu un scop. Motivul e ca nu am avut cu cine si nu mi-e frica de greutati nici singura. Scopul a fost sa evoluam. Am vrut sa fie mai frumos si mai bine fata de cum ne era. Am vrut sa predau engleza la Oxford si sa-mi vad copilul student aici, implinit, bucuros, liber.

Si daca gaseam un barbat cu capul limpede, si care sa fie asemanator mie, nu ziceam nu. Asta, daca ar fi existat la momentul potrivit. Fiindca acum m-am obisnut sa traiesc singura, e minunata linistea care ma inconjoara si nu simt nevoia sa mi-o tulbure cineva.

Cat despre latura emotionala, iubirea pentru mine inseamna cand cineva imi muta o suvita de par de pe fruntea transpirata, si langa cine nu trebuie sa adopt atitudini, langa cine nu e nevoie sa-mi frec mintea sa fie bine si nu mi se reproseaza ca sunt eu.

Asa ca, intelectualul complect, care nu are nevoie sa mai creasca ci are timpsa-i creasca pe cei din jur. Era alesul meu Smile Acum, votez de amuzament si scriu, fiindca nu cu oricine imi permit sa spun. Doar aici, pe Forum. Intre noi Laughing
Annmarie
Annmarie
4
4


Sus In jos

Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Empty Re: Ce tip de barbat te atrage?

Mesaj  atat de simplu Mar 27 Iun - 20:30

Intelectual si complet. thinking Nu are nevoie sa mai creasca. thinking Oricand e loc de mai mult. it wasn\'t me
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Empty Re: Ce tip de barbat te atrage?

Mesaj  Indra Mar 27 Iun - 20:32

Si eu am ales intelectualul. Nu orice fel de intelectual, ci intelectualul rasat, putin boem, putin romantic... cu o multime de defecte care ii dau farmec, dar si cu calitati pe masura.
Indra
Indra
4
4


Sus In jos

Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Empty Re: Ce tip de barbat te atrage?

Mesaj  Andy11 Mar 27 Iun - 20:36

Mie-mi place doar de cel pe care-l văd dimineața când mă bărbieresc.
Andy11
Andy11
3
3


Sus In jos

Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Empty Re: Ce tip de barbat te atrage?

Mesaj  myrk Mar 27 Iun - 20:41

Eu ma retrag de-aici. Am o groaza de defecte. Nu ma incadrez in nicio categorie. Laughing

Mi-e sortit sa fiu liber. Si mie. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Empty Re: Ce tip de barbat te atrage?

Mesaj  atat de simplu Mar 27 Iun - 20:43

Si daca ar fi sa ma iau dupa voi si sa spun ca mie-mi place de cea pe care-o vad dimineata in oglinda (inca nu ma barbieresc), ar insemna ca nu-mi plac barbatii? Tot un soi de narcisista as fi. Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Empty Re: Ce tip de barbat te atrage?

Mesaj  Andy11 Mar 27 Iun - 20:50

Păi dacă nu există un sondaj cu titlul „Ce fel de femeie te atrage”, postăm și noi pe unde apucăm. Pe de altă parte... dacă ar exista un astfel de topic, s-ar umple repede de poze și ar trebui cenzurat.
Andy11
Andy11
3
3


Sus In jos

Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Empty Re: Ce tip de barbat te atrage?

Mesaj  myrk Mar 27 Iun - 20:53

Am postat aici nu ca m-ar atrage vreun barbat. Voiam doar sa ma asigur ca nu-i va placea nimanui de mine. Dintre fete. Laughing

Daca se va simti cineva atrasa, nu-i vina mea. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Empty Re: Ce tip de barbat te atrage?

Mesaj  atat de simplu Mar 27 Iun - 20:57

Si eu care voiam sa cred ca te asiguri ca tie-ti place de tine... rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor Fara intentie. Pilula, acum... hug
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Empty Re: Ce tip de barbat te atrage?

Mesaj  myrk Mar 27 Iun - 21:02

Eu v-am avertizat (ca nu). Treaba voastra de-acum! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Empty Re: Ce tip de barbat te atrage?

Mesaj  Annmarie Mar 27 Iun - 23:04

Sa fim camarazi ! Prieteni. Niciodata mai mult.

Exista totusi acea placere voalata, cand, in timpul oricarei activitati iti este oferita atentie din partea unui barbat cu stil asemanator tie. Stilul asemanator naste o traire familara. O conexiune aparte, fata de cand povestesti cu o prietena.

E bine sa ai cu cine te intelege.

Barbat cu intelect si caracter. Tandru, mai puternic decat mine, ca sa-l pot admira.

E vorba si de varsta, nu doar de stil. Este perfect normal, ca o femeie tanara sa aiba alte prioritati decat o femeie mai in varsta.



Annmarie
Annmarie
4
4


Sus In jos

Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Empty Re: Ce tip de barbat te atrage?

Mesaj  pitulicea Mier 28 Iun - 13:19

Annmarie vrea un babat perfect Laughing Ii doresc sa-l gaseasca big hug

Faptul ca traiesc printre intelectuali ma face sa nu doresc sa-i iau acasa Laughing Intelectualul.... de meserie Smile
In rest, am avut un mic geniu langa mine, ani de zile... Stiu ce inseamna un om inteligent, cultivat si stilat. De-asta mi-e atat de greu acum sa-l inlocuiesc. Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce tip de barbat te atrage? - Pagina 6 Empty Re: Ce tip de barbat te atrage?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum