GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sugestii si Reclamatii

+14
Obi-Wan Kenobi
teorista
snow
elis27
arriatna
Nana_Duval
mrs nobody
shadow
Demostene
dragos
HAUU_HAUU
aspidistra76
pitulicea
harakiri
18 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Sugestii si Reclamatii - Pagina 2 Empty Re: Sugestii si Reclamatii

Mesaj  harakiri Joi 2 Sept - 11:23

Rezumarea primului mesaj :

Un scop cam comunist, dupa mine. Hai sa impartim uniforme ! Mai lipsesc lozincile:
Cine nu e cu noi e impotriva noastra
Cine nu poate il ajutam, cine nu stie il invatam, cine nu vrea il obligam.

harakiri
2
2


Sus In jos


Sugestii si Reclamatii - Pagina 2 Empty Re: Sugestii si Reclamatii

Mesaj  HAUU_HAUU Mar 5 Oct - 14:49

sincer mie imi placea Laughing , mai ales cata patima punea in postari! Laughing
HAUU_HAUU
HAUU_HAUU
2
2


Sus In jos

Sugestii si Reclamatii - Pagina 2 Empty Re: Sugestii si Reclamatii

Mesaj  pitulicea Mar 5 Oct - 14:51

Laughing Laughing
Adevaru-i ca punea multa patima.... sau mai exact, disperare Very Happy Disperat sa impresioneze cu orice chip.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sugestii si Reclamatii - Pagina 2 Empty Re: Sugestii si Reclamatii

Mesaj  HAUU_HAUU Mar 5 Oct - 14:53

nu m-as mira sa isi faca un alt cont Smile
HAUU_HAUU
HAUU_HAUU
2
2


Sus In jos

Sugestii si Reclamatii - Pagina 2 Empty Re: Sugestii si Reclamatii

Mesaj  pitulicea Mar 5 Oct - 14:54

Al 4-lea? Very Happy
Deja mi-e lehamite de el.....
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sugestii si Reclamatii - Pagina 2 Empty Re: Sugestii si Reclamatii

Mesaj  HAUU_HAUU Mar 5 Oct - 14:55

wow!
n-am stiut Smile , poate e indragostit de site Laughing
HAUU_HAUU
HAUU_HAUU
2
2


Sus In jos

Sugestii si Reclamatii - Pagina 2 Empty Re: Sugestii si Reclamatii

Mesaj  pitulicea Mar 5 Oct - 14:58

Indragostit? Very Happy Esti blanda cu el Laughing
Sa-si faca conturi cate pofteste. De-acum, tot ce posteaza, sterg! Poate asa o sa inteleaga ca nu mai e binevenit.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sugestii si Reclamatii - Pagina 2 Empty Re: Sugestii si Reclamatii

Mesaj  dragos Mar 5 Oct - 15:02

atunci lasa-l sa-i fie lui lehamite de noi
dragos
dragos
4
4


Sus In jos

Sugestii si Reclamatii - Pagina 2 Empty Re: Sugestii si Reclamatii

Mesaj  Demostene Mier 19 Ian - 8:25

Au fost si useri cu care nu v-ati inteles. Solutia aleasa de admin destul de dura, probabil ca au fost mult mai multe cauze ce au dus la acest final de interzicere a prezentei lor pe forum.
Nu ma intereseaza aceste motive, sunt curios cum evolueaza discutiile in timp intre cei ramasi.
Demostene
Demostene
3
3


Sus In jos

Sugestii si Reclamatii - Pagina 2 Empty Sugestii si Reclamatii

Mesaj  pitulicea Mier 19 Ian - 8:29

Daca respecti putinele reguli impuse si ramai printre noi, vei vedea singur cum evolueaza.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sugestii si Reclamatii - Pagina 2 Empty Re: Sugestii si Reclamatii

Mesaj  pitulicea Joi 9 Feb - 14:56

Ideea era sa facem cate un catren, pentru ca e vorba de un joc.
Cine vrea sa scrie poezii, poate sa o faca la topicele de poezii personale. Nu toti se simt in stare sa scrie poezii, dar multi se simt in stare sa se joace Smile
Acuma, daca shadow a scris o poezie intreaga si i-a iesit frumoasa...ce sa zic? N-o sa-l penalizez. Da' daca transformam jocul asta intr-un topic de poezii, ce rost mai are celalalt?

N-o sa va dau vot rosu pentru ca ati depasit cele 4 versuri, dar eu sugerez, totusi, sa se respecte regula.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sugestii si Reclamatii - Pagina 2 Empty Re: Sugestii si Reclamatii

Mesaj  shadow Joi 9 Feb - 17:40

Daca tot m-ai premiat , hai sa te ''premiez si eu Embarassed ....

Rima cu ultimul cuvant a fost un mod de exprimare frumos pana sa-l reduci la un catren – tin minte versurile multiple care le faceam cu Habibi , Melodia , Mielu’ , Queen – fiecare era liber sa scrie cat si cum vroia respectand doar ''rima cu ultimului cuvant'' – era un joc fantezist , placut - ai vrut musai sa-l obstructionezi , in ideea ca pe cine-l ''umple creatia'' sa scrie la ''poeziile membrilor '' ...cum poti da rosu la o replica plina de haz pe motiv ca a intrecut limitele unui catren ? scratch ...nu castiga doar unul , e un joc colectiv de creatie .

Acum vrei rime inspirate dintr-o imagine doar in patru versuri - ok , dar pune o imagine cat mai simpla : un cerc , un patrat , chiar o linie - astfel un catren este mai mult decat suficient pentru a descrie ce vedem si mai ales ce simtim …cine ''simte'' mai mult musai sa dea fuga la ‘’poeziile membrilor’’ si sa-si reverse acolo preaplinul , nu ?…

Eu nu vreau sa ''public poezii , am mai spus-o ( cine se simte in stare n-are decat sa o faca ), ci doar sa ma joc cu rime …
De stiam ca e vorba de un catren nu ma implicam – un joc care nu-ti aduce placere nu merita efortul …
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Sugestii si Reclamatii - Pagina 2 Empty Re: Sugestii si Reclamatii

Mesaj  mrs nobody Joi 9 Feb - 18:23

nici eu nu intelesesem ca trebuie sa fie catren, ieri, cand am scris
si rimele imi placeau mai mult inainte
acum, uneori, ma gandesc pana sa scriu o gramada
nu ma deranjeaza un vot rosu, dar numai ideea de a constrange la modul absolut este inhibanta Wink
mrs nobody
mrs nobody
5
5


Sus In jos

Sugestii si Reclamatii - Pagina 2 Empty Re: Sugestii si Reclamatii

Mesaj  pitulicea Joi 9 Feb - 18:46

Acesta e un joc si are niste reguli. Era specificat de la inceput ca e vorba de catren. Nu-i vina mea ca nu cititi.

Si "Rima cu ultimul cuvant" era tot cu patru versuri, numai ca voi ati facut din ele 5,6,7....dupa cum v-a venit la indemana. Jocul initial era cu 4. Tot voi v-ati apucat sa-l denaturati si sa faceti rima cu ultimele 2,3, 4,5 cuvinte... ca asa va simteati voi bine. Nu mai vorbesc de rima, care de multe ori nici nu exista.
Aveti "Poezia momentului". Scrieti acolo!

Acestea sunt jocuri gandite in felul acesta. Nimic nu va impiedica sa deschideti alte topice cu alte reguli. De ce nu veniti cu sugestii de jocuri? De ce nu aveti niciodata idei noi, numai reclamatii???
Daca nu va plac regulile jocului, nu-l jucati. Foarte simplu confused
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sugestii si Reclamatii - Pagina 2 Empty Re: Sugestii si Reclamatii

Mesaj  pitulicea Joi 9 Feb - 18:49

Acum vrei rime inspirate dintr-o imagine doar in patru versuri - ok , dar pune o imagine cat mai simpla
Toata lumea a reusit, numai tu nu. Asta nu-ti da de gandit?
Mie imi da.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sugestii si Reclamatii - Pagina 2 Empty Re: Sugestii si Reclamatii

Mesaj  shadow Joi 9 Feb - 19:27

De cate ori am avut cate o disputa pe subiecte si reguli mereu ai castigat , eu niciodata - asta nu-ti da de gandit ? Smile ...
Cazul de fatza nu-l vad ca o disputa , este doar o parere personala de care nu ma asteptam sa tii cont - daca stiam ca e vorba doar de un afurisit de catren nici nu mai postam ...am gresit ca n-am citit pana la capat regulile jocului , probabil gresesc si acum ... nu-mi mai trebuie sa fac rime .

Te rog sa ma ierti ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Sugestii si Reclamatii - Pagina 2 Empty Re: Sugestii si Reclamatii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum