Ti-ai inselat vreodata partenerul?

Pagina 4 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Fii cat se poate de sincer ...

8% 8% 
[ 5 ]
35% 35% 
[ 23 ]
35% 35% 
[ 23 ]
22% 22% 
[ 15 ]

Total voturi : 66

Mesaj  pitulicea la data de Lun 11 Iun - 12:33

Rezumarea primului mesaj :

O intrebare indiscreta, stiu Evil dar nu e nevoie sa spuneti ce anume ati bifat in sondaj. Intrebarea este indiscreta, dar noi nu Very Happy Puteti raspunde cu toata sinceritatea. Nu suntem aici ca sa judecam pe cineva. Daca nu va faceti cunoscut votul, nu vom sti cine ce a votat si cat de des isi inseala partenera/partenerul....daca si-l inseala.

Interesante vor fi rezultatele sondajului, nu fiecare raspuns in parte. Votati cu incredere!

pitulicea
6
6

Sus In jos

Re: Ti-ai inselat vreodata partenerul?

Mesaj  pitulicea la data de Vin 13 Iul - 13:20

Da' in sondaj ai bifat? Razz Sa vedem acolo rezultatele.
Daca nu te banuia, poate ai fi inselat-o Wink
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Mandarax la data de Vin 13 Iul - 14:01

Am scris mai sus ce am bifat Laughing
Mandarax
4
4

Sus In jos

Mesaj  veronica_franco la data de Vin 13 Iul - 14:18

elis27 a scris:Seaman si practica poate fi murdara daca transpiri Laughing
elis...cred ca o sa te contrazic..
nu e nimic murdar la un partener care a transpirat ca sa te iubeasca!!!!
veronica_franco
2
2

Sus In jos

Mesaj  soryn la data de Vin 13 Iul - 14:58

pitu, intrebarea se refera la a insela fizic sau sentimental?

oare care inselaciune e mai grava? scratch

am votat
soryn
4
4

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 13 Iul - 19:45

Se refera la inselatul fizic Very Happy
Cealalta forma nu e chiar un inselat. Te inseli mai mult pe tine decat pe partener Laughing
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  shadow la data de Vin 13 Iul - 23:11

Cu fapta nu ... cu gandul da scratch ...sunt barbat - nu caut o scuza zicand asta , e doar o constatare, biologic suntem niste masini de facut sex si nu este usor sa-ti infranezi instinctele care ti le-a dat natura , desi suntem educati sa o facem ...greu sa gasesti mereu un echilibru intre ratiune si suflet Smile ...

shadow
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Sam 14 Iul - 8:58

Cine n-a inselat cu gandul? Very Happy Nu cred ca exista cineva care sa poata afirma asta. Pana si eu, ca-s o mica sfanta Evil am facut-o de nenumarate ori Laughing
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Violoncella la data de Sam 14 Iul - 18:11

Asta cu "nu, dar poate o s-o fac" mi-a smuls hohote de ras! Smile)
Violoncella
5
5

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Sam 14 Iul - 18:15

Nu ti-a smuls si un vot? Razz Laughing
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Violoncella la data de Sam 14 Iul - 18:17

Nuuu, ca io nu imi fac planuri Smile)
Violoncella
5
5

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Sam 14 Iul - 18:26

Very Happy Unul singur a inselat doar o data Very Happy Cu siguranta a fost cineva foarte tanar, care peste cativa ani ar fi votat "de mai multe ori" Laughing

pitulicea
6
6

Sus In jos

a insela....a nu insela..

Mesaj  Ostional la data de Lun 16 Iul - 6:13

Sigur,cu totii stim ca a insela este un "pacat",asa am fost invatati de biserica.A insela este in acelasi timp si un verb de conjugarea a I-a,care de cand e lumea se conjuga la toate cele trei persoane, la singular si plural si la toate modurile si timpurile.A insela in dragoste ne face pe toti sa tresarim de indignare,gandindu-ne la juramintele de credinta vesnica.Atunci cand ni le facem ,crinul "se icterizeaza" in fata puritatii noastre. DAR..totul incepe cu un altfel de inselat si anuma INSELAREA ASTEPTARILOR de dupa.De aici se deschide cercul(sigur nu se includ aici nimfomanele si "taurii comunali"),precum nici norocosii care au instictul comunicarii in cuplu(100% obligatoriu pentru amandoi;ei isi vor rezolva mai devreme sau mai tarziu ,mai mult sau mai putine dilemele.)Ma refer la cei/cele cu asteptari mari si sensibilitati la fel de mari. Pana la un divort pe baza de "inselarea asteptarilor" este drum lung,sunt multe criterii pentru care nu poti pune punct unei casnicii asa brusc.Una dintre etape este si chestia cu "inselatul".Poate fi o piatra de incercare a acelei casnicii.Sunt barbati/femei care dupa un adulter isi dau seama ca locul lor este acasa si pun punct,sunt altii care isi dau seama ca trebuie sa puna punct si sa-si asume responsabilitatea plecarii.Si ca sa n-o lungesc,caci exista milioane de lucruri de spus aici,ma voi rezuma cu scuzele de rigoare sa-l citez pe J.RACINE:
" Greselile marunte vestesc pacatul mare:/cine-a gresit o data oricand va fi in stare/ sa savarseasca fapta cea flower flower flower mai de neiertat./Sunt felurimi de trepte,si-n cinste,si-n pacat;/nicicand in lumea-aceasta o inima curata/n-a coborat in fundul mocirlei,dintr-o data./N-ajunge-o zi sa faca din omul virtuos,/un ucigas netrebnic cu gand incestuos."
Ostional
2
2

Sus In jos

Mesaj  Mandarax la data de Lun 16 Iul - 6:56

Frumos discurs, Ostional. Din pacate, societatea (fie prin biserica, fie prin alte mijloace) ne impune niste reguli foarte artificiale si total contradictorii naturii umane. Daca ne luam 100% dupa regulile impuse nu ajungem nicaieri pentru ca din start sunt ideale, daca ne luam dupa natura umana, ajungem niste bestii. Oare unde este echilibrul? confused
Mandarax
4
4

Sus In jos

Mesaj  Ostional la data de Lun 16 Iul - 8:33

Echilibrul este in noi.Echilibrul nostru este ca amprenta digitala;cred Mandrax.Este al nostru unic,asta facandu-ne sa ne diferentiem unii de altii.Ceea ce cred ca ar trebui sa invatam pe parcurs este abilitatea de a privi in jur si a incerca sa ne insusim abilitatea de a discerne. Totul e pe dos in zilele noastre;doctorul vindeca boli dupa retetar si nu bolnavi.Daca ai veni sa-mi spui de exemplu ca ti-ai inselat nevasta.eu nu ar trebui sa te judec,punandu-ti eticheta de "curvar",ci ar trebui sa incerc sa inteleg ce s-a intamplat cu relatia ta initial perfecta la start.Biserica are interesele ei sa puna eticheta,distorsionand invataturile lui Isus,care a fost bland si intelegator cu Magdalena,sfatuind-o sa nu mai greseasca.Asa si noi suntem supusi greselilor nu degeaba ,ci sa invatam din ele."Bestii" putem ajunge daca nu invatam din greselile noastre,intotdeauna fiind pusi in fata optiunilor.Mi-a facut placere sa interactionez cu tine. Cafeluta
Ostional
2
2

Sus In jos

Mesaj  Mandarax la data de Lun 16 Iul - 8:42

Frumos spus. As avea cateva de completat sau de lamurit, dar mi-e ca fac offtopic si sunt pus la zid. Nu stiu unde ar fi topicul potrivit si nu am timp sa caut printre miile de topice, asa ca ma opresc. Si eu multumesc de interactiune.
Mandarax
4
4

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum