GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

REGULAMENT

+89
Annmarie
Cristian N
Rigor Mortis
steffyanka
dall
VictorMilitaru
mastermind
ThugLife
myrk
Matrix
cris_is
Nicolescu gheorghe
florin2901
cerasela70
sharp00714
Virginia Popa
ely1
doorina
nandy007
daniela-elena
eledas
2na1961
carmendana
mercur
sckorpion111
Marius Apostol
adya
Nellika
GESF
Nigma
simy
vivi
Pingu
puricelu
Violoncella
criss
Blossom777
YoungEeIlJiMae
Krissunu
RALUCA
Lorenne
cartagina
imunteanu88
vuitivicem
anit05
elis27
Amrita
preotul1
ghost_ss
3u93n
veronica_franco
rareavis
TISENIE
mariland40
abica25
teorista
Margera
Casyano
Lolita
seaman65
Adriatica
Florin70
Domnica
GANDACEL
habibi77
Vespasyan
wind30s
tegeusa
ghost
daffy_
mrs nobody
Melodia
soryn
eu
shadow
teardrop
atat de simplu
Queensland
dragos
oli
Mandarax
mielusica
JeSsYkA
nycknic
parwous
Radu
Obi-Wan Kenobi
Nana_Duval
pitulicea
93 participanți

Pagina 7 din 21 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 21  Urmatorul

In jos

REGULAMENT - Pagina 7 Empty REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Vin 25 Noi - 22:32

Rezumarea primului mesaj :

1. Toti cei care doresc  sa participe la discutiile de pe forum, trebuie sa stie sa scrie corect. Micile greseli  facute din graba, pot fi editate (corectate) in decurs de 1 minut de la postare.

2. Cei care isi deschid un cont pe acest forum, trebuie sa cunoasca  si sa patrunda intelesul cuvantului  FORUM si sa nu-l confunde cu un site de matrimoniale.

3. Membrii care doresc sa ia parte la discutii, inainte de a posta alte comentarii, sa treaca pe la topicul „Hai sa ne cunoastem” (in CU NOI LA TAIFAS) pentru o scurta prezentare, pentru a-si face intrarea pe forum intr-o formula cat mai politicoasa.

4. Membrii sunt rugati sa citeasca topicele de pe forum, (cel putin cele care ii intereseaza si in care doresc sa posteze) pentru a evita deschiderea de topice deja existente, sau postarea de mesaje „duplicat”.  

5. Nu se accepta copy/paste-uri de pe net mai mari de cateva randuri (maxim 5-6). Sintetizati textele pe care doriti sa le aduceti in discutie, nu le copiati doar de pe net. Nimeni nu are rabdare sa citeasca pagini intregi de articole, pe un forum.

6. Nu se permit obraznicii, injurii, jigniri, limbaj licentios.

7. Nu se admit pareri jignitoare despre membrii  forumului. Neintelegerile dintre membri, daca acestea exista, sa se rezolve in mesaje private.

8. Cei care doresc sa participe la discutii, trebuie sa stie sa accepte parerile celor din jur, fara a le considera un afront personal, in cazul in care acestea difera.

9. Nu se permite off-topicul excesiv.

10. Nu folositi citatele in mod excesiv. Nu se citeaza o postare daca se raspunde imediat dupa acea postare.  Citati doar postari mai vechi, pe care le readuceti in discutie.

11. Nu se permite postarea manelelor pe forum.  

12. E interzisa postarea la profil de linkuri spre alte forumuri sau bloguri. Pentru acest lucru profilul respectiv va primi ban definitiv si pe nick si pe ip.


13.  NU se accepta mesaje/postari care contin DOAR informatii copiate de pe net - inclusiv poze si videoclipuri, care nu includ si o parere proprie a celui care le-a postat.

Cei care nu vor respecta acest Regulament, vor fi exclusi pentru una sau mai multe zile, in functie de gravitatea faptelor savarsite. Very Happy  Evil

Regulamentul mai poate fi modificat si imbunatatit pe parcurs.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Sam 7 Ian - 15:38, editata de 6 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Ghelan Anca apreciază acest mesaj

Sus In jos


REGULAMENT - Pagina 7 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  shadow Mar 29 Noi - 10:50

Imi pare rau daca am fost perceput de catre admin drept un razvratit , unul care nu respecta regulile si imi cer iertare pentru nemultumirile create . flower Smile

Este drept ca n-am spus explicit ‘’sunt de accord cu noul regulament ‘’ , dar am facut-o odata la inscrierea pe acest forum ( in momentul cand dai pe ‘’Inregistrare’’ iti apare REGULAMENT si nu poti merge mai departe daca nu bifezi ‘’Sunt de accord ‘’ )……cu putine modificari de forma cele doua regulamente sunt la fel in ce priveste continutul .

Asa ca nu retractez ce-am spus cu doi ani in urma si sunt de acord si astazi cu regulamentul in noua sa forma !

In schimb , n-am fost si nici n-am sa fiu cu ‘’promovarea’’ lui in toate topicele , ca si cum mi-ar spune mereu cineva ‘’sunt cu ochii pe tine! ‘’…..desi , nu ma supar – dimpotriva - sa fie adminul cu ochii pe mine dar nu la modul acesta . Neutral
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 7 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Mar 29 Noi - 11:00

Pup you Merci, shadow.
Nu va mai fi "promovat" la toate topicele... ti-am spus....dureaza inca vreo 2 zile. Fa-te ca nu-l observi, din moment ce l-ai citit deja.

Pe tine te dispera, ca-l vezi peste tot, iar unul din membrii care s-a inregistrat ieri, fiind nou si pierdut printre atatea topice, nu-l gasea nicaieri Laughing
Incearca sa nu te mai gandesti doar la tine. Cei noi, majoritatea, nu-s familiarizati cu un forum. De aceea, cei mai multi, isi fac contul si dupa ce bajbaie putin, se plictisesc si nu mai intra. Pentru ei e "peste tot".
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 7 Empty Buna

Mesaj  Vespasyan Mar 29 Noi - 11:25

Da,sunt de acord si ma voi conforma.

Vespasyan


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 7 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Mar 29 Noi - 11:27

Multumesc, Vespasyan Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 7 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  habibi77 Mar 29 Noi - 14:57

Eu am citit regulamentul si sunt de acord cu el. Toate aceste reguli sunt necesare pentru buna functionare a unui forum.

Din nefericire, la inceput, nestiind prea bine ce presupune un forum am facut cateva greseli. Fac referire la copy/ paste de prin alte locuri, fara sa specific sursa, postand intreg articolul cand puteam sa postez doar o parte din el + un link care sa duca la sursa pentru cei interesati. Nu stiam cum sa fac asta, si imi cer scuze.

Deasemenea acum imi dau seama ca ar fi trebuit ca aportul meu sa fie unul original si propriu, nu copy/paste, dar am facut-o si din cauza faptului ca nu am prea mult timp la dispozitie. Acum ceva timp am realizat asta si am incercat sa ma conformez.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 7 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Mar 29 Noi - 15:05

Merci, habi big hug
Nu zic sa nu mai dam si copy/paste-uri din cand in cand, dar nu lungi.
Pacatele ti-s iertate, daca te caiesti Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 7 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  habibi77 Mar 29 Noi - 15:07

Ma caiesc, pe cuvant! Smile Promit sa nu mai fac! big hug

habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 7 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Mar 29 Noi - 15:08

Laughing Laughing big hug
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 7 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  GANDACEL Mar 29 Noi - 16:15

cred ca pt buna functionare si inter-relationare intre membri trebuie sa existe un regulament si chiar daca pana acum am mai avut unele mici abateri sper ca de acum incolo sa reusesc sa il respect intocmai
GANDACEL
GANDACEL
2
2


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 7 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Mar 29 Noi - 17:45

Multumesc, Gandacel big hug
pitulicea
pitulicea
6
6


Mell apreciază acest mesaj

Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 7 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  atat de simplu Mar 29 Noi - 23:00

pitulicea a scris: Pup you Nu va mai fi "promovat" la toate topicele... ti-am spus....dureaza inca vreo 2 zile. Fa-te ca nu-l observi, din moment ce l-ai citit deja.
Eu nu inteleg de ce doar doua zile, Pitu!Care e logica?Dupa doua zile stie toata lumea ce e cu regulamentul(inclusiv cei care se vor inscrie peste trei zile?)Daca e chestie de timp, se pare ca regulamentul e pus pentru membrii deja inregistrati si foarte activi(doar vb de doua zile).Nu sunt carcotasa, doar caut sa ma lamuresc. Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 7 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Mier 30 Noi - 8:46

Iar tragi concluzii pripite, dupa cum iti convine.
Am scos regulamentul de "peste tot", ca sa nu se simta unii din voi deranjati. Asta nu inseamna ca nu voi avea grija ca cei noi, (daca vor sa fie activi pe forum) sa-l vada, sa-l citeasca si sa fie de acord cu el. Pot face asta, cu un membru pe zi, dar nu puteam s-o fac cu 200.

Am scos regulamentul de la fiecare subforum, dar a ramas la IMPORTANT!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 7 Empty regulament

Mesaj  Domnica Mier 30 Noi - 22:11

sunt de acord doar daca mai inchide ochii din cand in cand cand facem gresheli in limba romana

Domnica
2
2


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 7 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  pitulicea Mier 30 Noi - 22:16

Tie ti le accept, pentru ca faci eforturi sa scrii/vorbesti in limba romana Smile
Tu ai o scuza. Altii n-au Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 7 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  Domnica Mier 30 Noi - 22:30

Multumesc.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Domnica
2
2


Sus In jos

REGULAMENT - Pagina 7 Empty Re: REGULAMENT

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 21 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 21  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum