GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cand mi-am luat carnetul…

+13
RALUCA
myrk
juliette
seaman65
daffy_
Nana_Duval
Tizona
serpico
mrs nobody
ionutz72
habibi77
snow
pitulicea
17 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

Cand mi-am luat carnetul… - Pagina 4 Empty Cand mi-am luat carnetul…

Mesaj  pitulicea Mar 16 Feb - 18:31

Rezumarea primului mesaj :

Examenul pentru obtinerea permisului de conducere, e una din incercarile dificile ale vietii, prin care trecem de bunavoie si nesiliti de nimeni :green
Sunt convinsa ca pentru majoritatea dintre noi a fost o experienta interesanta si ca celor mai multi ni s-a intamplat in timpul examenului ceva de care sa ne amintim cu zambetul pe buze.
Ma gandesc ca ar putea fi interesant sa ne povestim fiecare patzaniile din acea zi, asa cum ni le amintim, sau daca ni le mai amintim. Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Cand mi-am luat carnetul… - Pagina 4 Empty Re: Cand mi-am luat carnetul…

Mesaj  RALUCA Joi 20 Iun - 13:08

LaughingLaughingLaughing
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Cand mi-am luat carnetul… - Pagina 4 Empty Re: Cand mi-am luat carnetul…

Mesaj  pitulicea Joi 20 Iun - 13:43

LaughingLaughing
Politistii astia sunt groaznici. Dupa ce ca omul care vine acolo e plin de emotii, se mai comporta si ei ca niste dobitoci Very Happy

Da' in final nu-s oameni rai Evil
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Cand mi-am luat carnetul… - Pagina 4 Empty Re: Cand mi-am luat carnetul…

Mesaj  eledas Joi 20 Iun - 15:56

Pai eu mi-am luat de 2 X carnetul. Prima data ca tot omul scoala de soferi si examinare. A doua oara dupa ani de sofat, in urma cu vreo 6 ani mi l-au suspandat pe 3 luni undeva pe langa Timisoara la Sag Embarassed. Pentru ca aveam neaparat nevoie de carnet am facut cerere de reexaminare care s-a si aprobat. La o luna si jumatate de suspendare reexaminarea.  La reexaminare eu si vreo 11 barbati  rolling on the floor  Se uitau la mine de parca as fi fost allien. In fine examen, si dupa am ramas cu totii in sala pentru rezultat, teste corectate pe loc. Cand venii si randul meu se uita politaiul care a pus sablonul pe tes ba la mine ba la test. Deja eu gandeam ...mai am o saptamana de concediu asa ca dau inca o data sapt. viitoare si intre timp ma pun pe invatat. Intr-un final politaiul ma intreaba "doamna ce ai facut?" eu raspund intrebartor "am picat???"
La care el spune. "nu doamna testul l-ati luat cu maximum de puncte, eu voiam sa stiu de ce a trebuit sa dati testul" Eu "pentru ca imi trebuie carnetul mai devreme de 3 luni" El "bine bine dar l-ati avut de ce nu il mai aveti?" In sala tacere toti barbatii asteptau... Eu "Hmm! 126 in Sag" Toti au inceput sa rada.

Va doersc si voua si mie km multi strabatuti!!! dar fara suspendari ca taaare nasol este sa circuli fara carnet! EmbarassedEmbarassed Embarassed
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

Cand mi-am luat carnetul… - Pagina 4 Empty Re: Cand mi-am luat carnetul…

Mesaj  pitulicea Joi 20 Iun - 18:05

LaughingLaughing
Ce de peripetii in preajma carnetelor de conducere. Imi place sa va citesc la fiecare povestea ok
126 km/h? Rolling Eyes   Am mai zis eu ca nu esti Rac Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Cand mi-am luat carnetul… - Pagina 4 Empty Re: Cand mi-am luat carnetul…

Mesaj  Pingu Mier 26 Iun - 15:59

La mine o fost mai grav la teoretic deoarece io-s un ametit.
Sincer nu m-am omorat sa invat pentru scoala de soferi, m-am bazat pe ce stiam de la tata ca intrebam de cand eram mic si ce am prins de la cursuri.
Asa ca termin io scoala, dau testul acolo ca acuma ii obligatoriu sa dai si o simulare si iau 6 puncte. Toti imi cantau prohodul, dar stiam ce-mi poate mintea asa ca am plecat de la scoala intr-o zi de miercuri sa dau testul. O coada ce era acolo (avand in vedere ca jumate erau in arest dupa marele scandal cu examenele de la Cluj) si stau vreo 5 ore. Ajuns in fata imi preiau dosarul, ma pun la perete pentru poza, dupa ce ne-am ciondanit pe barba mea, semnez si ma duc spre camera unde se dadea pe calculator examenul. Ajuns acolo ma pun la calculator si imi scanez foicica sa incep si io examenul.
Primele 10 intrebari, 6 bune si 4 proaste. Zic in mintea mea "no futui, iarasi m-am aruncat ca prostu" si nu m-am uitat atent daca nu erau mai multe variante ca deh io-s ocos. La urmatoarele 16 intrebari citeam de 3 ori intrebare si stateam cu morcovu-n fund, pana vine ultima intrebare.
Ceva de genul "ce trebuie sa faci la 100 de metri de vama?", parca asa ceva era si aveam 3 raspunsuri. No futui ca io nu am trecut pe la vama, de citit nu prea am citit si de pic la asta pic cu fix 21, duma tuturor care picau. Nimeni nu facea mai putin de 21, dar nu puteau face 22. Laughing
Si o tot citesc, deja iesisera o gramada picati, zic hop si io ca prostu dupa ei. Asa ca incep sa o iau dupa logica mea. Ba cum faceam io in jocuri cand treceam cu tirul la vama (asta cand nu treceam ilegal Very Happy) si ajung la concluzia ca toate 3 ar fi bune . Da aici apare alta intrebare, daca ii bun numa 1 sau 2, daca nu-s toate 3?
Si pun mana la ochi si apas pe monitor, cand iau mana de la ochi imi zice felicitari ati luat examenul.
Eram tot un zambet, mama cat eram de happy. Very Happy
La traseu nici o treaba, putina plimbare, o parcare laterala cu spatele si dupa asta il suna nevsta pe politai si imi zice, direct la sala sporturilor. Luat de val am calcat putin acceleratia, dar nu a zis nimic ca era ocupat cu nevasta. Razz
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Cand mi-am luat carnetul… - Pagina 4 Empty Re: Cand mi-am luat carnetul…

Mesaj  pitulicea Mier 26 Iun - 17:55

LaughingLaughing Asta ca-n vorba aia: "Prost sa fii, noroc sa ai".
Tu si Broscotina Very Happy Asa face si ea Very Happy "Pune degetul" si mereu nimereste "lozul castigator".
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Cand mi-am luat carnetul… - Pagina 4 Empty Re: Cand mi-am luat carnetul…

Mesaj  eledas Joi 27 Iun - 7:53

Pingu! si acu' in realitate tot asa conduci dupa regulile care le stii de la jocuri sau dupa cele de circulatie:lol:

Pitu! ...vorba aia s-a schimbat..."oricum sa fii noroc sa ai"!

eledas
eledas
4
4


Sus In jos

Cand mi-am luat carnetul… - Pagina 4 Empty Re: Cand mi-am luat carnetul…

Mesaj  Pingu Joi 27 Iun - 8:44

In realitate tre sa stii semnele si sa ai grija la ametiti. Very Happy
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Cand mi-am luat carnetul… - Pagina 4 Empty Re: Cand mi-am luat carnetul…

Mesaj  Zeno-san Dum 22 Ian - 22:22

Offff..........ca mine este vreunul???
Sa ai permis de conducere si sa nu te poti folosi de el?????? Smile
Zeno-san
Zeno-san
2
2


Sus In jos

Cand mi-am luat carnetul… - Pagina 4 Empty Re: Cand mi-am luat carnetul…

Mesaj  itina Lun 23 Ian - 21:17

De ce? N-ai masina?  Suspect Sau ti-e suspendat?  Neutral
itina
itina
6
6


Sus In jos

Cand mi-am luat carnetul… - Pagina 4 Empty Re: Cand mi-am luat carnetul…

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum