GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

+40
raichu
Mihaela Bambina
liviaionita
dorina_s
mario368
sharekhan
Ravian
itina
sharp00714
myrk
East17
mariana m
AlexIulia
Athena
aristeu
pauletz
Sibel16
bicflo
Violoncella
shadow
atat de simplu
RALUCA
mercur
BlackDiamond
Vasile Ascunziseanu
Obi-Wan Kenobi
parwous
habibi77
Amrita
Queensland
seaman65
soryn
Nana_Duval
elis27
mrs nobody
floreac
oli
tegeusa
pitulicea
no.body
44 participanți

Pagina 49 din 54 Înapoi  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 54  Urmatorul

In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 Empty Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  no.body Mar 21 Feb - 9:20

Rezumarea primului mesaj :

Pentru ca imi plac foarte mult jocurile de inteligenta, testele de inteligenta, etc., m-am gandit sa infiintez acest topic. Sunt sigur ca nu ma veti lasa singur aici...



Se dau urmatoarele cifre si grupuri de cifre:

? 953 13(18)5(16)(21)93 93987
(18)(15)939(16) (14)(21)(18)(20)(14)9 59(18)1(12)1(16)

Aflati codul si dati-mi raspunsul codat.
Ia sa va vad Very Happy !
no.body
no.body
4
4


gergelyerzsebet apreciază acest mesaj

Sus In jos


Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Florin Popa Vin 7 Oct - 14:23

exista o femeie care cere bani, desi nu are nevoie
Cere bani pentru marfa vanduta
Daca i se dau bani, nu-i refuza
Cum sa-i refuze, doar nu vinde pe gratis.
daca nu i se dau... ii cere
Normal sa-i ceara. Sau sa cheme politia Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  atat de simplu Vin 7 Oct - 18:15

Ce te faci daca iti spun ca nu e raspunsul corect? Laughing Eu sunt greu de multumit. Avand in vedere ca e problema mea, trebuie sa fie un raspuns satisfacator. Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 Devil Astept si alte pareri.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Vin 7 Oct - 20:09

Cu ce se ocupa in timpul liber? Laughing Sau tu erai libera cand ai gandit problema? 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  atat de simplu Vin 7 Oct - 20:11

Cu ce se ocupa femeia in timpul liber... Razz Florin a mers pe ideea lui cu vanzatoarea, dar nu l-am oprit. Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Vin 7 Oct - 20:20

In timpul liber se poate ocupa cu orice Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  atat de simplu Vin 7 Oct - 20:25

Pai, un mic ajutor: daca stiti cu ce se ocupa ( nu in timpul liber) poate aflati si ce face in timpul liber. Wink Doar nu voiati o problema simpla. Laughing Pot alege ca varianta corecta raspunsul care-mi place cel mai mult si voi nu ma puteti contrazice. Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 Laie_28
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  raichu Vin 7 Oct - 20:43

Poate jumuli pasaretul din curte, poate baga fursecurile in cuptor sau poate sa renunte sa manance prunele si sa gateasca niste galuste umplute cu ele.
raichu
raichu
4
4


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  atat de simplu Vin 7 Oct - 20:45

Sa poate sa nu faca nimic din toate astea. Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 146fs495919
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  raichu Vin 7 Oct - 21:12

Prima parte cred ca am deslusit-o: lucreaza la ANAF( nu dai banii la timp hop iti trimite o cerere cu o pata mare neagra pe plic)
raichu
raichu
4
4


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Dum 9 Oct - 17:21

Eu zic ca femeia asta e o sotie Laughing
In timul liber nu se mai ocupa cu nimic, pentru ca fiind maritata, nu-i mai ramane timp liber. Very Happy

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Mier 2 Noi - 21:12

Nu mai aflam solutia problemei? Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Joi 3 Noi - 19:48

Daca nu se mai intampla nimic aici, va dau eu o mica problema spre rezolvare Smile

Radu este printre cei mai buni 19 elevi din clasă şi printre cei mai slabi 19 elevi din clasă. Câţi elevi are clasa?
37.
38.
39.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Florin Popa Vin 4 Noi - 9:05

37. Pentru ca Radu face parte din ambele categorii
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  atat de simplu Vin 4 Noi - 14:34

Asa zic si eu.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 Empty Jocuri de logica

Mesaj  lion Vin 4 Noi - 19:35

Uitati ce joc-ghicitoare am gasit,sa vad daca reusesc sa atasez poza Smile

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 39f7c11f00000578-3895620-image-a-4-1478042071307

Pe fiecare cutie este e scrisă câte o frază, însă doar una dintre cele trei afirmaţii este adevărată. Cutiile de au următoarele afirmaţii:

Cutia 1: Maşina se află în această cutie;

Cutia 2: Masina nu se află în această cutie;

Cutia 3: Maşina nu se află în cutia 1;

Deşi nu pare la prima vedere, propoziţiile repsective oferă cititorului suficiente informaţii pentru a determina în ce cutie „se află” maşina.
lion
lion
3
3


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 49 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 49 din 54 Înapoi  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 54  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum